HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Save Private Ant - zachraňujte mravence (free hra)

Save Private Ant  - zachraňujte mravenceSave Private Ant  - zachraňujte mravenceSave Private Ant  - zachraňujte mravenceSave Private Ant  - zachraňujte mravence

Dnes se nebudete skutečně stačit divit, abyste se ocitli v roli mravence, jehož úkolem je vysvobozovat vlastní mravenčí kamarády a odvádět je do bezpečí, tak to jsme tedy ještě skutečně neměli. Spousty uvězněných pavouků jsou připraveny na to, aby se zmocnily vaší mozkové kůry a vyprovokovaly vás k správnému logickému myšlení. Hned na samém začátku musím znovu připomenout, že tato hra, s na prvním pohled prapodivným názvem „Save Private Ant“, což by se dalo přeložit do naší mateřštiny něco jako „Osobně zachraňujte mravence“, nebo „Chraňte priváty mravenců“, je hříčkou skutečně logickou, ale zase ne natolik, aby vás její hraní frustrovalo, její obtížnost je totiž vskutku podprůměrná, takže příliš veliké nároky na vaše mozkové závity se konat nebudou, váš mozek si rozhodně přemýšlením nezavaříte.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 14033 KB

Výrobce: Kenneth Bugeja   Web

Zobrazení celkem: 2280

Zobrazení tento měsíc: 1733

Hodnocení oblíbenosti (705x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Hlavním hrdinou, se kterým se ve hře ztotožníte právě vy samotní, rovněž tak, jako jedinými živými tvory v této podivné hře, jsou jeden malý, leč díky vám i velice chytrý, navíc pracovitý a solidární mravenec, jehož úkol je však nesmírně důležitý, ale k těm nejlehčím zase tak vůbec nepatří a spousty jeho uvězněných kamarádů. No popravdě řečeno, bez vašeho logického myšlení a správného rozhodování by toho samozřejmě mnoho nenadělal, ale pod vaším chytrým vedením se z něj stane pečlivý, starostlivý a obětavý zachránce svých vlastních, uvězněných mravenčích kamarádů. Problém však spočívá v tom, jak jsou mnohdy a velice často, tito vaši soukmenovci na hrací ploše umístěni. Téměř v každém kole totiž narazíte na jednu, nebo více uzamknutých drátěných klecí, ve kterých jsou vaši kamarádi vězněni. Jediná cesta na jejich svobodu vede pouze odblokováním okolo umístěných červeně vyznačených tlačítkem, ale bude taktéž nutné, aby ani uvěznění mravenci nebyli pouze pasivní.

Říkám-li, že ani mravenčí vězˇnové nesmějí být tak docela pasivní, mám na mysli, že budou pro svoje vysvobození s vámi jako s jejich osvoboditelem spolupracovat, Na začátku se spolu jako hlavní mravenčí hrdina se vydáte na cestu a „vysmejčíte“ všechny kouty a hezky sesbíráte všechny vaše kamarády. Poté si vyberete některou z klecí a na červená místa rozestavíte své kolegy, tak otevřete klec, poté znovu označíte všechny mravence a pokračujete dále. Jakmile nasbíráte předepsaný počet mravenců, nastane ta chvíle, kdy se musíte vydat do cíle. Jen berte na vědomí, že občas budete muset obětovat některého z vašich mravenčích kamarádů za účelem odblokování východu a to ve skutečnosti úplně stejným postupem, jakým jste před chvílí odemykali mříže.

Na samém začátku se v povinném tutoriálu dozvíte vše potřebné, takže se nemusíte bát situace, kdy budete stát na fleku a nebudete vědět, jak dál. V tomto tréninku se naučíte vše potřebné, především se naučíte se, jak překonávat překážky, jakým způsobem využívat mravence k postupu do další úrovně a plnit další důležité a potřebné úkony, teprve po zdárném zvládnutí všech úkolů a úkonů budete vpuštěni do prvního kola samotné hry. Možní, že i vás doslova překvapí jednoduchost, která má však nejen své klady, ale taktéž i zápory. Kladem je skutečnost, že nehrozí žádné bez výchozí „zákysy“, tudíž hru by měl zvládnout každý začátečník, dokonce i malé dítě. Naproti tomu je ale velikým nedostatkem hry, že ona samotná je až poměrně hodně krátká, což je rozhodně na škodu. Přesto je nutné však prohlásit, že se budete velkolepě bavit, neboť hratelnost titulu je vskutku na vysoké úrovni, a to zejména díky jedinečnému a originálnímu nápadu a námětu této jedinečné hříčky. Grafika hry je zpracována v programu „Dark Basic“, který sice zrovna tak jako „Game Maker“ příliš v oblibě nemá, ale této hře grafický kabátek skutečně sluší.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)