HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Cubesis – když se Bůh hněvá. (free hra)

Cubesis – když se Bůh hněvá.Cubesis – když se Bůh hněvá.Cubesis – když se Bůh hněvá.Cubesis – když se Bůh hněvá.

Na první pohled velice jednoduchá hříčka však rozhodně patří k těm, které vás určitě potěší. Říká se, že „v jednoduchosti je síla“ a to o tomto dílku platí v plném rozsahu. Autoři hry se s ní zúčastnili letní soutěže „Velkého chytráka“, přičemž s ní obsadili až deváté místo, ale domnívám se, že si zasloužili lepšího umístění. Hra má velice jednoduchý, ale přitom vysoce originální nápad a patří do oblasti strategií, což je autory freeware kategorie přehlížená a zanedbávaná. Je zřejmě lepší a snadnější vymyslet bezpříběhovou a bezduchou střílečku, než si ještě před zahájením tvorby hry lámat vlastní mozkové závity s vymýšlením a konstruováním příběhu. I na vás tudíž čeká spousta přemýšlení, jak ve hře obstát, jako v každé budovatelské strategii obdržíte spousty úkolů a navíc se vám do všeho bude plést ten nejvyšší, tedy Bůh.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 3433 KB

Výrobce: Dolphin insi  Web

Zobrazení celkem: 4585

Zobrazení tento měsíc: 3614

Hodnocení oblíbenosti (1068x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Po spuštění hry zjistíte, že žijete na malé planetě ve tvaru čtverce, rozdělené malými čtverci na menší políčka. Váš úkol je jednoznačný, musíte nalézt pět poztrácených pokladů, rozmístněných na různých místech vaší planety, přičemž toto hledání vám znepříjemňuje s vaším počínáním nesouhlasící sám Bůh, tedy protivník jaksepatří silný a mocný, dalším vaším nepřítelem je potom příroda sama. Na první pohled se vám může herní princip jevit jako zašmodrchaný, ale ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Tím nejdůležitějším prvkem ve hře je graf, nacházející se vpravo dole, jehož vertikální směr roste podle podílu množství obyvatel ke kostelům.

Pakliže tento zmíněný podíl dosáhne maxima, nastává potopa a hladina vody počíná pomalu, ale jistě stoupat, jestliže je tomu však naopak, hladina vody klesá, nastává tedy vysychání zásob vody. Horizontální směr grafu vám potom signalizuje totální oteplení a stabilizovat jej lze pouze postavením sfingy za obilí. Tento graf stoupá zcela automaticky stále poté, co hru zahájíte, je tedy zcela evidentní, že vaším prvořadým úkolem je postavení sfingy, neboť jen tak můžete předejít nebezpečnému suchu a tím předejít velikým ztrátám na sklizni obilí.

Poté, co tedy zabráníte nejhoršímu a zajistíte si tímto počinem trvalou vysokou produkci obilí, teprve potom můžete soustředit váš zájem na nutné hledání pokladů. Pokud si však myslíte, že cesta k nim je snadná, budete rychle vyvedeni z omylu. Každý malý čtvereček, tedy políčko, má určité rozměry, hlavně tedy výšku a vy můžete postupovat nahoru vždy jen o jednu pozici. Takže vám nezbývá nic jiného, než důsledně vyhledávat jinou cestu, další možností je políčka „překopávat“. Do cesty se vám mnohdy postaví i moře, takže budete muset vyvolat dobu „ledovou“, tak moře zamrzne a vy budete po něm moci pokračovat dál, musíte si však ale před tím připravit mohutné zásoby obilí, jinak zemřete hladem.

Kromě tohoto si také budete muset pečlivě hlídat stav vaší populace a přízeň bohů, přičemž každý váš unáhlený a dobře nepromyšlený krok se může stát tím posledním, který ve hře uděláte. K dispozici máte tři různé typy obtížností, při té nejlehčí lehké je celý svět tvořen jedním ostrovem a poklady posbíráte, aniž byste museli cokoliv stavět, lze si však na ní hru lehce osvojit a přejít tak na těžší variantu. Zde už se budou poklady nalézat i na různých ostrovech a podmínky pro jejich nalezení budou podstatně těžší.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)