HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

5 Days – udržte kočku naživu (free hra)

5 Days – udržte kočku naživu     5 Days – udržte kočku naživu     5 Days – udržte kočku naživu     5 Days – udržte kočku naživu

Říká-li se o vás, že jste jednička, potom jste vynikající jedinec, dvojka představuje manželský pár, který je základem rodiny. Trojka pak symbolizuje Boží Trojici, čtyřka počet nohou u stolu a většiny zvířat, šestka je půl tuctu, sedmička počet dnů v týdnu, osm nohou má většina členovců. „Třikrát tři je devět, kdo mlčí je medvěd“, což je pořekadlo známé z dětských her, deset je Božích přikázání. V jedenáct hodin 23. května roku 1645 odzvonili v Brně poledne, aby ukončili obléhání města švédskými vojsky, dvanáct měsíců má rok, dvanáct údajně bylo i Kristových apoštolů. Třináctku považují mnozí za nešťastné číslo a padne-li toto datum navíc na pátek, pak raději ani nevystrčí nos z domu. Ti vnímavější z vás si dozajista všimli, že jsem v tomto výčtu čísel vynechala pětku a právě tato je ze všech zmíněných čísel v tuto chvíli tou nejdůležitější.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 9460 KB

Výrobce: GameTop  Web

Zobrazení celkem: 2165

Zobrazení tento měsíc: 1669

Hodnocení oblíbenosti (704x):

0%   25%   50%   75%   100%  
60%

Není to ovšem proto, že pět máme prstů na každé končetině, ale proto, že pět dní máte v dnešní hře na to, abyste až do konce dohráli dnešní adventuru, samozřejmě, že imaginárních, kdo by také vydržel hrát freeware hru bez přestání celých pět dní, tedy non stop, že ano? Hned zpočátku však musím říci, že dnešní adventura s názvem „5 Days“ je velice seriozní výtvor. Být totiž členem posádky na Vesmírné stanici na planetě kdesi na okraji neprozkoumaného Vesmíru, to je určitě snem a touhou každého z těch, kterým v žilách koluje dobrodružná krev. Stát se členem stálé posádky základny, na jinak doposud lidskou nohou nedotknuté planetě, je rozhodně výsadní a záviděníhodné pracovní postavení, které nemůže zastávat jen tak ledaskdo, tedy aspoň do té chvíle, než se na stanici díky úniku jedovatého plynu ocitnete docela sami, to potom už jde skutečně „do tuhého“.

Je sice skutečně velice podivné a pozoruhodné, kde se na zcela osamocené Vesmírné stanici vzal zelený, smrtelně jedovatý plyn, to nám ovšem autoři hry neprozradili, tak to prostě berte jako nevyvratitelný fakt. Jedno je ale stoprocentně jisté, všichni vaši kolegové a spolupracovníci otravě zmíněným plynem podlehli a přežili jste tedy pouze vy sami. Ale abych byla přesná, přežila i malá kočička, takže musíte zachránit nejen své vlastní ego, ale postarat se o záchranu tohoto malého, přítulného stvoření. Vaše smůla tkví v tom, že jste se dozvěděli, že záchranná mise ze Země se k vám dostane až za pět dní, do té doby bude vše záviset jen na vás a vašem důvtipu. Abyste tedy přežili, k tomu budete potřebovat dvě veledůležité věci, jídlo a kyslík, na vodu si zřejmě autoři hry nevzpomněli, nebo že by vám oběma k přežití stačila jen ta voda, obsažená v jídle? Občas se samozřejmě musíte i prospat, pokud však zalehnete ke spánku, ubude vám o jednu jednotku jak jídla, tak i kyslíku, což musíte rychle dohnat.

No, alespoň, že tady máte tu kočičku, která vaši osamělost tak trochu zachraňuje. Aby totiž i ona přežila dlouhých a krutých pět dní, potřebuje i ona jednu jednotku jídla a kyslíku denně, tedy to stejné množství potravin a kyslíku, jako vy. Nechci stále filozofovat, nebo sahat do duše autorům hry, jistě to s vámi i s kočičkou mysleli dobře, ale připadá mi to s porovnáním velikostí vás dvou až velice neúměrné. Jistě si za těch pět velice strastiplných dní na kočičku zvyknete a určitě vám přiroste i k srdci, pokud se vám však nepodaří ji zavčas zásobit jídlem a kyslíkem, poté co vám hlady zemře, nebo se udusí, ji můžete schlamstnout vy sami, abyste přežili. No nazdar, celou dobu se o ni tak pečlivě staráte a nakonec ji doslova sežerete? Tak toto už považuji za absolutně morbidní.!!! Po technické a grafické stránce na tom hra není zase tak špatně, aby ji bylo nutno poplivat, i když se občas objevují problémy a „bugy“ v trojrozměrné grafice. Zvuk se ve hře ozývá stále ten samý a to pořád dokola, k tomu všemu zní jako doprovod, téměř uspávající robotická hudba.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)