HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Garbage Galactica – galaktický odpad. (free hra)

Garbage Galactica – galaktický odpad.Garbage Galactica – galaktický odpad.Garbage Galactica – galaktický odpad.Garbage Galactica – galaktický odpad.

Likvidace odpadků, to je dnes celosvětový problém, který jakoby vycházel z Nerudovského dilema „Kam s ním?“ Už dnes jsou skládky odpadků přeplněny a vznikají stále nové, což rozhodně způsobuje mnohdy až neřešitelné problémy. Najdou se i takové státy, které aby ochránily vlastní prostředí, vyvážejí haldy odpadků načerno a zcela bezohledně na území jiných států, což není ovšem žádné uspokojivé řešení, pokud se na to díváme z celosvětového pohledu. Tak tedy „moudří vědci“ vyřešili problém po svém, navrhli vystřelování odpadků v kosmických raketách do Vesmíru. Je to skvělé a originální, jenže zapomněli na jednu věc, tak jak zanikají různé družice, vyslané do Vesmíru a poté jejich trosky padají zpět na Zem, tak i vystřelené odpadky se nám na Zem jednou vrátí, vše co vystřelíte nahoru, jednou spadne opět dolů.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 4312 KB

Výrobce: VD-Productions  Web

Zobrazení celkem: 3482

Zobrazení tento měsíc: 2870

Hodnocení oblíbenosti (819x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Po spuštění hry si zvolte jednu ze tří nabídnutých planet, čímž si zároveň určíte i samotnou obtížnost hry. Navolit si tedy lze Moon (Měsíc, lehká hra), Earth (Země, střední obtížnost), nebo Mars (Mars, velice těžká hra). Potom na zvolenou planetu začnete umísťovat objekty, které vám vygenerovávají váš zisk. Na tyto objekty pak stavíte věže, jimiž je možno ničit kolem nich prolétávající odpad, tak zabraňujete zničení věží, postavených objektů, popřípadě i zlikvidování celé příslušné planety. Jestliže se rozhodnete již stojící věže vylepšovat, musíte se věnovat i novému výzkumu a to tak, že si postavíte i budovu výzkum.

Civilní budovy vám tedy velice pomalu generují vaše finance, vědecké a výzkumné objekty generují vědecké body, že obrannými objekty, tedy střeleckými věžičkami sestřelujete přilétající odpadky, na to určitě přijdete sami i beze mne. Kromě již zmíněné možnosti výběru hry ze tří planet, máte ještě navíc k dispozici dva herní módy, Survival (přežití) a Onslaught (útok). V tom prvním se jedná o neustálý a nepřerušovaný, tedy prakticky nikdy nekončící přísun nových odpadků, které vás nutí být stále ve střehu a nemáte čas si ani na chvíli odpočinout, v tom druhém herním módu potom budete muset odolávat neustálým vlnám odpadků, přičemž občas vám chtějí „na hlavu“ přistát i nějací ti Bossové.

Za počáteční finance si tedy musíte nejdříve postavit budovu, což je jakési ekonomické centrum, abyste mohli získávat další nové a potřebné finanční příjmy, poté samozřejmě ihned nějaké ty útočné, nebo chcete-li obranné věžičky. V jednotlivých ševelech se na vás budou ohromnou rychlostí řítit nejen různé meteority a jiná kosmická tělesa, ale i hordy odpadků, které musíte včas eliminovat. Střelecké věžičky však ale ve hře neovládáte vy, střílejí samy zcela automaticky, váš úkol je jiný a na první pohled zcela prostý, stavět rychle další objekty a střelecké věžičky, na což je samozřejmě třeba získávat další finance a při to dbát především na to, aby nebyly ničeny objekty, zaručující vám přísun dalších financí.

Nechci vůbec sahat autorům do svědomí, ale zůstal ve mně pocit, že s grafickým zpracováním si autoři hry mnoho práce nedali. Obrovská hrací plocha, která snad má demonstrovat nekonečnost Vesmíru, je ve srovnání s ostatními objekty, které musíte stavět, v opravdovém nepoměru a i ztvárnění jednotlivých objektů mi připadalo až příliš jednoduché a prosté. Nicméně se jedná o strategii a této herní kategorii v oblasti freeware se například ve srovnání s akčnímu hrami, mnoho autorů nevěnuje. I přes tuto výhradu jsem ale přesvědčena, že milovníci strategií si i zde přijdou takříkajíc, „na své“.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)