HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Way – dva jsou více než jeden (free hra)

Way – dva jsou více než jeden Way – dva jsou více než jeden Way – dva jsou více než jeden Way – dva jsou více než jeden

Hra se vyznačuje velice zajímavým pojetím a vcelku i originálním zpracováním. Na své si přijdou milovníci rébusů, které jsou vskutku zcela nové a dají se považovat za zcela originální, s jakými jste se ještě nikdy nesetkali. Zajímavě je řešen i experiment v komunikaci obou postaviček, jejichž tolik nutná kooperace, bez níž se ve hře neobejdete, je rovněž jen tak nevídaná. Jistě oceníte i zrcadlový design, který je zpracován s velkou emocí a vysokou originalitou, zkrátka a dobře lze o hře říci, že ji autoři zpracovali v novém, nevídaném až revolučním pojetí, takže nudit při hraní se rozhodně nebudete. Při hraní se sami dokonale přesvědčíte, že na lidské barvě kůže, či jakémkoliv náboženství, vůbec nezáleží, neboť spolupracovat je třeba za každou cenu a to bez jakýchkoliv předsudků a averzí. Na hře je taktéž velice sympatické její snadné ovládání a poučení, že ve vzájemné spolupráci je ta pravá síla lidstva, už si to lidstvo uvědomí?

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 106504 KB

Výrobce: Coco & Co   Web

Zobrazení celkem: 1789

Zobrazení tento měsíc: 1626

Hodnocení oblíbenosti (502x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Jak jsem se tedy jen náznakem zmínila v perexu ke hře, hra s kraťoučkým názvem „Way“ je na první pohled velice jednoduchá arkáda, tedy „hopsačka“, v níž z bočního pohledu ovládáte a kontrolujete sympatického panáčka, který naprosto mírumilovně překonává různorodé nástrahy a pastičky a to od velikých prohlubní, až po nebezpečně padající stropy. Jen vám musím opětně připomenout, že autoři, této skutečně vydařené hry, vás v ní donutili naučit se spolupracovat. Nečekejte ale žádnou vám již dobře známou spolupráci typy, kde jedna postavička přivolá výtah, vy se přepnete na druhou a vyjedete ve výtahu nahoru, nic takového se v dnešní hře nekoná, ani se to od vás nevyžaduje. Hra totiž nutnost kooperace převádí do zcela nové a hned tak jen nevídané formy.

V čem tedy spočívají nové formy spolupráce postaviček, tak jak se o nich zmiňuji v předchozím odstavci? Jedná se o nové dva základní atributy v těchto změnách, tedy o zcela unikátní přístup k vedení spolupráce a dorozumívání se s vaším partnerem, který zaslouženě vítězí nad dosavadními koncepty kooperace, takto totiž hra dokáže mezi oběma postavičkami během hraní vytvořit téměř až neskutečně trvalé, vzájemné pouto. Tak tedy především obě postavičky se nenacházejí na stejném místě a každý z nich postupuje dál svým vlastním samostatným prostředím., přičemž ale zároveň na rozdělené obrazovce stále sledujete i toho druhého. Ptáte se proč? Protože velice často je zapotřebí, aby právě první postavička panáček v jeho prostředí například sešlápl nějakou tu plošinku, zatímco druhé postavičce sjede onen mnou již zmíněný výtah, přičemž potom rébus spočívá v tom, že druhá postavička vidí v prostředí první postavička něco, co tato ve svém prostředí nevidí.

Z tohoto důvodu je tedy bezpodmínečně nutné, aby druhá postavička poradila té první, kudy a jak má postupovat dále, popřípadě jí sdělila, co má provést, nebo na co si stoupnout, nebo co použít. Druhá a to mnohem podstatnější nový atribut spočívá v tom, že obě postavičky nedokážou se mezi sebou domlouvat pomocí slov, tato možnost ve hře zcela chybí. Obě postavičky mezi sebou mohou komunikovat pouze pomocí různých gest, která je třeba zvolit, což může připomínat mnohým z vás „posuňkovou“ řeč, pomocí níž se dorozumívají hluchoněmí lidé. Levým tlačítkem myši tedy určujete u postavičky gesta rukou, popřípadě i hlavou, můžete vyzkoušet i jiné volby a příkazy, vaší fantazii se meze nekladou. Díky těmto dvěma podstatným a důmyslným změnám je hraní „Way“ psychicky i fyzicky velice náročnou logickou hrou, která ovšem znásobuje vaše potěšení z každého zdolání nastražené překážky.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)