HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Aiolos – foukejte a sbírejte diamanty (free hra)

Aiolos – foukejte a sbírejte diamantyAiolos – foukejte a sbírejte diamantyAiolos – foukejte a sbírejte diamantyAiolos – foukejte a sbírejte diamanty

Váš jediný, zato však velice důležitý úkol se může jevit na první letmý pohled jako docela jednoduchý. Není jím nic jiného, než posbírat pomocí míčku všechny diamanty přítomné v každé, levelu. Problém však je jednak v tom, že se míček může pohybovat jedině tak, že do něj budete jakýmsi podivným fukarem foukat, navíc ještě vše ztěžuje prostředí podobné vzduchoprázdnu, či pohybu ve vodě. Hra „Aiolos“ obsahuje uspokojivý počet různorodých levelů, z nichž ty pozdější potom ještě navíc mají na hrací ploše různé překážky, nebo budete muset plnit nějaké ty úkoly. Hra je po stránce grafické na velice dobré úrovni, hrací plocha je přehledná a rozměrná, autor pak dovybavil hru i zvukovými efekty a až podivuhodně vkusnou a líbivou doprovodnou hudbou, což včetně i herního nápadu, nabízí dobrou zábavu.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 4112 KB

Výrobce: Jochen Heizmann, Intermediawar  Web

Zobrazení celkem: 3393

Zobrazení tento měsíc: 2524

Hodnocení oblíbenosti (719x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Víte vy vůbec, kdo to byl Ailos? Byla jsem na to také zvědavá a zjistila jsem v Encyklopedii, že Ailos vládce větrů, který žil na ostrově v Aiolii. Přijal vlídně Odyssea i jeho družinu a na další cestu daroval Odysseovi měch, v němž byly uzavřeny všechny nepříznivé větry, takže lodě poháněl na Aiolův rozkaz jenom mírný Zefyros. Odysseovi druhové však měch otevřeli a nepříznivé větry zahnaly loď zpět k Aiolovi. Ten už Odyssea znovu nepřijal, protože myslel, že nemá přízeň bohů. Aiolos byl synem praotce řeků Helléna a nymfy Orséis. Hellén byl potomkem Deukalióna a Pyrrhy, z nichž vzešel nový lidský rod po potopě světa. Aiolos byl zakladatelem kmene Aiolů, jeho bratr Dóros kmene Dórů. Dalšího bratra Xútha rodina zapudila. Podle jiných byl však později nástupcem třetího athénského krále Erechthea, vzal si jeho dceru Kreúsu. Měl s ní syny Achaia a Íóna, kteří se stali praotci všech Achajců a Iónů. Aiolos měl prý sedm synů: Krétheus založil město Iólkos, Sisyfos založil Korinth, Salmóneus založil Salmónu, Athamás vládl v Orchomenu, Deión vládl ve Fókidě, Periérés vládl v Messéně a Magnés vládl v Magnésii.

Proč začínám právě s tak dlouhým a vyčerpávajícím vysvětlením? Do vašich rukou se totiž dostává právě takovou vzdušnou sílou napěchovaný měch, vypadající ale spíše jako nějaký reproduktor, jehož pomocí je nutno rozpohybovat bílou kuličku, aby tato poté posbírala všechny na hrací ploše se v každém levelu objevující modré diamanty. Co by to však bylo za hru, kdyby na vás v pozdějších lokacích nečekaly spousty roztodivných překážek. Jednou tak na vaši kuličku číhá nebezpečí v podobě ostrých hrotů, nebo do protisměru foukajícího větru, či v podobě uzamčených cestiček. Narazíte i na klikaté a velice úzké průlezy, ale to největší nebezpečí pro splnění úkolu, tedy posbírání všech diamantů, pak spočívá především v krutě předem pevně stanoveném časovém limitu, který vám nedaruje ani jedinou sekundu navíc.

Dnešní hra „Aiolos“ je tedy rozhodně velice pěkně vypadající a stejně tak dobře znějící logická hra, který i přes slušnou hratelnost trpí nepříjemným neduhem. Jak možná již sami dobře tušíte, mluvím o její délce. Hra není sice urputně krátká, ale snesla bych, kdyby přece jen byla alespoň o něco delší. Ačkoliv, když to vezmu z celkového pohledu, má hra ještě jednu velice podstatnou chybu, nelze ji totiž ukládat. Takže nakonec jsem byla ráda, že delší není, je totiž frustrující, když se vám podaří projít všemi překážkami, zbývá vám už sebrat jenom pár diamantů, a ten uličník, tedy skončený časový limit, vás doslova vyhodí ze hry.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)