HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

A House in California – dům v Kalifornii (free hra)

A House in California – dům v KaliforniiA House in California – dům v KaliforniiA House in California – dům v KaliforniiA House in California – dům v Kalifornii

Hned na samém začátku vám musím říci, že není hra, jako hra, tím více už ne adventura, jako adventura. Hlavním hrdinou, stvořeným pouze pitelovou formou, tedy po grafické stránce „nic moc“, je bádavý a zvědavý mladík, honosné se neobvyklou a podivnou vlastností, rád se totiž honí za světluškami a to velice zarputile. Tato hra je sice typickou adventurou v systému „click and point“, přesto má svá specifika, která ji od podobných adventur odlišují. Hra začíná rozhovorem bázlivého chlapce s jeho starou babičkou, které se svěří, že má strach jít ven, neboť je tam tma, jako v pytli. Babička má však nápad, takže mu promptně poradí, aby si nachytal několik světlušek, které mu rády, ochotně a bez nároků na odměnu, pomohou, rozumějte, že na cestu mu posvítí. Tak chlapec projde při honbě za světluškami cestou, plnou překvapení.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 14383 KB

Výrobce: Cardboard Computer  Web

Zobrazení celkem: 3458

Zobrazení tento měsíc: 2317

Hodnocení oblíbenosti (669x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Takto tedy, téměř až poeticky začíná dnešní adventura „A House In California“ a jako mnoho podobných her před ní dokazuje, že krásu lze vyjádřit i pouhými slovy a velmi jednoduchými obrazy na jinak velice, téměř až primitivně graficky zpracovaném a zcela nevýrazném pozadí. Jak jsem se už zmínila výše, hra je pouhou skutečnou klasickou klikací záležitostí, ale zcela jiným způsobem pojatou, než je u adventur typu „click and point“ adventur zvykem. Váš z pixelů, velice jednoduchým způsobem vytvořený hlavní hrdina, při honbě za blikajícími světluškami a jinými prapodivnými tvory, které se mi při nejlepší vůli nepodařilo identifikovat, projde sice pod vaším vedením sice velice krátkou, ale zato poetikou a dobrodružstvím naplněnou cestou.

Znovu zdůrazňuji skutečnost, že dnešní hra je v mnohém hodně odlišná od jiných podobných adventur, a to hned v několika důležitých atributech. Tím nejzákladnějším a tedy i nejodlišnějším herním prvkem je zde použité přepínání akcí pomocí levého tlačítka myši. To je zcela jiné, než na jaké jste zvyklí už z mnoha starších adventur. Nachází se sice i tady, ale namísto standardních příkazů jako jsou známé příkazy "Vezmi“, "Prohledej“, nebo "Použij“, se v této adventuře dočkáte mnohem rozmanitějších variant příkazů, jako je například příkaz "Remember“, tedy "Vzpomeň". Právě díky tomuto vzpomínání se váš hlavní hrdina pohybuje mezi jednotlivými lokacemi, a samozřejmě tak přechází do následujících.

Dočkáte se i malého, zato vzrušujícího překvapení, při vzpomínce na Měsíc, který se vyskytuje hnedle v první lokaci, se váš hrdina přesune i n tohoto zemského souputníka. Je skutečně na škodu, že si autoři hry více „nepohráli s grafickými a technickými atributy hry, neboť je to právě grafika, která může způsobit, že mnoho zkušených a protřelých hráčů hráčů se při pohledu na screenshoty ze hry, rozhodne hru již předem zatratit. Je to opravdu obrovská škoda, protože i když hru samotnou lze hodnotit pouze jako průměrnou, je to jenom proto, že je graficky naprosto nevýrazná a to hráči, jen tak neodpouštějí. Musím však konstatovat, že to, co hru drží doslova „nad vodou“, je právě ona dobrodružnost a poetika smyšleného, až fantastického příběhu.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)