HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Desktop Dungeons – souboje s monstry (free hra)

Desktop Dungeons – souboje s monstryDesktop Dungeons – souboje s monstryDesktop Dungeons – souboje s monstryDesktop Dungeons – souboje s monstry

Plné hry s tématikou akčních RPG jsou rozhodně herní kategorií, která má u hráčské veřejnosti velikou popularitu a jsou i velice jimi oblíbené, zvláště pokud se jejich tvorba autorům vydaří. To se týká i dnešní freeware „Desktop Dungeons“, která patří skutečně k těm hrám vskutku zdařilým, napínavým a řekla bych, že i originálně námětově zpracovaných. Akční RPG je se strany aur´torů herní kategorií tak trochu opomíjenou, o to víc ale přitažlivou, neboť obyčejných krvavých stříleček, najdete na webových stránkách skutečně až neuvěřitelné množství. Hra usadila jinak často velice rozsáhlé RPG na jedinou, minimalisticky zpracovanou lokaci plnou chodeb, čímž dosti mění jinak již zaběhnutou hratelnost žánru a její základy přenáší do skoro logické platformy. Autoři hry tak tedy vytěžili z této hry skutečné, nefalšované maximum.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 4279 KB

Výrobce: QCF Design  Web

Zobrazení celkem: 3093

Zobrazení tento měsíc: 2179

Hodnocení oblíbenosti (705x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Na malé, přesto však velice přehledné a srozumitelné mapce, na vás čekají především razantní souboje, jejichž průběh, pokud nechcete „padnout za vlast“, budete nuceni již předem velice bedlivě promýšlet. Postupně totiž narazíte na různé druhy nepřátel, avšak bojovat můžete ve skutečnosti jen s těmi na srovnatelné úrovni. Jejich vyhledávání od vás vyžaduje velmi dobře předem naplánovaný průchod mapou. Nepřátelé jsou sice statičtí, což znamená, že se sice nepohybují a právě proto vás díky této skutečnosti přímo neohrozí, velice důležitý je ale skutečnost, že za objevování neprozkoumaných míst získáváte zdraví a potřebnou manu, ale znovu připomínám, že je bezpodmínečně nutné postupovat ve hře velice prozíravě. Ve hře se navíc setkáte s již dobře známými a tradičními herními prvky, jakými jsou například navyšování dovednosti a magická kouzla.

„Desktop Dungeons“ je tudíž stručně řečeno variací na klasické vyhledávací, řekla bych, že i toulavé hry, kdy v jedné malé lokaci se najdete vše potřebné, tedy od nepřátel, až po různá vylepšení vašeho protagonisty hry. Nepřátelé se sami sice nepohybují, ale zlikvidovat můžete jen ty, kteří se nacházejí co nejblíže vašeho hrdiny, tedy kolem úrovně, která se pohybuje od první do desáté, v níž se pak nachází i velice odolný závěrečný Boss. Dalším naprosto nezbytným a tedy důležitým úkolem, na který je nutno brát ohled, je rozumné a promyšlené rozvržení zdraví vámi vedeného hlavního hrdiny. Toto pak získáváte z různě rozmístěných lahviček s léčivými nápoji, nebo jen při přechodu na nové, doposavad vámi neprozkoumané místo, tak naleznete i manu, potřebnou k vyvolávání kouzel, kterou sbíráte stejným způsobem, jako zmíněné zdraví.

Na první pohled se jeví hra jako zcela krátká, ale rozhodně zdání klame. Již samotný tahový režim hry vás často vrátí do reality, což může být i docela frustrující, jen se nenechejte předem odradit, hra za dohrání skutečně stojí. Díky rozmanitým a různorodým postavám, slušné herní linie, kdy kromě zabití závěrečného Bosse je vaším stěžejním úkolem získat i co nejvíce bodů, grafickému zpracování a téměř dokonalé technice, vás „Desktop Dungeons“ rozhodně zabaví na mnohem delší dobu, než několika minut, i když desítka minut často stačí na dohrání jedné mapy. Titul, jenž se prosadil i na nezávislých cenách IGF, má rozhodně co nabídnout. Ještě jedna důležitá informace, kterou vám přidám na samý konec, hra je prý i nadále ve vývoji, přesto už dokázala vyhrát cenu "Excellence in Design" na Independent Games Festivalu 2011.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)