HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Judith – Jeff a Emily, tajní milenci (free hra)

Judith – Jeff a Emily, tajní milenci Judith – Jeff a Emily, tajní milenci Judith – Jeff a Emily, tajní milenci Judith – Jeff a Emily, tajní milenci

Jedná se o hru, v níž dominuje vlastní herní příběh před jejím grafickým a technickým zpracováním. Ačkoliv se hra na první letmý pohled tváří, že je zpracovaná v trojrozměrném provedení, ve skutečnosti tomu tak docela není, byť se o to snaží sebevíce. Trojrozměrné jsou totiž pouze stěny s uličkami, mezi nimiž budete procházet, vše ostatní je potom pouze ve dvourozměrném provedení. Grafika samotná a doprovodné texty potom připomínají staré „dossovské dungeony“ z počátku osmdesátých let minulého století, což jistě velice rádi uvítají pamětníci této počáteční éry prvních počítačových her u nás, vždyť zdravá nostalgie patří mezi ty dobré lidské vlastnosti. Při procházení se po domě a jeho okolí však grafika dokáže vyobrazit vše, co je pro vyprávění ústředního příběhu potřeba, i když se mnohým z vás bude jevit jako nadměrně strohá.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 11176 KB

Výrobce: Terry Cavanagh  Web

Zobrazení celkem: 2531

Zobrazení tento měsíc: 2222

Hodnocení oblíbenosti (563x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Není tak zcela obvyklé u her tohoto typu, aby hlavní její předností, kterou se hra představuje hráčům, byl její příběh. Přesto se tu dnes s jedním takovým atributem setkáváte a vy máte tedy neomezenou šanci zažít tento skutečně podivný, avšak velice zajímavý příběh, od začátku až do konce na vlastní kůži. Musím vám ale hned předem říci, že jestliže neumíte anglicky, tak si příběhu vůbec neužijete a budete zřejmě hodně zklamáni. Ze začátku se v ději vcelku budete velice špatně orientovat, ale to se s jeho postupným obvíjením změní k lepšímu. Velmi zajímavá je i forma jeho vyprávění, kdy se střídavě ocitnete v říši snů a poté opět nazpět v realitě. Každý další sen vám přidá novou nápovědu, která napovídá směr dalšího postupu v samotném příběhu. Pokud tedy sen ustane, využijete informace získané ve snu a postupujete o další kus dál. Na výbornou vymyšlený a napsaný příběh dosti často i dokreslují zvuky a tento kompaktní celek potom činí vyprávění zajímavé a velice napínavé.

Sledovat tedy budete příběh dvou milenců, kteří si, ačkoliv on je ženatý a ona vdaná, samozřejmě že ne spolu, velice rádi sem tam zahřeší, ale tak, aby se o tom jejich skuteční manželští partneři nedozvěděli. Ústředními postavami hry jsou pak Jeff, se kterým se vydáte do hlubin podivného feudálního sídla a jeho milenka, jmenující se Emily. Toto sídlo si totiž oba tajní milenci pronajali, aby si zde užili několikadenní sexuální hrátky. Došlo však k tomu, co nikdy nečekal, Emily po několika sekundách tajuplně zmizela, takže jako Jeff se budete muset pokoušet ji opět najít. Žádné souboje se zde však konat nebudou, během hraní se ale z postavy Jeffa několikráte přepnete do postavy Judith, která v tomto sídle již před tím společně se svým manželem žila. Pokud tedy přepnuti na Judith v temné minulosti něco zjistíte, pak v kůži Jeffa se na stejné místo dostanete i v současnosti.

Je tedy naprosto očividné, že hra má hororový nádech a spád, i když o „čistém“ hororu v tom pravém slova smyslu řeč být nemůže. Hra tudíž není přímo horor, jak jej znáte z filmů, nebo z jiných skutečně hororových her, je to spíš vskutku efektivní a vzrušující dobrodružství, které vás ponechává neustále napnuté z pomyšlení na to, co se bude dít dál", takže doslova třást se strachem rozhodně nebudete a to ani ty slabší povahy z vás. Obrovské pixely, jimiž je zpracovaná grafika, skutečně navozují pocit naprostého archaismu, z celého prostředí navíc čiší jakási neskutečná anonymita, která se však do tohoto žánru hodí a která by zřejmě při podrobněji zpracované grafice, skutečně ztratila své kouzlo. Velice do tohoto kontextu zapadla i doprovodná hudba, která se sice objevuje docela sporadicky, vždy však tehdy, kdy se skutečně něco děje
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)