HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Manic Miner – horník maniak (free hra)

Manic Miner – horník maniakManic Miner – horník maniakManic Miner – horník maniakManic Miner – horník maniak

„Manic Miner“ je stará, ale dobrá hry, ve které je vaším jediným, zato však nesmírně důležitým úkolem, vyvést hlavního hrdinu, kterým je horník jménem Willy, přes dvacet různých jeskyní na svobodu. Cesta je to vcelku obtížná a dramatická, neboť na něj čekají různí nepřátelé, do cesty se stavějí i jedovaté byliny, číhají na něj mnohé pasti a nebezpečné překážky, takže stačí jediná, byť jen malé nepřesnost, či chybička a váš hrdina umírá. Vše je o to složitější, že Willy mnoho dovedností nepobral, není ozbrojen, své nepřátele nedokáže ničit, jako instalatér Mário, musí se jím jenom vyhýbat a to stejně tak, jako ostatním nástrahám, lapidárně řečeno umí jen chodit do stran a skákat, což jak se přesvědčíte sami, toho mnoho není. Přes všechny jeho nedostatky, při plné soustředěnosti, se vám může podařit hru rozhodně dokončit.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 277 KB

Výrobce: DARNKITTY  Web

Zobrazení celkem: 4675

Zobrazení tento měsíc: 3675

Hodnocení oblíbenosti (721x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

O co vlastně v „Manic Minerovi“ horníkovi Willymu tedy jde? Je to takový maličký, na první pohled zcela nenápadný panáček, jehož úkolem je v každém levelu posbírat buďto pět klíčů, nebo cihliček, tedy lapidárně řečeno pět zlatých artefaktů. V tom se mu však snaží zabránit značné množství různorodých nepřátel, roboty počínaje, přes tučňáky, kachničky, krutého Evžena, podivné zlomyslné trpaslíky až po záchodové mísy, nebo nebezpečné či telefony. Hra ale vskutku není jen prachobyčejná skákačka, ve které se musíte vyhýbat nepřátelům, přeskakovat propadající se podlahu a různé nástrahy a pasti, jak by se mohlo na první letmý pohled zdát. Jedná se naopak o skvěle vytvořenou logickou hru, při jejímž hraní budete muset opravdu zapojit do hry vaše mozkové závity, abyste dokázali jednotlivými levely projít.

Správných řešení je sice vždy několik, nedaleko je cest, které nikam nevedou a jsou tedy nesprávné. Proto vždy hodně přemýšlejte, kudy a jak dál, rozhodně vám to jen prospěje a vyhnete se především i naprosto zbytečným komplikacím a zádrhelům. Vy totiž sice můžete padat dolů, ale ne o hodně, to byste se rozmázli na lívanec, musíte tudíž zvolit tu správnou cestu nejen nahoru, ale taktéž dolů, což bývá mnohdy až nepřiměřeně obtížné. Navíc musíte velice přesně skákat a přeskakovat, hlavně si dávat si pozor i na jiné pasti a pastičky, které na vás autoři hry nastražili. Vaše strastiplné putování přes jednotlivé levely a sbírání určených věcí vám navíc znepříjemňuje i místy ztrouchnivělá podlaha, která se na některých místech propadává, navíc také jedovaté stromky, rostliny a pasti, které vás, když se jich jen letmo dotknete, na místě usmrtí.

Všechno je prostě perfektně, do těch nejmenších detailů, výborně promyšlené a ve vyšších levelech také pořádně obtížné, což vám zaručuje skvělou zábavu na dlouhou dobu, po kterou budete „Manic Minera“ hrát a posléze se určitě budete k němu rádi vracet. Co pak ještě stojí za zmínku a co považuji za velikou škodu, je potom skutečnost, že v průběhu hry nemůžete ukládat vaše pozice a ani po úspěšně absolvovaných levelech se vám neobjeví ani žádné heslo pro pokračování, což tedy znamená, že při každém přerušení a novém zahájení hry, pak začínáte úplně od začátku, což může být pro ty méně trpělivé hráče i dosti frustrující.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)