HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Bad Onion – darebná cibule na cestách (free hra)

Bad Onion – darebná cibule na cestách   Bad Onion – darebná cibule na cestách   Bad Onion – darebná cibule na cestách   Bad Onion – darebná cibule na cestách

Arkády, propojené s akčními hrami, tedy jejich vzájemná kombinace, to jsou hry, kterým jejich příznivců přibývá téměř geometrickou řadou. Znalci angličtiny již z názvu hry samotné určitě poznali, že hlavním protagonistou dnešní hry bude cibule, tedy vlastně Cibulka. Rozhodně cibule jako taková, není v žádném případě symbolem dravosti a síly, jako například jím může být třeba lev, ale i tato, jinak docela neškodná zeleninka, může dokázat, alespoň v této hře, že se umí o sebe dobře postarat. Dokáže přeskakovat po plošinkách vozit se na těch pojízdných, své nepřátele ničí již trochu okoukaným „Mariovským“ způsobem, tedy skokem přímo na jejich kebule. Hra začíná po předhozené výzvě „Zmáčkněte kteroukoliv klávesu“, pokud poslechnete, rovnýma nohama se ocitnete rázem přímo ve hře, a žádné složité ovládání nečekejte.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 1354 KB

Výrobce: Outhouse Software   Web

Zobrazení celkem: 2468

Zobrazení tento měsíc: 1910

Hodnocení oblíbenosti (671x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Pro ovládání hlavního hrdiny si vystačíte totiž se všemi kurzorovými klávesami pro chůzi, skákat budete moci pomocí mezerníku, to je vše, nic jiného dělat nemusíte. Jen pozor, hra se po jejím rozbalení nespouští souborem .exe, ale badonion.bat. Jistě už sám název hry je podivný a úsměvný název, i hlavní postava je zcela neobvyklá, kdo to kdy viděl, aby se Cibulka vydala sama na cestu. Ještě podivnější a pozoruhodnější je pak samotné herní prostředí, které sice oku lahodí, v každém kole se mění, ale na druhou stranu, viděli jste někdy, aby půda pod nohami protagonisty byla například fialová, snad je tehdy, pokud by ji někdo zaléval roztokem hypermanganu. Navíc na své strastiplné pouti cestě narazí vaše Cibulka na skutečně obrovské množství různých bestií a potvor, snažících se jí ubrat jeden z jejích na začátku jí autorem věnovaných pěti životů. Ona však nemá žádnou zbraň, kterou by se mohla proti nim bránit, proto si bude muset zcela vystačit se svýma hbitýma nohama.

Některé malé potvůrky stačí pouze zašlápnout a ony zmizí a ještě ze sebe vysypou pár zelených koleček, což jsou body pro vás k dobru. Ty větší, ale ne všechny, lze potom likvidovat již mnou zmíněným „Mariovským“ způsobem, tedy skokem přímo na jejich krk. Ne všech se ale takto lehce zbavíte, některé jsou, dalo by se říci, téměř nesmrtelné, proto je lepší raději se jim vyhnout velmi zdaleka, jinak by vás mohly stát opět život. Na začátku hry dostanete úkol ovládat roztomilou Cibulku, a vydáte se vstříc jejímu osudu. Osud cibule je v tomto titulu skutečně velice pozitivní, ovšem, aby jím opravdu byl, budete muset hru nejprve dohrát, což se může skutečně stát nemalým problémem a zkouškou vaší trpělivosti. Hra je totiž hodně obtížná, ani ne tak co do počtu nepřátel, ale především proto, že velikost Cibulky je obrovská. Jste na konci levelu, nikde nikdy, blížíte se k vytouženému cíli a najednou z ničeho nic vyletí odkudsi z rostliny nepatrné seménko, které vás složí dříve, než se nadáte a můžete si level zopakovat znovu. S tak velikou Cibulkou se dokázat včas vyhnout takovým překvapením, je skutečně umění, je totiž pro svoje rozměry velice snadným cílem.

Kreslená, jakoby dětskou rukou malovaná grafika hry je na tento typ titulu skutečně až velice vydařená, jednotlivé herní lokace se stále mění, z tohoto pohledu je tudíž vše v pořádku. Je pro vás připraveno celkem dvanáct různých lokací a navíc jedna závěrečná, ve které se setkáte s velice nepříjemným, silným a odolným Bossem, kterým je obrovská lidská kostra, kterou jen tak lehce neporazíte. Nepřátel se ve hře nalézá taktéž hodně, i jejich zhled je variabilní, takže stereotyp vám při hraní skutečně nehrozí. Mezi ty nejvíce nebezpečné zahrnuji podivné medúzy, kdy sebemenší dotyk s nimi pro vás znamená jistou smrt. Hra je opatřena i tragicky znějící hudbou, místy mi připomínala rádoby kojeneckou ukolébavku, zvukové efekty se však naopak vydařily. Největším nedostatkem je ale skutečně až přemrštěná herní obtížnost, tím se hra jeví jako velice dlouhá, takže máte na vybranou, buď se velice dobře pobavíte, nebo zblbnete na ultimo.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)