HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Sqrxz – odvážný králíček (free hra)

Sqrxz – odvážný králíčekSqrxz – odvážný králíčekSqrxz – odvážný králíčekSqrxz – odvážný králíček

V dnešní, skutečně vydařené hře, bude vaším jediným, zato však nesmírně důležitým úkolem, pomoci statečnému a odvážnému králíkovi překonat veškeré překážky a dostat jej co nejrychleji do bezpečí. Jeho krokům a přeskokům se však staví do cesty nejen velice obtížný terén, ale i velice vychytralí nepřátelé, kteří jsou mu neustále v patách. Sesbíráte tedy v roli sympatického králíčka nakonec všechny hvězdičky a dokážete navíc i překonat neúprosně ubíhající časový limit, který vám nedovolí ani na chvíli vydechnout? Freeware hra „Sqrxz“ je tudíž zábavou logickou hrou, která dokonale prověří nejen vaše logické uvažování, ale také v neposlední řadě i vaši rychlost a dobrý postřeh. Hra je zpracována v dvojrozměrné grafice a zajímavě i ozvučena. Vaším úkolem tudíž bude sbírat předměty a vyhýbat se těm nejrůznějším nástrahám.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 1030 KB

Výrobce: Sqrxz Team  Web

Zobrazení celkem: 2504

Zobrazení tento měsíc: 1928

Hodnocení oblíbenosti (508x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Jistě všichni dobře víte, že králík je už od přírody tvor hbitý a rychlý, mnohdy ale i plachý, což vám ihned předvede pod vaším správným vedením, v nelehkém úkolu, který na něj čeká. Musí se totiž co nejrychleji dostat do cíle a přitom ještě cestou sbírat zlaté hvězdičky, nutné k otevření následujících, jinak nepřístupných dveří. Aby se ale celá situace ještě více zkomplikovala, tak na něj kromě zrádného terénu čeká mnoho krvežíznivých nepřátel. Naštěstí se jich lze zbavit, alespoň na chvíli, „Mariovským“ způsobem, tedy pouhým skokem na jejich kebule. Bohužel, ale ne všichni nepřátelé se dají jen tak velice snadno eliminovat, neboť se po chvíli proberou. Jakmile se jich však zajíček byť jenom letmo dotkne, přijde o jeden ze šesti jeho životů, naštěstí ale je možno si hru kdykoli ukládat. Sqrxz 0.9.9 je naprosto klasická hopsačka ve stylu Mariovek, sice oplývá poněkud horší grafikou, ale její hratelnost je jako u jí podobných arkád výborná.

Hra obsahuje celkem šestnáct úrovní obtížnosti, včetně úrovně pro začátečníky. Jsou zde nástroje pro uložení až deseti stavů nejvyššího dosaženého skóre a celá řada dalších zajímavých, nových vlastností. Celkově hra není špatná, hudba mi připadá jako přímo z originálu, hned se mi vybavily časy strávené za televizními hrami. V závěrečném hodnocení se přikláním spíše pro originálku, ale určitě tato hříčka stojí za hřích. Za prvé to není prachsprostá kopie a hratelnost doznala velkých změn. Také se setkáváte s novými druhy nepřátel a navíc autor hry tuto obohatil o několik zcela nových a originálních prvků, nepřátelé vás napadají i shora, tedy ze vzduchu, na vaši hlavu se snášejí i bomby, někdy doslova nestačíte uhýbat a nevíte, co udělat dříve a kam skočit, neboť tradiční sbírání zlatých hvězdiček ani zde nechybí. Pokud bych měla hru popsat zcela všeobecně, pak nejlépe bych její charakter vystihla tak, že bych ji nazvala arkádovým koncertem, jehož cílem a účelem je nasbírat co nejvíce bodíků v časově omezeném prostoru a hlavně přežít, jen tak postoupíte do dalšího kola.

Je totiž téměř jisté a rozhodně se nemýlím, že autoři brali toto dílko spíše jako pouhou grafickou rozcvičku a pokus o to, „co to udělá“. Je však skutečně na škodu, že zůstali pouze u tohoto pokusu a nedotáhli toto dílko do těch správných přiměřených rozměrů s dostatečným počtem dalších levelů. Grafika hry je ale o něco horší, než jste zvyklí u „Mariovek“, i když na těchto klonech známé hry se totiž všichni autoři mezi sebou předhánějí, snažíce se být těmi nejlepšími, vědí totiž velice dobře, že hráčská veřejnost má možnost velice širokého a podrobného porovnávání. Jásavá a rozverná hudba z období konce devadesátých let minulého století je pak dle mého názoru jahůdkou na příslovečně skvělém smetanovém dortíku a mně nezbývá nic jiného, než autorům této dnešní hry k tomuto jejich vskutku vydařenému dílu srdečně blahopřát a všem vám ji doporučit k vyzkoušení, jsem přesvědčena, že neprohloupíte a že už vůbec nebudete litovat toho, že jste si ji stáhli.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)