HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Strange – Alenka v říši divů (free hra)

The Strange – Alenka v říši divůThe Strange – Alenka v říši divůThe Strange – Alenka v říši divůThe Strange – Alenka v říši divů

Jedná se o velice a zábavnou adventuru, bohužel v anglickém jazyce, čekají na vás celkem tři lokace, po jejichž úspěšné Strange and m projití se opět navrátíte na samý počátek hry. Celý název tohoto dílky pak zní „The Somewhat Sinister Tale of The House at Desert Bridge“, což by přeloženo do našeho rodného jazyka znělo něco jako“ Cizí a poněkud zlověstný příběh ze sněmovního pouštního mostu“, což ovšem vzhledem k námětu této hry nedává téměř žádný smysl. Ne příliš jednoduchá a prostá zápletka se čím dál tím více zamotává, a to hned poté, co trošku proniknete do kresleného světa, v němž se příběh odehrává. Nenechte se ale zmást ručně kreslenou grafikou, nebo bizarním světem, do nějž se dostanete, zrcadlo, které si říká Harold, oslovuje zvířata a prosí je o pomoc, neboť jeho přítel, starý Bill, se prostě kdesi ztratil.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 40490 KB

Výrobce: Jonas Kyratzes  Web

Zobrazení celkem: 3251

Zobrazení tento měsíc: 2941

Hodnocení oblíbenosti (670x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Haroldovi je bez starého dobrého přítele Billa velice smutno, takže budete skutečně muset něco podniknout. „The Strange and Somewhat Sinister Tale of The House at Desert Bridge“ je totiž mnohem vážnější hra, než se může na první pohled zdát. Velice těžce a navíc zdlouhavě by bylo popisovat, na co vše při svém pečlivém a nelehkém bádání narazíte, protože bych vás již předem jednak mohla odradit od hraní a navíc bych vás tak připravila předem o celou pointu hry, a to v žádném případě nehodlám udělat, neboť by to byla opravdu škoda. Zkrátka a dobře, pakliže patříte mezi fanoušky nezávislých adventur a nebojíte se námětu, který připomíná, že jej zplodilo sice geniální, ale rozhodně i infantilní dítě, potom se s elánem a odvahou do hraní pusťte.

Jak to tedy alespoň v náznacích vypadá, když si Alenka v lokacích za zrcadlem dá pořádně do nosu? Čeká vás mluvící nábytek, dinosaurus na dvorku a velice podivní masochističtí křečkové a spousty jiných bizarností, skutečně se nepřestanete ani na chvíli divit v této jinak ve velice podivné adventuře, jaká kdy spatřila světlo tohoto světa. Nebudu rozhodně přehánět, když řeknu, že hra je nejen velice zábavná a doslova i humorná, námětově i technicky téměř dokonalá, hýří svéráznou originalitou téměř na každém vašem kroku, je dostatečně napínavá a dlouhá a přitom se rozhodně nudit nebudete. Potíže mohou však mít ti z vás, jímž je angličtina tak říkajíc „španělskou vesnicí“, jednak se mohou ve hře často zadrhnout, nemluvě již o to, že si vůbec nevychutnají pointu, ani velice zajímavý průběh celého příběhu.

Jinak už jen samotná úvodní zápletka, která vás uvede do pastelkami dětsky kresleného světa je hodně originální. Hned na začátku vás osloví mluvící zrcadlo jménem Harold, které se vám svěří se svým zoufalstvím. Z podivného iracionálního světa za zrcadlem totiž zmizel Haroldův starý dobrý přítel Bill, prostě se zcela jednoduše někam v tomto prapodivném světě přeludů poděl a bude tedy samozřejmě jenom na vás, abyste se ho vydali najít. Jak tedy zjistíte po chvíli hledání jistě sami, jedná se opravdu o velice podivný úkol, a to v ještě mnohem víc podivnějším světě. Konečně zde tedy máte herní zážitek, který vám skutečně vydrží a to nejen díky velmi dlouhé herní době, tak i díky velice značné hrací obtížnosti. Ačkoliv totiž hra vypadá na první pohled tak, že je až dětsky hravá, v každé místnosti se totiž nachází mluvící dinosaurus nebo želva, je hra samotná hodně obtížným dílem, ve které o sáhodlouhé rozhovory, kombinace předmětů a nutnost zadávání kódů ke dveřím není nouze.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)