HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Matches - odebírejte zápalky (free hra)

Matches - odebírejte zápalkyMatches - odebírejte zápalkyMatches - odebírejte zápalkyMatches - odebírejte zápalky

Již mnohokrát jsem konstatovala, že velice fandím českým i slovenským autorům freeware, neboť vytvářejí hry, kterým rozumíme, i když v této dnešní hře není třeba ničemu rozumět. Slovenský autor, píšící pod pseudonymem Neuronhlam mi poslal svoji a vám všem jistě dobře známou populární hru, kterou nazval velice příznačně „Matches“, což jak sami jistě dobře víte, přeloženo do češtiny, znamená „Zápalky“. Jedná se skutečně o hru zajímavou a chytlavou, která se hrávala již hodně dlouho před tím, než začala éra počítačů. Není snad nikoho, kdo by tuto hru neznal, hrávali jsme ji i ve škole při vyučování, pokud nás příliš nezaujal, podle našeho názoru, nudný výklad vyučujícího učitele. Dnes máte tedy možnost si tuto hru zahrát na vašem počítači, aniž byste museli shánět zápalky, nebo živého soupeře, autor vám vše připravil.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 2614 KB

Výrobce: Neuronhlam  Web

Zobrazení celkem: 4915

Zobrazení tento měsíc: 3584

Hodnocení oblíbenosti (900x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

připravil. I když věřím, že tuto hru jistě všichni dobře znáte, přesto vám vysvětlím, o co ve hře vlastně jde. Po spuštění hry si můžete navolit obtížnost hry a to ze tří nabízených variant, tedy easy, medium a hard, což znamená lehká, střední a těžká varianta, poté se musíte rozhodnout, kdo bude začínat, zda vy, nebo váš soupeř, kterým je váš počítač. Musím vás ale upozornit na to, abyste tohoto soupeře nepodceňovali, je sokem zdatným a hlavně rovnocenným, méně zkušené hráče může neuvěřitelně snadno porazit. Pokud jste tedy provedli již mnou popisované úkony, můžete se s vervou pustit do hry samotné. Na hrací ploše se vám objeví dvacet tři zápalek, které počnete odebírat, pokud jste si navolili možnost, že začínáte jako první.

Pokud jste navolil možnost, aby začínal počítač, začne tedy on. Vaším úkolem je odstraňovat zápalky, ale jenom jednu, dvě, nebo tři. Pokud jste na tahu vy, pak zápalky odstraňujete kliknutím na zápalku levým tlačítkem myši, tato se pak zapálí a zmizí. Poté dáte možnost vašemu počítači a to tak, že kliknete na pravé tlačítko myši a počítač odstraní automaticky sám počet zápalek, který si sám zvolí. Tento postup se opakuje stále dokola, vítězem se pak stává ten, který přenechá svému soupeři odebrání poslední zápalky, tedy lapidárně řečeno, kdo odebere poslední zápalku, ten prohrává. Zdánlivě jednoduché, ale pozor na to, znovu zdůrazňuji, že počítač je skutečně matematický génius, kterého porazit lze poměrně lehce v lehké variantě, v té těžké se už budete muset řádně soustředit, abyste ho zdolali.

Po stránce grafické je na tom hra více než dobře, velice mne zaujalo mizení vámi vybraných zápalek, kdy po kliknutí na zápalku její hlavička vzplane, aby poté zápalka definitivně zmizela. Hra je i ozvučena, jistě se vám zalíbí i zvukové efekty, nechybí ani skutečně s velkým vkusem vybraná doprovodná hudba. Autorův nápad považuji za zcela originální, i když samozřejmě princip hry samotný originální není, o čemž jsem se zmínila již výše. Za největší plus hry považuji skutečnost, že na rozdíl od klasické zápalkové hry, nemusíte shánět žádného soupeře, neboť si plnohodnotně vystačíte zcela sami. Pokud si tedy budete chtít procvičit vaše mozkové závity a oprášit si také počítání, potom vám hru můžu skutečně jen doporučit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)