HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Microbie Story – likvidujte mikroby (free hra)

The Microbie Story – likvidujte mikroby The Microbie Story – likvidujte mikroby The Microbie Story – likvidujte mikroby The Microbie Story – likvidujte mikroby

Tato hra je pokusem o velice úspěšnou předělávku dobře známé hry „Hexagon“, což byla typická logická počítačová hra, ve které bylo vaším úkolem rozmnožit vlastní hrací figurky a docílit tak úplného ovládnutí hracího pole. Tato hra se hrávala už tehdy, když se u nás s počítači a jeho hrami teprve začínalo. O co tedy v této dnešní hře vlastně jde? Nejmenovaný, silně roztržitý profesor biologie na pořádek v jeho laboratoři příliš nedbá. Když pak jednoho večera zapomene uschovat několik zkumavek s bakterijními kulturami, nastane pěkný zmatek. Ze dvou zkumavek uniknou nebezpečné kmeny bakterií, velikou rychlostí se rozlezou po laboratoři a zamoří celou laboratoř, naštěstí se vzájemně nesnesou, takže druhý den je můžete vzájemně zpacifikovávat právě vy, což ale bude od vás vyžadovati velikou porci pozornosti.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 26860 KB

Výrobce: MyPlayCity  Web

Zobrazení celkem: 2262

Zobrazení tento měsíc: 1626

Hodnocení oblíbenosti (717x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Berte na vědomí, že jeden druh bakterií, to je ten žlutý, je životu nebezpečný, zatím co ten druhý, tedy modrý, je uzdravující. Vy budete hrát za ten modrý druh, snažte se tedy vždy vyhrát, přece v každém příběhu vítězí dobro nad zlem. Oba druhy bakterií se střídavě snaží se do jedné požrat, ty zlé řídí váš počítač, ale nepodceňujte ho, je to soupeř zdatný, chytrý a neúnavný. Herní plocha, alespoň zpočátku, má tvar šestiúhelníku, ve kterém se nacházejí oba druhy mnou již zmíněných bakterií. Je tedy zřejmé, že svádíte boj s inteligencí vašeho počítače a vaším úkolem je vašimi modrými bakteriemi, obsadit všechny buňky na hracím poli, o což se ovšem snaží taktéž váš počítačem ovládaný soupeř.

Samotný herní princip je potom založen na tom, že zabarvením volného políčka se přebarví také všechna sousedící soupeřova políčka. Tímto způsobem tedy vlastně zvětšujete svou armádu mikrobů, s rozmyslem pak vybíráte nejvhodnější místa, která je nutné přednostně zabrat, a tak neustále opakovaně postupujete dál, přičemž obsazovat můžete jedno, nebo maximálně dvě políčka, sousedících s vašimi. Pokud se posunete o jedno pole, bakterie ty nepřátelské naklonují, zároveň ale zůstane pod vaší barvou staré, i nové políčko, při posunu o dvě políčka se bakterie přemístí, ale vy o vlastní původní pole přijdete. Přestože je hra velice dobře hratelná a ani její obtížnost není nikterak přehnaná, je její grafické i technické zpracování skutečně na výši, ostatně „My Play City“ jsou svými vysokými kvalitami jimi vytvořených her světově proslulí.

Již jsem se zmínila o to, že se jedná o jakýsi „klon“ velmi stařičké hříčky„Hexagon“, ale aby nešlo pouze o obyčejný ošumělý klon, přišli autoři s tím, že v každé úrovni je jiný tvar herního uspořádání. Základní idea hry, v níž se spojuje expanzivita virových onemocnění s logickým rychlíkem, se poměrně těžce do detailů vysvětluje, je lépe tedy si spustit velice dobře faktograficky zpracovaný tutoriál, který vám vše podrobně vysvětlí, navíc je hra obohacena i o příběh, což jistě každý hráč dokáže ocenit. Možná, že někomu bude chybět „multiplayer“, ale velice brzy přijdete na to, že váš počítač vám, jako jediný soupeř, tohoto pocitu brzy zbaví, jakmile uděláte jen malou chybičku, rychle vám to „spočítá“, a nandá vám to i s úroky. Takže pozor, pořádně si předem rozmyslete každý váš následující tah, času máte dost a zbrklost se skutečně nevyplácí.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)