HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Klášter na kraji lesa - očistné putování (free hra)

Klášter na kraji lesa - očistné putováníKlášter na kraji lesa - očistné putováníKlášter na kraji lesa - očistné putováníKlášter na kraji lesa - očistné putování

Ráda se přiznávám vždycky k tomu, že velice fandím našim, tedy českým, ale i slovenským autorům freeware. Dávno totiž již není pravdou, že by nedokázali udržet krok ve kvalitách svých her se zahraničními autory, kteří před těmi našimi měli časový předstih, neboť tvořili již v době, kdy u nás ještě nebylo o počítačích ani ponětí. Dnes naši čeští autoři, nejenže s těmi zahraničními již srovnali krok, ale v mnohém je daleko předčí, což je určitě potěšitelné. Jedním z těchto českých výborných autorů je i tvůrce dnešní hry tvůrčí kolektiv freeware Error Games, který mne potěšil nejen tím, že mi jménem Zdeňka Vídeňského napsal a požádal o zveřejnění hry na našem webu, ale skutečně i jejím, doslova skvělým zpracováním, a to jak po stránce příběhové, tak technické, takže ve mně hra zanechala neskutečně velmi hluboký dojem.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 308446 KB

Výrobce: Error Games  Web

Zobrazení celkem: 5622

Zobrazení tento měsíc: 3992

Hodnocení oblíbenosti (957x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Tomuto výše jmenovanému tvůrčímu kolektivu se vstup do řad českých autorů freeware rozhodně vydařil. Rozhodně je mnohem lehčí a méně náročnější vytvořit nějakou tu střílečku, nebo hopsačku, nežli se pustit do adventury, které patří do těch pro jejich autory nejtěžší herní žánr v oblasti freeware. Pustil se totiž právě do adventury a rozhodně s ní sklidil stoprocentní úspěch. „Klášter na kraji lesa“ je tedy klasická, dvojrozměrná „point and click“ adventura z pohledu třetí osoby. Vypráví o mladíkovi jménem Jeník, který pokaždé svoji výplatu propíjí v hospůdce v jeho rodné vesnici Hnojníku. Jeden večer se mu ale zjeví Anděl, který mu prozradí, že svůj život by mohl změnit k lepšímu ve vesničce jménem Růženec. Ráno se tedy jeník vzbudí na nádraží a jeho cesta za lepším životem tak může začít. Na této cestě potká spoustu postav, které mu nejdříve pomůžou se stát mnichem kláštera na kraji lesa, ale nakonec příběh nabere naprosto nečekané obrátky, které ho zavedou do neznámých míst.

Hra je naprogramovaná ve Wintermute enginu a dabing zajistila skupina Perla Group. Už celkový příběh hry, je skutečně přímo originální, což zjistíte sami, pokud se do hry pustíte. Hra je objemově skutečně dosti veliká, což je způsobeno zejména tím, že je nejen provázena českými texty, ale i namluvena českým dabingem od skupiny Perla Group. Naleznete v ní dvacet jednu ručně kreslených lokací ve skvělém rozlišení 1024x768 pixelů, celkem šestnáct plně interaktivních postav a skoro padesát kombinovatelných, různorodých předmětů. Postup ve hře je naprosto lineární, neměli byste mít problémy postupovat ve hře stále vpřed, zejména i proto, že téměř každá postava, se kterou se potkáte, vám po vyčerpání všech dialogů, sama poradí, jak dál a co máte povést a kam se vydat. To vše je samozřejmě tlumočeno v českém jazyce, takže na své si skutečně přijdou všichni milovníci adventur, včetně těch, kteří jiný jazyk, než český, neovládají.

Příběh hry vás tedy rozhodně uchvátí, stejně tak, jako technická stránka hry, výborný dabing, skvělá ručně kreslená grafika, vtipné a nápadité dialogy, jakož i zvukové efekty. Hra je skutečně dokonalá, věřte mi, že po dohrání celé hry smekám před autory hry svůj pomyslný klobouk, jejich záměr jim vyšel skutečně na plných sto procent, tak taky tuto jeho hru hodnotím, tedy sto procenty. Je zřejmé, že českou freeware scénu obohatil a rozšířil tým Error Games, jenom společně věřme, že nezůstane jenom u tohoto prvního, zcela vydařeného a skvěle vymyšleného a zpracovaného díla, a že brzy se nám přihlásí s nějakou, stejně vydařenou novou hrou. Bylo by pro něj a ovšem i pro nás všechny, velikou škodou, kdyby jen takříkajíc pouze „našlápl“, a dál už nepokračoval. Kolektiv Error Games je totiž skutečně veliký talent, který by bylo nenahraditelnou škodou nevyužít. Přejme mu tedy mnoho dalších úspěchů a elánu do jeho další práce. No, a abych nezapomněla, pokud si nebudete vědět rady, naleznete jeho kompletní a podrobný návod na tomto linku: http://knkl.wz.cz/index.php?str=navod.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)