HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Meikyu – najděte královskou korunu (free hra)

Meikyu – najděte královskou korunu Meikyu – najděte královskou korunu Meikyu – najděte královskou korunu Meikyu – najděte královskou korunu

O Japoncích je notoricky známo, že jsou to mistři svého řemesla a nic nedělají jen tak halabala, což mimo jiné dokazuje i dnešní japonská freeware s názvem „Meikyu“. Její děj se odehrává v dávných časech v dobách rytířů, studených kamenných hradů a existence prapodivných, tajemných a kouzelných artefaktů. Vyzbrojeni mečem se tedy budet procházet po kamenném hradu a hledat nikoliv princeznu, jak byste se mohli asi domnívat, ale cennou ztracenou královskou zlatou korunu. Samotný děj hry se tudíž hra odehrává ve velice rozlehlém hradním komplexu, kde na vás, kteří se s hlavním rytířským hrdinou ztotožníte, téměř na každém kroku číhá nějaké to nepředvídané nebezpečí. Nejčastěji to budou různé druhy bestií a příšer, ale naskytnou se vám i jiné, také velice záludné a obtížné překážky, pasti a pastičky.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 1286 KB

Výrobce: E. Hashimoto   Web

Zobrazení celkem: 2676

Zobrazení tento měsíc: 1981

Hodnocení oblíbenosti (570x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Pohádky již dávno nejsou jen výsadou knižního zpracování, filmů, či televizních inscenací, ale už dlouho i námětem pro freeware. Jednu takovou ve formě slibné arkády vám tedy dnes nabízíme ke stažení, potažmo k zahrání. Jaká by to byla pohádka, kdyby v ní chyběl král a jeho ztracená koruna. Známého statečného prince osvoboditele zde nahradí rytíř, se kterým budete muset prolézat jednotlivé části hradu, hledat a hledat, přitom se vyhýbat všemožným nástrahám a pastím, lozit po žebřících, přeskakovat a jezdit po kvádrech a bojovat s velkým množstvím nelítostných nepřátel. Hlavního hrdinu budete tedy ovládat pomocí všech kurzorových kláves, mezerník vám poslouží ke skákání, klávesa X k útoku, klávesa A pro změnu zbraně a klávesa C pro použití sekundární zbraně. Současné použití kláves Ctrl+R vás vrátí k poslednímu uložení, pokud budete chtít nahlédnout do inventáře, klikněte na klávesu F1.

Po stránce grafického zpracování hra hodně připomíná staré klasické plné hry z osmdesátých let minulého století, zpracovávané v DOSSu, ale jak jsem se již zmínila, nejde o techniku, ale o vkusné provedení, které vás určitě navnadí a zaujme a o velice originálně zpracovanou zápletku, obohacenou řešeními pro další postup, která určitě mnohým zamotají hlavou, tedy namáhání vlastních mozkových závitů si ve hře užijete habaděj. Mnohokrát jsem se již zmínila o tom, že Japonci jsou mistři mnoha řemesel, a když se do něčeho pustí, potom vše dělají důsledně a snaží se odvést naprosto perfektní práci. Totéž s úplnou samozřejmostí platí i japonských tvůrcích freeware a online, několik takových her z jejich dílen jsme vám již na našich stránkách představili a vždy se tyto těšily velkému zájmu našich čtenářů, mám samozřejmě na mysli především hráčů samotných.

I dnešní hra je opět výtvorem autorů, pocházejících ze „země vycházejícího Slunce“, tedy z Japonska a i ona potvrzuje mnou zmíněné pravidlo, neboť se opět řadí mezi to nejlepší, co se v oblasti freeware kdy objevilo. Jedná se skutečně o hru vydařenou, s velice dobrým a originálním námětem, tentokráte však bohužel až příliš obtížnou, přesto však za stažení a potažmo za zahrání stojí. Po technické a grafické stránce nelze hře vůbec nic vytknout, již jsem se přece zmínila o tom, že Japonci jsou mistry svého řemesla. I příběh hry je docela zajímavý a rozhodně vás zaujme, zvláště ti z vás, kteří rádi bojují s pohádkovými příšerami a je jich na vaší pouti dost, si přijdou na své. Jistě vás zaujme i velice dobře a vkusně zvolená milá, typicky japonská hudba a velice věrohodně ztvárněné zvukové efekty. Hru lze hodnotit také tak, že se jedná o směsku pohádky a vzhledem k některým podivným přízrakům se „sci-fi“.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)