HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Venator – bojácný lovec duchů (free hra)

Venator – bojácný lovec duchů Venator – bojácný lovec duchů Venator – bojácný lovec duchů Venator – bojácný lovec duchů

Budete asi velice překvapeni, hlavní hrdinou této „duchařské“hry je veliký strašpytel. Je tedy naprosto nepředstavitelné, jak se vůbec do role krotitele duchů vůbec dostal, ale nedivte se mu a nemějte mu to za zlé, že se této, pro něj tak obtížné situace dostal, je to totiž pouze učedník. Není se tudíž naprosto čemu divit, vždyť kdo by neměl tváří v tvář všem těm zhmotnělým nočním strašidlům a jiným duchům tváří v tvář srdce až v kalhotách? Zvláště pak potom, když je Gilbert jako učedník zcela prostoduchý, naivní a navíc i bohužel neschopný. Tak o co vlastně v této strašidelné hře vůbec půjde? Jeho Velmistr hovořil sice v náznacích, ale přece jenom o úkolu, který má mnoho společného s místním hřbitovem a zcela nepokojným duchem, poté padlo jméno Gilbert a nakonec i výhrůžka, takže je čas vydat se hned na cestu.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 47609 KB

Výrobce: Darkdan  Web

Zobrazení celkem: 2919

Zobrazení tento měsíc: 1909

Hodnocení oblíbenosti (752x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Kdo z vás by se nechtěl podívat na místa, kde prý to údajně straší. Takovými nejčastějšími místy potom z určitostí bývají právě hrady, kde mají všechna známá i neznámá strašidla ty nejlepší podmínky ke svému žití, lépe řečeno ke strašení. Jen si vzpomeňte na Bílou paní, Čachtickou paní, Bezhlavého rytíře, Vlkodlaky a jiné strašidelné jevy. Takže právě do takového jednoho, blíže neurčeného hradu, zavítali dva bratři, hledající své ztracené rodiče. Ne že by to byli nějací nebojsové, každé byť sebemenší strašidýlko je dokáže pořádně vylekat, ale jednou se dali na nebezpečnou cestu, takže ji budou muset, ovšem jen díky vám, kteří je povedete, projít. Zda se jim to podaří, či „lehnou popelem“, to vše máte v rukou vy samotní, že se dobře pobavíte, trošičku se polekáte, ale někdy i zasmějete, na to vezměte jed

Samotný Gilbert pochází z tradiční rodiny lovců duchů a vy v jeho roli budete pokračovat v této atraktivní činnosti. Vydáváte se tudíž polapit prvního ducha, začínáte se procházet po počátečních informacích po pokoji domu, po hřbitově a poté i dalších, téměř hororových lokacích. Přestože herní zápletka je duchařská a dosti tajemná, díky grafice se jedná o docela veselou záležitost, zejména „hlášky“ v dialozích s dalšími postavami a zejména ironické poznámky havrana Edgara, vás rozhodně pobaví. „Žádná kaše se ale přece nejí horká“, tvrdí jedno známé české úsloví a to v plném rozsahu platí i pro tuto dnešní hr. Zmíněný místní hřbitov totiž hlídá mluvící havran jménem Edgar, který mele pořád dokola jedno jediné slovo, tedy „Nevermore.“, což znamená v našem rodném jazyce „Již nikdy více“ a svým „ostrovtipem“ by skutečně dokázal rozplakat i ztuhlou mrtvolu. Ostatní „obyvatelé“ hřbitova nejsou již potom vůbec tak hrozní, jak by se vám na první letmý pohled mohlo jevit. Převážná většina zde se nacházejících duchů jsou kamarádští a přátelští, takže pouze jejich ukecanost, může u vás vyvolávat zcela záporné emoce.

„Venator“ je graficky velice dobře a pěkně vytvořená hra, která se řadí do dlouhé a obsažné kategorie adventur, typu click&point. Ovládání pomocí myši a standardní hledání aktivních předmětů, jejich ukládání do inventáře, používání je na sebe, vás ovšem zaměstná důkladne, občas i může být frustrující, zejména tehdy, že z lokace, ve které se právě nacházíte, není žádného východiska, ale věřte mi, že cesta dál vždy existuje, jen nalézt to jediné možné a správné řešení. Nedílnou součástí hry jsou samozřejmě i hádanky a rébusy, na které v průběhu hraní narazíte, a pouze jejich vyřešení vás posune dál. Základem ke každému řešení je sbírání předmětů a jejich následné používání na aktivní objekty v lokacích. K dispozici máte všechny základní interakce, jako jsou chůze, zkoumání, použití a mluvení. Upozorňuji ale na nutnost velice pečlivě prohledávat dopodrobna všechny lokace, i ten na první pohled zanedbatelný miniaturní detail, totiž může být aktivním předmětem, bez jehož nalezení a sebrání se dá velice snadno ve hře zatuhnout.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)