HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Split Party - nesnášlivé kostky (free hra)

Split Party - nesnášlivé kostky    Split Party - nesnášlivé kostky    Split Party - nesnášlivé kostky    Split Party - nesnášlivé kostky

Jedná se o velice zajímavou, nápaditou, chytlavou a logickou hru, jejíž téma však nevzniklo v autorově hlavě, ale bylo předem zadáno webovými stránkami LUDUM DARE. Úkolem autorů, jak znělo zadání 22. kola soutěže, vyhlášené tímto webem, bylo za 48 hodin vytvořit hry na téma „sám“, nebo „osamocen“. Jak tvrdí sám autor této vskutku vydařené hry, byl zadaným tématem tak trochu zaskočený, neboť vyznívalo poněkud sklíčeně a pochmurně. Přišel však na nápad, jak i toto neveselé téma zpracovat svižně, originálně a vesele, tak tedy vznikla tato dnešní hra. Podařilo se mu hru vytvořit v zadaném časovém limitu, bohužel už nám neprozradil, na kterém místě se tato jeho kromobyčejná hra umístila, což je rozhodně škoda, neboť by mne to samotnou velice zajímalo, tvrdí jen to, že konkurence byla hodně tvrdá.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 1365 KB

Výrobce: Ishisoft  Web

Zobrazení celkem: 2161

Zobrazení tento měsíc: 1604

Hodnocení oblíbenosti (723x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Jistě znáte sami spousty her, ve kterých jste měli za úkol spojovat k sobě „tři stejné symboly“, nebo je také sestřelovat tak, abyste je odstranili z hrací plochy a poté se vždycky objevily další. O nic takového ovšem ale v této hře nejde, vaším úkolem totiž je pravý opak. Zde se totiž kostečky nesnášejí a spolu, vedle sebe natěsnány, být nechtějí. Je tedy vaším úkolem tomuto jejich přání vyhovět a postupovat ve hře tak, abyste je uspokojili. Už po spuštění hry zjistíte, jak kostkám jejich sousední kostky vadí, všechny se totiž tváří zamračeně, jako tmavá mračna před prudkou bouří a srší z nich nespokojenost ze společenství dalších sousedních kostek, to tedy budete muset rychle napravit, jen tak potom vyloudíte na jejích tvářích blažený úsměv.

Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že nepůjde o nic složitého a že hrou projdete jako onen příslovečný „nůž máslem, ale brzy zjistíte sami, jak hluboce jste se zmýlili. S počátečními levely a s jejich dokončením, tedy rozhodně problémy mít nebudete, s postupem do vyšších levelů však obtížnost podstatně narůstá, což klade hodně vysoké nároky na vaše myšlení, takže si pěkně zavaříte vaše mozkové závity. Bylo by však neodpustitelnou škodou, kdybyste tento nárůst obtížnosti nezvládli a hru nedohráli až do konce, přece se ne nadarmo říká, „neházejte předčasně flintu do žita“, kteréžto rčení platí i u této hry naprosto doslova, neboť hra vskutku za dohrání stojí.

Jak tedy vůbec na to, abyste ve hře uspěli a hlavně se i dobře pobavili? V každém kole objevíte seskupení stejnobarevných, ve vyšších lokacích pak různobarevných kostiček, pokud kostečky na samém počátku spolu těsně sousedí, culí se na vás se zavřenýma očičkama, jako malé miminko, což ovšem není vůbec dobré, vy je totiž musíte rozplakat, čehož dosáhnete pouze jejich odloučením od sebe pomocí rotace, tedy jejich přetáčením na hracím poli. Celý zádrhel pak ale spočívá v tom, že kostečkami lze pomocí rotování posunovat doleva, nebo doprava, ale to je opravdu všechno, co s nimi naděláte, což tedy potom v praxi znamená, že kostky jsou tímto způsobem podstatně a silně omezeny v pohybu. Navíc, pokud se spletete, budete muset příslušný level restartovat kliknutím vaší myši na písmeno R vpravo nahoře na hrací ploše. Počítejte tedy s tím, že než vychytáte všechny fígle, budete muset tuto možnost používat mnohokrát.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)