HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Babel – posbírejte všechny diamanty (free hra)

Babel – posbírejte všechny diamantyBabel – posbírejte všechny diamantyBabel – posbírejte všechny diamantyBabel – posbírejte všechny diamanty

Dnes vám tedy překládáme něco pro ty z vás, kteří si libují v logických hrách. Pokud se navíc logická hra svým tématem dá dohromady se „skákačkou“, navíc s možností herní pozadí dle libosti přetáčet, čímž vzniká jakoby trojrozměrná hra, potom je konečný výsledek překvapující a zcela úchvatný. Německý autor freeware Georg Rottensteiner tedy skutečně vytvořil dílo, které nemá chybu, je vskutku originální, nápadité a dokonce chytlavé, takže na své si při hraní přijdou opravdu milovníci všech herních kategorií. Hlavní hrdina, kterého samozřejmě budete ovládat právě vy sami, je skutečně čilý chlapík, jehož hlavním úkolem je posbírat v každé lokaci všechny diamanty a poté, co je vysbírá, projde dveřmi, které jsou teleportem, do dalšího levelu. Zpočátku se vám může jevit hra jako zcela jednoduchá, později svůj názor dojista změníte.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 4455 KB

Výrobce: Georg Rottensteiner  Web

Zobrazení celkem: 2457

Zobrazení tento měsíc: 1885

Hodnocení oblíbenosti (563x):

0%   25%   50%   75%   100%  
67%

Grafika hry není sice, jak se říká „nic moc“, zato námět hry už skutečně nutno pochválit. S postupem do vyšších kol narůstá sice herní obtížnost, ale nenechejte se odradit, dohrání hry je rozhodně otázkou vlastní prestiže a navíc určitě zato stojí. Po spuštění hry ani nepoznáte, že se jedná o hru trojrozměrnou, ale postupem doby na to přijdete sami. Herní plochou lze totiž i otáčet a to pomocí písmenných kláves 1 a 2 a to celkem do čtyř různých poloh, což vám umožní lepší přehled pro další postup a naleznete tak i lepší a správné řešení pro další postup ve hře, herní plochu tak můžete i naklánět. Pokud se vám tedy zdá na první pohled další postup nemožný, či složitý, použijte tuto možnost a vše bude jednoduché, jako ona příslovečná „facka“.

Samotné herní prostředí kromě mnoha jeho obrazů, je navíc doplněno o různé druhy smrtelných překážek, jakými jsou například propasti a dosti od sebe vzdálené další plošinky, na které se musíte dostat, abyste ve hře pokračovali dál. Setkáte se i s nepřáteli, také však s přáteli, se kterými si pohovořte, mnohdy vám velice rádi a dobře poradí. Jen berte na vědomí, že každý, byť jen sebemenší dotyk s některou s vyjmenovaných překážek, má za následek okamžitou a rychlou smrt, totéž vás čeká, pokud nedoskočíte na další překážku a propadnete se do hlubin, inu jak také jinak může dopadnout bezhlavý a nepromyšlený skok do propasti?

Po grafické stránce tedy není hra nijak světoborná. Bloky, z kterých je hra poskládaná jsou stále stejné, zato backqround je dost vypracovaný a diamanty jsou blyštivé jedna radost. Hudba hry mě zaskočila nepřipravenou. Možná už jsem moc stará, ale první věc, kterou jsem musela udělat, bylo stáhnutí reproduktorů, protože autor to pořádně „osolil“. Ale jak už bylo řečeno, tady nejde ani tak o grafiku, autor hru staví spíše na hravosti a lehké návykovosti. Budete mít prostě potřebu dostat se co nejdál, objevovat stále nová a nová vylepšení a shlédnout závěrečné titulky. Ale pozor, hra je časem čím dál tím náročnější a jednotlivé lokace až nebezpečně přesné na koordinaci pohybů vašeho hrdiny. Grafický kabátek je sice jednoduchý, až prostý, přesto velice líbivý a v celkovém pojetí přehledný, svému účelu rozhodně v plném rozsahu vyhovuje. Pokud tedy logickému žánru holdujete, určitě nenechejte hříčku Babel bez povšimnutí.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)