HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Barrier - láska je láska (free hra)

Barrier - láska je láskaBarrier - láska je láskaBarrier - láska je láskaBarrier - láska je láska

Adventury, to je kategorie her, která má u hráčů freeware a online her veliký okruh příznivců. Není mnoho autorů, kteří se tímto žánrem zabývají, ono je totiž mnohem snadnější a jednodušší „spíchnout“ nějakou ti střílečku, než vytvořit příběh pro adventuru, která by měla nějakou tu hlavu a patu. Jsou Adventury dlouhé a obtížné, najdou se však i takové, které jsou krátké, ale přesto vtipné a originální. Právě o takovou adventuru tedy jde v dnešním případě, její název zní poněkud podivné, tedy „Barrier“, což je tedy „bariéra“, jenže asi velmi těžko byste podle názvu hry uhodli, o jaký příběh ve hře jde. Když se totiž zrodí zajímavý a neobvyklý nápad s hezkým a zcela originálním zpracováním, vzniknou tak potom velice přitažlivé a nevšední hry, navíc je hra okořeněna náznakem černého humoru, který jí dává ten správný říz.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 7238 KB

Výrobce: AJA   Web

Zobrazení celkem: 2128

Zobrazení tento měsíc: 2128

Hodnocení oblíbenosti (535x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Hra je sice poměrně krátká, ale srší originalitou a až neobvyklými nápady, o co se v ní vlastně jedná? No přece o lásku, která jek naše lidová moudrost praví, „hory přenáší“. Jak už tomu na světě bývá, mladý, ale odvážný a chytrý mladík čínského sedláka, nazývající se „WU“, díky černému rytíři na koni, přišel o svoji milovanou dívku jménem „Mei“, což ho pěkně naštvalo. Jelikož je však mužem činu a ví dobře, že fňukáním se nic nespraví, rozhodl se jednat a svoji milovanou ze spárů černého rytíře vysvobodit, což samozřejmě není jen tak jednoduché. Wu však dokonale ovládá umění kung-fu, což je také jediný způsob, jak dokáže s okolím spolupracovat. Zmíněný padouch totiž dívky unesl a ukryl ji za Čínskou zdí, kam dostat se není vůbec jednoduché. Žebřík, vedoucí nahoru na zeď se po použití rozpadne na trosky, tak jakpak se dostat nahoru?

No radit vám nebudu, na to si musíte přijít sami, berte jen na vědomí, že mladík je velice silný a kopanci dokáže mnohé, co by jiný smrtelník nesvedl. Když to nejde nahoru po žebříku, tak to bude muset jít jiným způsobem, takže přemýšlejte, určitě na to přijdete. Ale i když se dostanete nahoru na zeď, nemáte ještě ani zdaleka vyhráno, i potom budete muset ještě vyřešit několik problémů, aby nakonec vaše milovaná Mei spočinula natrvalo ve vašem mužném náručí. Ostatně příběh dění a konečnému řešení z velké části nahrává. Snaha dvou milenců oddělených Čínskou zdí o překonání tohoto krutého symbolu jejich vzájemné odloučenosti, byla již zpracována v mnoha tématech, i když ne vždy jím byla Čínská zeď, jen vzpomeňte například na Romea a Julii.

Rozhodně jednou z prvních věcí, které si všimnete po spuštění hry, je specifická, skutečně vydařená grafika, což už poznáte ze screenshotů. Je totiž opravdu jedinečná, netradiční, zajímavá a poutavá Oč je samotná hra kratší, o to je větší rozlišení hrací plochy, zdá se, že autor hry trpěl megalomanií. Je skutečně škoda, že celá hra se odehrává pouze v jediné, i když skutečně dobře vypracované lokaci. Docela mi připadalo, jako by hrací plocha byla nakreslená olejovými barvami na malířském plátně. I herní ovládání je jednoduché, při kliknutí na některý aktivní předmět jsou ván vždy nabídnuty čtyři možnosti, jak s předmětem naložit. Pomocí kombinací kopu, pochodu, sebrání a výskoku se lze dobrat až k samému šťastnému konci zmíněné milenecké dvojice. Pokud jste tudíž ten typ oněch hráčů, kteří se ohlížejí po originální hře, a máte zrovna teď chuť na adventuru s velmi krátkou herní dobu, potom vám hru mohu jen směle doporučit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)