HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Kite – bezvýchodná melancholie (free hra)

The Kite – bezvýchodná melancholie The Kite – bezvýchodná melancholie The Kite – bezvýchodná melancholie The Kite – bezvýchodná melancholie

Po rozpadu bývalého SSSR, tedy Sovětské ho Svazu, vzniklo na jeho území, mnoho samostatných republik, mezi nimi také Rusko. Rusko je dnes rozhodně mocnější velmocí s větší mezinárodní prestiží, než tomu bylo za dob trvání SSSR, dohání v technice a modernizací v mnoha oborech vše to, co pod vládou komunistů zanedbal Sovětský Svaz, což se projevilo i v oblasti počítačové techniky, tedy i v ranku počítačových her, zejména freeware her. Vznikly nové tvůrčí autorské kolektivy, které se nezadržitelně a bez skrupulí, derou na špici freewarové scény a ani v této oblasti nehodlají zaostávat. Toto tvrzení dokazuje i dnešní adventura, s názvem „The Kite“, která se jejím ruským tvůrcům skutečně vydařila. Pakliže máte zálibu v adventurách, potom byste tuto skvělou hru rozhodně neměli nechat bez povšimnutí.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 44782 KB

Výrobce: Anate Studio   Web

Zobrazení celkem: 3094

Zobrazení tento měsíc: 2001

Hodnocení oblíbenosti (682x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Adventura s názvem „The Kite“ je po technické stránce vytvořena skutečně ve velkém stylu, nic si nezadá s tak zvanými komerčními hrami, v mnohém je dokonce i předčí. Jedná se o hru nápaditou, zcela originální, s moderním pojetím, i když si zachovala známé klasické prvky pro adventury. Znalci jistě ocení nejen výborné technické zpracování, ale i skvělou profesionální grafiku, která dává této hře skutečně ten správný „šmrnc“. Přesto ale můžete narazit na nějaké ty problémy, může se vám totiž stát, že budete bloudit bezhlavě po chodbách, aniž byste vytušili, co udělat pro to, abyste mohli postoupit ve hře dál. Mnohdy jsou totiž některé předměty aktivní až tehdy, pokud jste našli a použili až ty následující, takže je nutné se vracet a použít je znovu, až se stanou aktivními. Rozhodně to však nepovažuji za „bug“ ve hře, ale za cílevědomý záměr autorů, navyšující napínavost a zpestření hry.

Hlavní hrdinky hry jménem Masha to nemá ve svém životě ale vůbec zdaleka jednoduché. Vychovává totiž dítě a manžel propadl alkoholu a páchá na ní domácí násilí, nastal tedy čas, kdy s konečnou platností musí Masha říci, t“tak už pro vždycky dost!“ Celý příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století, kdy po jedné takové nechutné manželské hádce, se v roli Mashy vydáte tento váš trvalý problém „vyřešit“. Musíte tedy počítat již předem s tím, že budete svědky nechutných, mnohdy i morbidních scének, takže se obrňte proti zavádějícím předsudkům, i když mnohdy někteří z vás s počínáním Mashy souhlasit nebudete a sami byste vzniklé krizové situace řešili docela jinak. Uvědomte si tedy, že je to výtvor autorů a plést se jim do jejich záměrů nepřísluší mně, ani vám.

Ovládání je úplně stejné, jak ho znáte z většiny adventur, vytvořených na principu „slick and point“, problémy byste tedy s ním mít neměli. Obtížnost hry je na přijatelné úrovni, i když mnohým právě mnou vysvětlený princip sbírání a používání předmětů, u kterých dochází k jejich aktivaci se zpožděním, může zpočátku méně zkušeným hráčům malé problémy, ale i na to si po čase zvyknete. Vše je okořeněno vskutku výstavní, s velikým citem a vkusem vybranou doprovodnou hudbou a věrohodnými zvukovými efekty. Nutno autorům skutečně přiznat, že se jim podařilo vytvořit hru napínavou, dobrodružnou, originální, tendenční, moderní a pokrokovou, což jistě potěší všechny příznivce tohoto herního žánru. Jistě vám zaimponuje i častá změna ve vzhledu jednotlivých lokací, takže ani po této stránce vám nehrozí při hraní nuda a stereotyp.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)