HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Blocks 2001- skákejte, ale i přemýšlejte (free hra)

Blocks 2001- skákejte, ale i přemýšlejteBlocks 2001- skákejte, ale i přemýšlejteBlocks 2001- skákejte, ale i přemýšlejteBlocks 2001- skákejte, ale i přemýšlejte

Nádherná „hopsačka“, která vás rozhodně zaujme i pobaví a při níž je zapotřebí nejen bezduše skákat, ale především i logicky mysle a lámat si hlavu, jak dál, to je dnešní vskutku nadprůměrná plná hra, která rozhodně obohatila herní sortiment takzvaných arkád. Hru má „na svědomí“ německý, ne příliš známý autorský kolektiv, nazývající se „Scherfgen Software“, přestože to z názvu hry samotné nikterak samo o sobě vůbec nevyplývá, neboť název hry je takřka nic neříkající, jedná se o hru špičkovou, dobře hratelnou, inspirovanou výborným nápadem a skvělou technikou. Hra oplývá skutečně přehršlí výborných logických nápadů a tajů a zaměstná vaše mozkové závity plnou měrou. Je to tedy hra, která skutečně za zahrání stojí a mně nezbývá nic jiného, než před autory „smeknout pomyslný klobouk“ a vám hru již jen doporučit.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 1736 KB

Výrobce: David Scherfgen  Web

Zobrazení celkem: 2030

Zobrazení tento měsíc: 1585

Hodnocení oblíbenosti (630x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Hrát tuto hru budete jako každou jinou arkádu na několika desítkách, velice rozmanitých mapách. Nejedná se avšak ale o nějaké rozsáhlé lokace, plné nástrah a nepřátel, ale naopak o pouhé nepříliš rozměrné plošinky. Ty jsou potom pokryty desítkami kostek a jiných objektů a zajímavých předmětů, které zde však veledůležitou roli. Vaším úkolem nebude tentokráte někoho osvobozovat ze zajetí, pobíjet nepřátele, Ufony, nebo Zombie, už vůbec pak ne zachraňovat lidské plémě před totální zkázou. Jedná se totiž o naprosto mírumilovnou hru, bez násilí a potoků krve, bez utínaných končetin s padajících hlav, nic takového tudíž nečekejte. Jediné, co musíte pro úspěšný postup do další lokace udělat, je vždy nutnost posbírat na každé z vytvořených lokací předem stanovaný počet drahokamů. Zdá se vám to až přespříliš jednoduché? Opravdu vás to může na první pohled napadnout, ale díky originální a nápadité myšlence autorů hry, je tomu právě naopak.

Mnou zmíněné drahokamy jsou totiž v absolutní většině případů umístěny na velice těžce dostupných místech, takže není vskutku tak jednoduché se k nim dostat a sebrat je. Často budete donuceni i dlouze logicky uvažovat a pracně přemýšlet, mnohé situace totiž vyžadují velmi zajímavá, až komplikovaná řešení, o čemž se už ale nakonec můžete přesvědčit sami na vlastní kůži, pokud dáte na moje doporučení a hru si stáhnete, potažmo ale i zahrajete. Jako představitel hlavní role je prezentováno podivné kulaté stvoření, bez tělíčka a s krátkými ručičkami a nožkami, je těžké je identifikovat, snad je to něco jako z pohádek známý “Koblížek na cestách“, nebo že by to byla oblíbená dětská cukrovinková pochoutka, známá pod názvem lentilka? V žádném případě se však nejedná o nějakého srdnatého reka, ale mírumilovnou, dobře skákající postavičku, právě tato její vlastnost je ve hře velice důležitá, tedy navíc, důležitým předpokladem pro úspěšné hraní jste totiž vy a dobrým logickým uvažováním obdařený váš vlastní mozek.

Je nesporné, že vámi ovládaná postavička má velice skromné a omezené vlastnosti, vlastně vůbec žádné, kromě jedné, a to již mnou zmíněné schopnosti skákat, člověk by se až pozastavil nad skutečností, jak to vůbec dokáže na tak mrňavých, až zakrnělých nožičkách. No abych to nepřehnala a vás neuvedla nechtěně v omyl, dokáže navíc ještě některé kostky před sebou tlačit, ale táhnout za sebou je neumí. Tato její vlastnost je kromě skákání rovněž veledůležitá, neboť většinou nalezení cesty k sebrání krystalu, je poznamenáno nutností přesunovat některé kostky na jiné místo a po nich potom vyskákat k vytouženým drahokamům, přičemž sebrání všech, jejichž počet je v každé lokaci jiný, ale jinak předem pevně stanovený, znamená úspěšné zakončení každého kola a možnost postupu do další lokace. A přece je tady jedna výjimky, v jednom kole vás bude ohrožovat dělo, ale pouze sněhové, pakliže se sněhová koule do vás trefí, smete vás do propasti, kam jinak spadnout nelze. Hru nelze ukládat, ale každý level má svoje přístupové heslo, takže radím, tužku a papír k ruce, nebo máte tak dobrou paměť, že tyto pomůcky nepotřebujete? No jenom aby... :-).
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)