HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Orfeo – kouzelná lyra (free hra)

Orfeo – kouzelná lyra Orfeo – kouzelná lyra Orfeo – kouzelná lyra Orfeo – kouzelná lyra

Láska je věčná, alespoň tak nás o tom přesvědčují mnozí básnicí, i když samotná realita bývá ve skutečnosti mnohem prozaičtější. K lásce však také náležejí mnoha přirovnání, láska a Luna, láska a květiny, v případě dnešní hry pak je to strunný hudební nástroj, tedy vám jistě známá lyra. Už samotný název tohoto nástroje vyvolává asociaci „lyra – lyrika“, vždyť tento nástroj, jako málokterý jiný, vyvolává v lidech pocity, lásky, štěstí, pohody, ale i touhy, pochmurnosti a mnohdy i lidských depresí. Ne všichni máte absolutní hudební sluch, nebo alespoň dobrý, ale ne nadarmo se přece o nás říká, že „Češi jsou národ muzikantů“, takže pevně věřím, že hru zvládnete všichni do jednoho a dokážete, že toto rčení není nadnesené a přehnané, ale odpovídá realitě. Takže chopte se i vy lyry a zabrnkejte na ni několik melodií.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 11764 KB

Výrobce: Roberto Dillon   Web

Zobrazení celkem: 3477

Zobrazení tento měsíc: 3457

Hodnocení oblíbenosti (811x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

V dnešní hudební hře „Orfe“ budete brnkat na struny lyry, a vaším úkolem potom je zahrát na ni několik předem zadaných melodií, pomocí nichž pak vzbuzujete různé kladné i záporné emoce, v našem případě tudíž „angry, happy, sad a far“, což přeloženo do našeho mateřského jazyka znamená „rozhněvaný, šťastný, smutný a obava“. Ovládání lyry probíhá kurzorem myši, kterým zcela jednoduše přejíždíte po jednotlivých strunách a lyra tak vydává celkem čtyři základní tóny, přičemž čím výše na struny brnkáte, tím jsou tóny hlasitější, čím brnkáte níže, tím jsou tóny naopak tlumenější. Díky indikátorům mnou zmíněných emocí na hrací ploše vpravo nahoře se velice lehce dozvídáte výsledek vašeho herního snažení a díky poměrně dlouhému, ale zato velice potřebnému a účelnému do hry vloženému tutoriálu, pak snadněji pochopíte, jakým způsobem lze tyto emoce vyvolávat.

Pomocí vyvolávaných melodií je pak dalším vaším úkolem dostat dívenku ven z podsvětí a tak ji vysvobodit. Ve čtyřech, poměrně krátkých lokacích, se ve starodávném stylu, dostanete do příběhu lásky a tragedie. Jako muzikant a hlavní aktér tohoto příběhu, budete muset nejdříve okouzlit a vylákat ven sličnou děvu, posléze se za ní vydat do podsvětí, vše pak zakončíte tím, že spolu uniknete do bezpečí. Lyrou tak střídavě vyluzujete veselé a vysoké melodie, a to tehdy, když máte dívku rozveselit, ale jindy zase pomalé a mnohdy i monotónní, velice tiché a poklidné melodie, když máte například uspat převozníka v podsvětí Charóna a ukrást mu jeho loďku.

Zcela určitě, tak jako i mne, vás napadne otázka, jaká a zdali je to vskutku zábava. Pochopení principů vybrnkávání melodií dá zcela jistě něco málo i zabrat, zvláště nemáte-li vůbec žádné hudební vzdělání, ani dokonalý hudební sluch, přesto ale, jakmile se jednou dovtípíte základních principů, čeká vás už pouze jejich mechanické aplikování ve hře samotné, přesto vás však mohu ujistit, že i toto „laborování“ s melodiemi je zajímavé a poutavé. Navíc dohrání této krátké hry vám nemusí trvat nikterak dlouho a může být pro zkušené hudebníky skutečně otázkou pouhých několika minut, takže je tu reálný předpoklad, že hra vás neomrzí, i když hrát ji stále dokola a znovu, vás přestane zřejmě rychle bavit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)