HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Monster Manor – ve strašidelném zámku (free hra)

Monster Manor – ve strašidelném zámku   Monster Manor – ve strašidelném zámku   Monster Manor – ve strašidelném zámku   Monster Manor – ve strašidelném zámku

Jedná se skutečně o jednu z nejlepších freeware her tohoto žánru, adventura z pohledu první osoby s názvem „Monster Manor“ z dílen zkušeného a úspěšného tvůrčího kolektivu, honosícího se názvem „Ambrosine“. Její děj je zasazen do starého panského zámku, ve kterých sídlí sedm různorodých, pohádkových bestií, jimiž jsou kupříkladu Bezhlavý rytíř, Zombie, Neviditelný muž, Kostlivec a Tříhlavý drak. O tom, že hra je pouze "oddechovou" adventurou, svědčí i její malá rozsáhlost. Celá hra čítá jen něco kolem patnácti lokací a zhruba dvaceti předmětů, takže ji dohrát nedá zase tak mnoho času. Berte však na vědomí, že všechny úkoly ve hře nebudou snadné, některé naprosto postrádají logiku, ale to už k podobným adventurám patří. Pokud nebudete vědět, jak dál, na Abeceděher naleznete též návod na hru.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 4368 KB

Výrobce: Ambrosia Software  Web

Zobrazení celkem: 2554

Zobrazení tento měsíc: 2030

Hodnocení oblíbenosti (618x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Jste úplně sami, tedy sami ve strašidelném zámku, kde se nachází sedm různých monster a bestií, která musíte postupně zlikvidovat. Avšak úkol to nebude rozhodně snadný, toto je adventura, ne nějaká obyčejná a bezhlavá střílečka, ve které je všechny postřílíte a je po žížalkách, tady musíte uplatnit vaše mozkové závity, logiku a důvtip. Hru vidíte sice z vlastního pohledu, ale můžete procházet skrze trojrozměrné „renderované“ místnosti. Ale zase tak moc se neradujte, hra je totiž velice málo interaktivní, tím mnou zmíněným "procházením" mám na mysli spíše skoky, protože každá místnost, to jedna statická obrazovka, se spoustou ukrytých, pro další zdárný postup ve hře, naprosto nezbytných předmětů. Samotný hudební doprovod působí vskutku děsivým, až hororovým dojmem, nicméně čekala bych poměrně dosti „silnější kafé“.

Jedná se o typickou adventuru „click and point“, která rozhodně potěší, pobaví a zaujme zejména příznivce podobných agenturních her. Hry rozhodně nepatří k těm nejlehčím, zato však určitě k těm zcela vydařeným, všechny dialogy jsou však vedeny formou textů bohužel v anglickém jazyce, přesto se ani vy, kteří tento germánský jazyk neovládáte, nedejte od hraní odradit, hra skutečně za zahrání stojí a při troše fantazie se dá dohrát i vám do zdárného konce, kde na vás čeká překvapení a rozuzlení celého dobře vymyšleného příběhu. Hledejte tedy předměty, sbírejte je a používejte na správných místech, kombinujte je mezi sebou a úspěch se určitě dostaví. Očekávejte tedy skutečně vydařenou grafiku, super, někdy až roztomilé dialogy a vyvážené logické problémy, máte se skutečně na co těšit.

Musím se ale ještě tady zmínit o ovládání, které je poměrně netradiční. Aktivní předměty na hlavní herní obrazovce prozkoumáváte stiskem levého tlačítka myši, jejím pravým tlačítkem potom s jednotlivými předměty manipulujete, tedy otvíráte skříně, nebo sbíráte předměty. V inventáři předmět uchopíte levým tlačítkem myši a pravým tlačítkem myši ho můžete použít. Některé předměty v inventáři můžete i prozkoumat nebo použít vzájemně mezi sebou, v tomto případě na nich proveďte dvojklik pravým tlačítkem myši. Vzhledem k tomu, že je ve hře na některých kritických místech možno zemřít, například pokud necháte téci vodu v koupelně do vany, po návratu do koupelny se utopíte, máte možnost uložit si pozici do jednoho ze tří nabídnutých slotů. Bohužel však při dalším spuštění hry jsou ale tyto sloty opět prázdné, všechny uložené pozice vám zmiznou, takže se vlastně celý ukládací proces tak naprosto míjí účinkem.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)