HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Professor Neely - podvedený vynálezce (free hra)

Professor Neely - podvedený vynálezceProfessor Neely - podvedený vynálezceProfessor Neely - podvedený vynálezceProfessor Neely - podvedený vynálezce

Musím se přiznat, že ze všech kategorií freeware i online mám nejraději adventury, neboť se v těchto hrách nenalézají potoky krve, ani se nezabíjíte vzájemně, jako na běžícím pásu. U adventur je nutno přemýšlet, popustit uzdu vlastní kombinaci, vžít se do autorových představ a záměrů, přičemž je většinou i zapotřebí obrnit se pořádnou porcí trpělivosti. Jsou adventury vynikající, některé jen dobré, ale i v této mnou oblíbené kategorii her, se najdou i naprosto ztřeštěné. To poslední platí právě pro dnešní adventuru s dlouhým názvem „Professor Nelly and The Death Ray of Doom – We're doomed“, v níž sice naleznete poměrně mnoho humorných scének, ale smysl a příběh hry jakoby se vytrácel do ztracena. Hlavní hrdina hry je vysokoškolsky vzdělaný profesor, tedy aspoň podle příběhu, ale povím vám, že je naivní, jako dítě.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 18294 KB

Výrobce:  Sonicrumpets   Web

Zobrazení celkem: 2898

Zobrazení tento měsíc: 2014

Hodnocení oblíbenosti (687x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Profesor Neely je tudíž, tak jak tomu bývá ve skutečnosti v mnoha případech u profesorů, mírně řečeno tak trochu ujetý a naivní důvěřivec, což u něj hraničí až s hloupostí. Nedokáže reálně posuzovat situace, v nichž se nachází, ale jedná spontánně, aniž by si vše předem řádně promyslel, což se jak známo nevyplácí. Není mu totiž vůbec podivné a podezřelé, když dostane dopis, v němž se mu sděluje, že za jeho jakýsi vynikající vynález, má obdržet nějakou velikou odměnu. Místo, aby si prověřil, za co a od koho cenu dostává, rychle se obleče a utíká na v dopisu uvedenou adresu, aby si tam cenu vyzvedl. Že to nemohlo dopadnout dobře, to jistě již tušíte sami.

Jeho totiž až dětinské důvěřivosti zneužil jeho dávný nesmiřitelný nepřítel, který s profesorem má jenom nekalé úmysly, který ho po příchodu do jeho domu uvěznil. Důvodem k uvěznění je až zlomocná a bezmezná touha tohoto padoucha zmocnit se jednoho z profesorových vynálezů a tak se nejen obohatit, ale stát se i světoznámým vědátorem. Tím vynálezem je jakási podivná elektronka, vyhlížející jako součástka předpotopních rádií, či vysílaček, ale pro našeho zlotřilce je naprosto nepostradatelná. Jak je tedy vidět, profesor se nechal nachytat a ocitl se v „jámě lvové“, bude jen tedy na vás, zda ho z této šlamastiky dostanete.

Po stránce grafické i technické je na tom ale hra dobře, jen ten ztřeštěný příběh vám může velice snadno zamotat hlavou. Skutečně netypické a nikterak vydařené je však samotné ovládání hry, místo obvyklých příkazů, jako „promluv si“, „seber“, „prozkoumej“ a „použij“, které bývají znázorňovány pomocí výmluvných ikonek, se v této hře mění jen barva kurzoru po kliknutí na příkaz, který jste si vybrali, nebo který hodláte použít, což je opravdu velice složité a nepřehledné. Jinak je vše zpracováno velice barevně, rozlišení si můžete nastavit před spuštěním hry, zkrátka a dobře hru jen tak odsoudit a poplivat nelze. Ozvučení hry se autorům vydařilo, zvuky znějí realisticky a doprovodná hudba zní velice příjemně.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)