HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Frostbite – pozor, ať nezmrznete (free hra)

Frostbite – pozor, ať nezmrznete   Frostbite – pozor, ať nezmrznete   Frostbite – pozor, ať nezmrznete   Frostbite – pozor, ať nezmrznete

Dnešní hra působí pod vlivem prvního dojmu velice zdrcujícím dojmem, její hratelnost je založená na přežití obrovsky drsného podnebí, je tedy náročná na vaši pozornost, rychlost rozhodování a v neposlední řadě na hbitosti vašich prstů. Hra se přesto stala absolutním vítězem 22. kola soutěže webu LUDUMDARE, téma soutěže bylo stanoveno jako „samota“, nebo „osamělost“, což už samo o sobě svědčí o vskutku velice pochmurné herní atmosféře. Hra je poněkud obtížná, i když na druhé straně její hratelnost je dokonalá, jednoduché ovládání hru taktéž rozhodně šlechtí. Postavičkou pohybujete pomocí všech kurzorových kláves, klávesou C pak střílíte a klávesou X skáčete do výšky. Jen si dávejte pozor na to, kam doskakujete, stačí totiž doskočit na ledovou plochu, setrvat na ní a po chvílce zmrznete na rampouch.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 8609 KB

Výrobce: LUDUMDARE  Web

Zobrazení celkem: 1819

Zobrazení tento měsíc: 1316

Hodnocení oblíbenosti (535x):

0%   25%   50%   75%   100%  
68%

Jistě víte sami z vlastních skutečností, že příroda sama je velice rozmarná a v mnoha případech vás dokáže překvapit, mnohdy dokonce ty z vás zcela nepřipravené na její rozmary, i těžce zaskočit. Přesto příroda do takovýchto extrémů, jaké jsou obsaženy v této hře, málokdy přichází, i když ta letošní nám začala připravovat velice extrémní mrazy, lámající dlouhodobé mrazivé rekordy. Letošní paní Zima tedy vystrčila po dlouhé době vlastní drápky a právě v takovém, silně mrazivém klimatu, se ocitnete v této hře i vy samotní. Musím uznat, že příběh hry, tak jak ho popisují samotní autoři hry, proslulí svými nádherně graficky i technicky zpracovanými hrami, jak hodně nadsazený, ale, jak jsem už tvrdila mnohokráte, autorům freeware a online je dovoleno vše, jejich fantazii se meze nekladou.

Ocitnete se tedy ve světě, uvrženém do kruté zimy, v němž se proti vám vrhají nejen různá monstra, jdoucí vám po krku, ale především kruté a nehostinné podnebí, připomínající dobu ledovou. Vaším jediným, zato však nesmírně důležitým úkolem v této hře, je potom postupovat různorodými lokacemi stále vpřed a co je hlavní, přežít, což zase není tak docela jednoduché, jak byste se mohli mylně domnívat. Vzhledem k tématu výše zmíněné soutěže, tedy očekávejte téměř beznadějné bloudění osamoceného vojáka, strážícího jednu z vesnic, ve snaze najít jeho ztracenou manželku. To vše se pak odehrává na úkor obtížnosti hry, která je postavena na zranitelnost hlavního hrdiny, neboť mimo agresivních nepřátel, totiž ve v této hře budete, zpracovaného bočního pohledu, nejvíce zápolit s mrazivými podmínkami věčné, ledové a mrazivé zimy.

Je tedy naprosto evidentní, že na Zemi po nukleární válce nastala vskutku doba ledová, a to se vším všude, co k tomu náleží. Přežilo sice několik málo lidských jedinců, ale trpí nejenom již zmíněnou ledovou zimou, ale i nedostatkem potravy, vlád se ujal nesnesitelný hlad, lidé se stávají agresivními a pro svoji záchranu se neštítí využít všechny dostupné prostředky. Ve tedy sice poměrně často narazíte na různé nepřátele, ale nemá smyslu se jimi nikterak vážně zabývat, neboť munice máte poměrně málo a bude vám jí zapotřebí i k plnění nebojových úkolů, jakými jsou například rozstřelováním překážek, bránícím vám v dalším postupu. Navéc mnozí z nepřátel které byste zastřelili, se po chvíli objeví znovu, což je potom skutečné, zbytečné plýtvání náboji. Grafické „pixelové“ není zrovna tím pravým ořechovým, ale lze usoudit, že na lepší grafiku autorům nestačil čas, ono stvořit hru za čtyřicet osm hodin, to dá skutečně zabrat. Hra je však jako celek originálním počinem, u kterého se rozhodně dobře pobavíte. Hra, ve které se téměř na každém kroku můžete změnit v ledový rampouch, je tedy rozhodně herním unikátem.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)