HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Punkáči - bojujte jako Mario (free hra)

Punkáči - bojujte jako Mario Punkáči - bojujte jako Mario Punkáči - bojujte jako Mario Punkáči - bojujte jako Mario

Hop sem, skok tam, připomíná vám to hry se známým hrdinným instalatérem, jménem Mario? Potom jste trefili hřebík kladívkem přímo na hlavičku, pokud totiž ano, máte rozhodně pravdu a tato hra Mária skutečně jakoby kopírovala hry s postavičkou Maria, jenže v roli hlavního hrdiny nevystupuje Mario, ale ústřední postavou je Punkáč. Budete bojovat za tohoto hrdinu proti Skinům, Policajtům a jiným nepřátelům. Grafika je z velké části ručně kreslená, jakoby dětskou rukou, ostatní předměty jsou „vypůjčené“ z tutoriálu programovacího jazyku Game Maker. No moc těch kladů se ve hře sice nenachází, ale říká se, že „co je české, to je hezké“, takže přivřete alespoň jedno oko, neboť to zase až taková bída není. Jedná se o první projekt mladého, začínajícího týmu Wishes Interactive, tak buďte trošičku tolerantní.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 3986 KB

Výrobce: Wishes Interactive  Web

Zobrazení celkem: 2210

Zobrazení tento měsíc: 1605

Hodnocení oblíbenosti (555x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Skutečně vydařených a originálních arkád, naleznete na různých webových stránkách, opravdu až nepřeberné množství, zdá se, že tato herní kategorie je i tvůrců „horaček“ až neobvykle v kurzu. Ostatně, není se čemu divit, ono totiž vytvořit arkádu, neboli hopsačku“ je rozhodně mnohem lehčí, méně náročnější, než si doslova lámat hlavou s tvorbou například nějaké té adventury. V hlavní roli této takřka „mariovské“ varianty je jinak velice sympatický mladík s dlouhými zelenými punkovými vlasy a oděný do kožené bundy, který se dokáže pohybovat doleva a doprava po dvourozměrné hrací ploše, skákat, šplhat a pomocí mezerníku pokládat miny, na které již před tím narazil a sebral je. Jeho cílem není nic jiného, než opustit prostory každé lokace, zbavit se na něj číhajících nepřátel a poté prostor opustit v místě, kde se nachází model červeného autíčka. Lokací je v této hře dostatečné množství, takže ošizeni o noc nebudete, navíc v žádném případě nehrozí stereotyp a omrzení hry, neboť se jednak od sebe odlišují svým grafickým zpracováním, jednak jsou v nich pokaždé jiné úkoly a plošiny i jiné předměty se vždy nacházejí na jiných místech.

Stejným způsobem se mění i vzezření všech nepřátel, pohybují se různými směry a nestejnou rychlostí, jednou starost však mají společnou, dosta se vám nějakým způsobem „na kůži“. Ani ničení a likvidace nepřátel nejsou vždy stjné, některé odděláte známým „mariovským“ trikem, tedy přímým skokem ne jejich kebuli, jiných se nezbavíte jinak, než položením miny na plochu, po které zdánlivě a chaoticky pobíhají ze strany, na stranu. Samozřejmostí je bohatá skupiny závěrečných Bossů, na jejichž likvidaci je zapotřebí vynaložit poněkud větší úsilí, než je tomu u nepřátel sériových. Těm stačí pouze jednou skočit na hlavu, či do cesty chytře nastražit minu, jen pozor, ať na ni nešlápnete sami, na zlikvidování Bossů je ale zapotřebí položit min několik. Na rozdíl od řadových nepřátel, které jak jsem již zmínila, lze likvidovat byˇi v některých případech opakovaným skokem ne jejich hlavy, Bosse jinak než výbušnými náložemi nezničíte, pokus o skok na jejich hlavu končí vaším skonem, jsou proti tomuto způsobu boje naprosto imunní. Navíc Bossové oplývají sice nikterak velikou, ale přece jen jakousi inteligencí,

Pokud jim totiž do cesty položíte nástražnou nálož, nešlápnou na ni, ale seberou ji do náručí a dál si pobíhají po původní trase. Je tedy jim nutné položit do cesty další minu, neboť s plnou náručí se již přes ni nedostanou a další minu ani nezvednou, jen pozor na to, abyste při této nebezpečné situaci, nepřišli o kejhák vy samotní. Za každého zlikvidovaného nepřítele získáváte potom body, které se připisují na vaše konto, totéž platí i sbírání peněžních bonusů, nacházejících se v každé lokaci. Vyčerpáte-li potom na počátku vám přidělený limit životů, které vám ubývají pravidelně ve chvílích, kdy si nešťastně naběhne na nepřítele, nebo hloupě na vlastní minu, získané body se sečtou a zapíšou se do tabulky „High Score“, kam můžete vepsat i vaše jméno. Navíc hru si můžete kdykoliv uložit pomocí klávesy F5 a zpětně nahrát klávesou F6.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)