HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Teleglitch – za každou cenu přežít (free hra)

Teleglitch – za každou cenu přežít Teleglitch – za každou cenu přežít Teleglitch – za každou cenu přežít Teleglitch – za každou cenu přežít

Hra s podivným názvem „Teleglitch“, což by se do češtiny dalo přeložit jako „Tele závada“, je až překvapivě příjemná top-down střílečka, ve které máte k dispozici velké množství zbraní, v níž musíte likvidovat různé druhy příšer a bestií, neustále vylepšovat vlastní zbraně, hra navíc umožňuje hrát ve čtyřech módech. Prozkoumávejte tedy každou lokaci, likvidujte nepřátele a postupujte stále vpřed k mnoha východům, každou novou lokaci řádně vyčistěte od nepřátel. Zbraně pak vylepšujte zavčas, občas se objeví i ten nějaký uzdravující balíček, který rovněž nezapomeňte sebrat. Zbraně přepínejte pomocí kolečka vaší myši, nebo tlačítky v horní části klávesnice, předměty potom sbírejte pomocí mezerníku. Pokud nebudete vědět, jak na to, pak nahlédněte do „help.txt“ souboru, kde získáte podrobné informace.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 9609 KB

Výrobce: Johann   Web

Zobrazení celkem: 1992

Zobrazení tento měsíc: 1380

Hodnocení oblíbenosti (537x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Pokud hru spustíte, budete především nesmírně překvapeni její, staronovou pitelovou grafikou, přesto o napětí a dobrodružství ochuzeni nebudete. Likvidovat nepřátelské pevnosti, v tolika autorem nabízených lokacích, rozhodně není řádná procházka růžovým sadem, ale skutečně tvrdý a nelítostný boj o záchranu vlastního holého života. Hru hrajete z takzvaného „ptačího pohledu, tedy viděnou seshora. Přičemž, přestože se jedná na první letmý pohled o akční střílečku, je vylepšena takzvanými prvky RPG. Grafické zpracování bezesporu připomíná hry z počátku devadesátých let minulého století, přesto je grafika dokonale inovována a to způsobem, jakým na sebe navazují střídající se světla a stíny, světlo a tma.

Jednotlivé lokace jsou pak zpracovány způsobem, že ihned nabudete dojmu, že se nenacházíte na naší „modré planetě“, ale na nějaké neznámé planetě v dalekém Vesmíru, což ještě navyšuje váš pocit dobrodružství z neznáma. Přes poměrnou zastaralou grafiku je autorovi nutno přiznat, že se mu podařil přímo „husarský kousek“, hru totiž obohatil o velkou řadu nových herních prvků. Mám na mysli především nápad s přecházením do jiných, dalších lokací, který je vskutku ojedinělý a výjimečný, navíc i nápaditý. Vaším úkolem tedy je procházet zkusmo jednotlivými lokacemi, na pořadí jak budete postupovat, přitom nezáleží, důležité je přežít a projít je všechny beze zbytku, samozřejmě ještě navíc je všechny vyčistit od všemožných nepřátel, kterých je skutečně nespočet. Nepřátelé a jejich pohyb, včetně snahy vás eliminovat, řídí váš počítač, nepodceňujte však jeho schopnosti, je to soupeř zdatný a dokonce i učenlivý.

Přitom všechny lokace připomínají jedno velké, propojené bludiště, v němž, aby se čert vyznal, mnohdy se naprosto nechtěně vrátíte do lokace, v níž už jste jednou byli a budete tudíž muset hledat a volit jinou cestou, než kterou jste se právě vydali. Hra tedy skutečně vyhlíží archaicky, ale překvapí vás i mnohými, moderními atributy, což jistě dokáže uspokojit i velice náročné hráče. Jak už jsem se zmínila, hra rozhodně v žádném případě není tedy přímočará, volba dalšího postupu je tedy na každém z vás, jen se správně rozhodnout a být ve střehu, neboť nepřátelé jsou záludní, vybafnou na vás tehdy, kdy to vůbec nečekáte, navíc prostorem poletují i vás zraňující předměty, které nejdou sestřelit, ale je nutné se jim bezpodmínečně včas vyhýbat. Snad ještě pro upřesnění dodám, že hra je „beta“ verzí, na jejímž vylepšení, jak tvrdí sám autor, dál pracuje, takže pokud narazíte na nějaký ten „bug“, buďte shovívaví.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)