HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Purple – průzkum rozmanitého světa (free hra)

Purple – průzkum rozmanitého světaPurple – průzkum rozmanitého světaPurple – průzkum rozmanitého světaPurple – průzkum rozmanitého světa

Velice zajímavá a dobrodružná hra je založena na principu „skákaček“ s neobyčejně velikým obsahem co do počtu herních levelů. Levely jsou pak zpracovány velice pečlivě, propracovány do těch nejmenších detailů a co je rozhodně navíc přitažlivé, neboť se od sebe odlišují a jsou tak vskutku rozmanité, takže stereotyp vám při hraní rozhodně nehrozí, tudíž nudit se u hry nebudete. Hra rozhodně pobaví ty z vás, kteří jste příznivci světoznámého instalatéra Mária, který dokáže zabíjet své nepřátele známým trikem, skokem na jejich hlavy. Zdá se však, že Máriovi začíná „zvonit hrana“, hráči jsou již jeho příběhy přesyceni, ne nadarmo se říká, že „všeho moc škodí“. V dnešní hře tedy Mária nahrazuje nová postavička Purple, která nejenže oplývá stejnými vlastnosti, které má Mário, ale v mnohých dovednostech jej o mnoho předčí.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 13096 KB

Výrobce: Rolling Cat   Web

Zobrazení celkem: 1823

Zobrazení tento měsíc: 1349

Hodnocení oblíbenosti (579x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Hra je tedy skutečně až pozoruhodně rozsáhlá, vždyť v kolika freehrách vám autoři nabídnou neuvěřitelných šedesát levelů? Je však skutečně až na škodu, že když ž vám autoři nabídli tolik herních lokací, neobdařili hru i nějakým příběhem, místo něj je do hry vložena nabídka „Intro“, které je nejenom velice krátké, ale navíc se ještě z něj nic nedovíte, během hraní pak se s ním již vůbec nesetkáte. Vaše dlouhá průzkumnická cesta pak začíná vždy na drobounké mapce, kde se posunujete po dalších malých ostrůvcích, označených čísly. Jistě nemusí pak vysvětlovat, že tato čísla označují jednotlivé levely a také z tohoto důvodu samozřejmě začínáte na jedničce. Málo trpěliví hráči mohou být frustrování skutečností, že po dokončení každého levelu se můžete posunout vždy pouze o jeden ostrůvek vpřed, přeskakovat ve hře na uzamčené další ostrůvky tedy nelze, takže pokud chcete hru dohrát, musíte postupovat trpělivě tak, jak vám to určili autoři hry.

Ztvárnění hlavní hrdinky hry je velice, na rozdíl od postavičky zmiňovaného Mária, velice jednoduché, až prosté, což se ale týká většinou i dalších postaviček. Jedná se totiž o jakousi nafialovělovou kouli s anténkou, která je však v případě potřeby, i strašlivou, razantní zbraní. Navíc mimo to, že dovede své nepřátele taktéž likvidovat skokem na jejich hlavy, dokáže tedy střílet, skákat a přeskakovat a tímto způsobem pak překonávat ty nejroztodivnější překážky, nebo je dokonce bourat, doslova přímo klasickou překážkou pak jsou z mnoha podobných her známé ostré, smrtící hroty. Překonat budete tedy muset různé plošinky, ostrůvky a jiné nástrahy, samozřejmě že budete muset eliminovat i spousty různorodých nepřátel, které vám budou usilovat o život. Vaše zbraň je tedy velice účinná, navíc má podivuhodnou vlastnost. Z anténky vystřelíte kuličku, která zasáhne nepřítele, zlikviduje jej, poté se vám kulička opět vrátí k vám k dalšímu použití, takže na nedostatek munice si opravdu stěžovat nebudete moci, navíc odpadá i jakékoliv nabíjení zbraně, což jistě oceníte v těch nejkritičtějších situacích.

Nevýhodou této zbraně však je skutečnost, že pokud tedy kuličku vystřelíte, po celou zbývající dobu, než se vrátí k vám, jste prakticky bezbranní, střílet tedy současně na dva různé subjekty v žádném případě nelze, čehož mnohdy velice úspěšně umějí využívat ve svůj prospěch mnozí vaši nepřátelé. Další slabinou zmíněné zbraně je její druhá, poměrně nepěkná vlastnost, neboť kulička má skutečně krátký dolet, takže mnohdy se musíte dostat k nepříteli až nebezpečně blízko, abyste ho eliminovali, čímž mu samozřejmě dáváte možnost, aby vás předešel on a „zmárnil“ vás dříve, než vůbec stačíte vystřelit. Pochválit autory je ale bezesporu nutné za jen tak nevídanou variabilitu. Kromě již zmíněného, jen tak nevídaného množství levelů, je to potom i jejich grafická rozmanitost, která se mění nejen při přechodu mezi levely, ale i v jejich jednotlivých lokacích. Obrovský množství je i nepřátelských houfů, které budou nejen skákat, chodit, ale dokonce umí i létat. Lapidárně řečeno, autoři při tvorbě této hry odvedli skutečně poctivý kus výborné a trpělivé práce, takže před nimi smekám svůj imaginární klobouk.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)