HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Senseless War - nesmyslná válka. (free hra)

Senseless War - nesmyslná válka.Senseless War - nesmyslná válka.Senseless War - nesmyslná válka.Senseless War - nesmyslná válka.

Válka, slovo, které v mírumilovných a pokojných občanech vyvolává děs a hrůzu a běhá jim při jeho vyslovení mráz po zádech. Přesto se v historii lidstva našli takoví, kteří se mnohdy jen sami prohlásili za vůdce vlastního národa a neváhali z různých příčin, ať už mocenských, náboženských, či politických, vést vlastní lid do krvavé války. No ono se ne nadarmo říká, že „kdo chce psa bít, vždy si nějakou tu hůl najde“, je to rozhodně pravdivé a moudré rčení, o jehož významu není třeba pochybovat. Najdou se i politici, které rozdělují války i z jiných hledisek, například považují některé války za spravedlivé a to tehdy, pokud se jedná o obranu vlastního národa před útokem agresora. Ať už tak, či onak, na války doplácí vždy prostý lid, zatímco vůdcové si sedí v teplíčku, prostí lidé krvácejí na bojištích mnohdy z malicherných příčin.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 2329 KB

Výrobce: Coffee Stained Games  Web

Zobrazení celkem: 3821

Zobrazení tento měsíc: 3170

Hodnocení oblíbenosti (996x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Proč se o těchto skutečnostech vůbec zmiňuji? Různé druhy válek jsou totiž vděčným a věčným námětem všech autorů freeware po celém světě a ani dnešní hra není tudíž výjimkou. Přesto je hra něčím pozoruhodná, co stojí za povšimnutí. Je to samotný název jinak velice vydařené a zcela originální strategie, která je autory nazvána „Senseless War“, tedy nesmyslná válka, něco jako válka pro válku. Zřejmě tímto skutkem chtěli autoři naznačit, že jak se říká „válka je vůl“, byť je její účel jakýkoliv. Kéž by takto uvažovaly hlavy všech jednotlivých států, vždyť jen ve druhé světové válce, zbytečně položilo životy více než dvacet miliónů lidí.

Ať už jsem třebas autorům kvůli názvu podsunula myšlenku, kterou vůbec při tvorbě na mysli neměli, jedno je jisté, válka kterou ve hře povedete, je skutečně naprosto beze smyslu, prostě skutečně válka pro válku. Jedná se však o dokonale propracovanou strategii, kterých je v oblasti freeware skutečně jako onoho příslovečného šafránu, pokud tuto herní kategorii srovnáme třeba s kategorií prostých akčních her, tedy se „střílečkami“. Ono totiž vytvořit strategii a navíc i dokonale promyšlenou, je rozhodně mnohem pracnější a obtížnější, než rychle „sfouknout“ nějakou tu „střílečku“.

Čeká na vás totiž množství vašich i nepřátelských pěších jednotek, sice hra plná střílení a vraždění, ale i možností různých komb, bojů s tou nejmodernější bojovou technikou, včetně létajících talířů, známých pod názvem UFO. Autoři vám nabídli k hraní dokonce hned tři herní módy, z nichž první z nich je arkáda, v níž máte pouze jediný úkol, chránit váš hrad po co možná nejdelší dobu. Druhý mód se nazývá Dobytí a zde je vaším úkolem zmocnit se nepřátelského hradu dříve, než se podaří nepřátelům obsadit a zničit váš hrad. CTF je potom módem, kde jde obou stranám o to, aby se zmocnili nepřátelské bojové zástavy a donesli ji do vlastního hradu.

Jak tedy hodnotit tuto hru jako celek? Na hře je patrno, že si s jejím vytvořením dali autoři skutečně velikou práci a „neodflinkli“ ji, přičemž mám na mysli především její technické zpracování. Grafiku však již skvěle hodnotit nelze, postavičky jsou skutečně velice mrňavé a jejich vzájemný boj připomíná spíše souboje mravenců. Také obtížnost hry je postaveno poměrně vysoko, než přijdete vůbec na princip hry, zřejmě několikrát hodně ztratíte nervy hned na samém začátku, kdy vyplýtváte všechny vaše pěšáky a dál se nedostanete, chce to prostě nejdříve vychytat všechny fígle ve hře.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)