HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Chouffy – hou a hou a trpaslíci jdou (free hra)

Chouffy – hou a hou a trpaslíci jdouChouffy – hou a hou a trpaslíci jdouChouffy – hou a hou a trpaslíci jdouChouffy – hou a hou a trpaslíci jdou

Dnes vám nabízíme skutečně velice rozsáhlou a kreativní logickou hříčku, jejímiž autory je francouzský tým „Zoglu“, zabývající se právě tvorbou freeware her. Pochodující řady prapodivných červených trpaslíků by byly bez vaší pomoci naprosto ztraceny. S jejich vskutku nulovým orientačním smyslem pro potřebný směr pochodu totiž bez vás sami nedokážou nalézt cestu k východu a už vůbec se neumějí vyhnout nepřátelským seskupením. V této skutečně originální a příjemně hratelné hře se navíc nachází rovných neuvěřitelných třicet levelů, přičemž pokud jste hráči tvořivými, pak máte další možnost. Ve hře je totiž zabudován herní editor, v němž vytvářet nové levely, což je výzva pro vaši iniciativu, neboť už tak se „Chouffy“ může pochlubit vskutku zajímavým a originálním námětem, který se hned jenom tak neokouká.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 4148 KB

Výrobce: Zoglu   Web

Zobrazení celkem: 2383

Zobrazení tento měsíc: 1881

Hodnocení oblíbenosti (620x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Pokud se tedy do hry pustíte, samozřejmě, že nejdříve si ji musíte stáhnout a rozbalit, můžete nabýt nesprávného dojmu, že hra sama o sobě je velice jednoduchá. První lokace se totiž jeví až velice snadné a jednoduché, avšak s postupem do vyšších levelů rychle zjistíte, jak hluboce jste se mýlili. Brzy totiž budete donuceni mocně namáhat vaše vlastní mozkové závity, hlavně důkladně přemýšlet nad tím, jaké řešení vede k úspěšnému zakončení levelu, v němž se právě nacházíte, tedy které jediné je to správné. Až příliš často navedete trpaslíky do „slepých uliček, ze kterých již další postup není možný, mnohdy vám také celá postupující řada, zmizí v temných propadlištích. Narazíte i na výbušniny, které vámi vedené postavičky rozmetají, jako vítr listí opadané ze stromů, ve všech takových případech si tedy budete muset celou příslušnou misi zopakovat.

Zajímavým způsobem je řešeno i ovládání pochodu pohybujících se postaviček. Levým tlačítkem myši je odstartujete, poté z výběru šipek, které seberete a přetáhnete na hrací plochu, je vyšlete směrem, který jste jim takto předurčili. Zmíněných šipek však nemáte neomezený počet, mnohdy se vám může zdát, že jich je poněkud málo, ale věřte mi, že jich je vždy přesně tolik, kolik jich je zapotřebí ke správnému řešení, jen přijít na to jediné správné. Na hrací ploše se ale občas objevuje i několik nepřátel a vaše rudě zbarvená se dokonce rozdělí i do několika současně samostatně pochodujících řad. V takovém případě je nutné zmíněné šipky použít nejen k nasměrování dvou skupin k žlutému kolečku, představujícímu východ z lokace, ale prioritně k odvrácení nepřátelských protivníků. Ty rozpoznáte naštěstí velice jednoduše, neboť se ve velké většině případů pohybují osamoceni, pohybují se mnohem pomaleji, než trpaslíci červení a co je jejich hlavním rozpoznávacím znakem, je jejich zabarvení, neboť jejich postavičky jsou zabarveny do fialova.

Berte ale na vědomí jednu nepříjemnou skutečnost, která je dalším atributem, navyšujícím obtížnost hraní, jakmile již jednou zadáte příkaz k zahájení pochodu červených trpaslíků, samozřejmě až po nastavení jejich pochodové trasy, během jejich pohybu již nic měnit nemůžete, jestliže jste vše nastavili špatně, pak už můžete jen bezmocně přihlížet k tomu, jak se vaši svěřenci řítí do záhuby. Na žádné experimentování se zde tedy nehraje, každá lokace má v každém případě pouhé jen jedno jediné správné řešení, na které si budete ovšem muset přijít zcela sami. Hra vám nabízí dva herní módy, které se od sebe liší především délkou hraní a obtížností, herní princip je však stejný, taktéž zpracování lokací se nikterak diametrálně neodlišuje. Grafické zpracování se autorům hry skutečně vydařilo, po technické stránce jim rovněž nelze nic vytknout. Hratelnost hry je vynikající, její obtížnost se však postupně navyšuje, vše je doprovázeno velice příjemně uším znějící hudbou, ani s ovládáním hry si hlavu na rozdíl od správných řešení, nebudete. Takže vezměte váš rozum do hrsti, jen vám už nakonec přeji příjemnou zábavu :-).
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)