HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Traffic City -dispečerem městské dopravy. (free hra)

Traffic City -dispečerem městské dopravy.Traffic City -dispečerem městské dopravy.Traffic City -dispečerem městské dopravy.Traffic City -dispečerem městské dopravy.

Vítejte v logické dopravní strategii „Traffic City“ v jedné z části města „Eco City“. Píše se rok 1990 a cílem těchto prostorů je vybudovat nové a dokonalé centrum tohoto města, které se specializuje zejména na zábavu pro turisty. Toto město má vynikající hospodářský růst a již nyní je navštěvováno mnoha turisty s různých zemí a to nejen kvůli vlastní bohaté historii, což je impulzem pro investory, kteří mají zájem o to vybudovat nové atrakce v tomto městě. Vaše pracovní období bude trvat celých dlouhých dvacet let a představenstvo města od vás požaduje vybudovat vysoce kvalitní dopravní infrastrukturu, bez které se nové centrum rozhodně neobejde. Do roku 2010 je tudíž vašim úkolem přepravit co největší počet turistů a také ústních obyvatel. Město Eco City má svoje vlastní Metro, taktéž tramvaje a svoji vlastní železniční síť.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 8747 KB

Výrobce: ESCP  Web

Zobrazení celkem: 15578

Zobrazení tento měsíc: 11035

Hodnocení oblíbenosti (1503x):

0%   25%   50%   75%   100%  
69%

Město však zcela postrádá dálnice, navíc silnic spojujících město s Centrem je stálý nedostatek, proto se lidé stále více spoléhají na hromadnou městskou dopravu. Mezi první postavené budovy patří střední odborná škola, Muzeum a Obchodní centrum, které je hlavním tahákem pro turisty stávajícího centra a také zde bylo vybudováno nové hlavní železniční nádraží. Toto jsou tedy hlavní místa, která je nutno propojit prostřednictvím městské hromadné dopravy. Město vás tudíž zaměstnalo jako ředitele Dopravního podniku pro tuto část města.

Musíte se tudíž postarat nejen o finance, ale také se podílet na modifikaci jízdního řádu, což je práce obtížná a navíc i velmi složitá. Oddělení plánování tedy zřídilo první dopravní linku, která spojuje Metro a tramvajovou linku číslo 20 se Střední školou, Muzeem a Obchodním Centrem. Nápor na tuto linku se očekává mohutný a proto je nutno se na tuto možnost důkladně připravit. Největší její vytíženost se předpokládá právě v ranní a odpolední dopravní špičce, takže si to zakalkulujte do dalších plánů. Nyní již tedy žádné okolky a vzhůru s chutí do práce.

Začínáte pouze s jedním autobusem a to v roce 1990 s malým obnosem. V tomto roce oddělení plánování zavedlo první autobusovou linku. Vaším úkolem je nakoupit dopravní prostředky, přiřadit je dostupným linkám a poté jim také vytvořit jízdní řád. Z velké části se budete zabývat především tvorbou a laděním jízdního řádu. Vy jej navrhnete a poté spustíte simulaci dne, kdy sledujete hodinu po hodině spokojenost cestujících a případné počty nepřepravených. Pokud například ve špičce bude vozů nedostatek, projeví se to právě na spokojenosti klientů a tudíž je nutné jízdní řád upravit a přidat další dopravní prostředky. Pokud bude ale autobusů na lince přebytek, cestující budou samozřejmě nejspokojenější, ale budete upozorněni, že plýtváte vozy a projeví se to draze v ročních nákladech.

Můžete tedy hrát 20 let herního času, přičemž se budete dohromady starat o 10 linek a budete moci za svou kariéru okusit až 20 autobusů a trolejbusů různých typů dle aktuálního roku. Každá linka má každou hodinu jinou procentuální vytíženost. Na jedné lince může být špička v 7.00 a 15.00 hodin, ale u jiné linky může být špička klidně v 19.00 nebo 20.00 hodin. Budete muset tedy také sledovat briefing (zobrazujíc se každý nový rok), který vám napoví, ve které hodiny přichází nátlak, nebo jak se mění město a podle toho přizpůsobíte pro jednotlivé hodiny jízdní řád.

Jedná se tedy o téměř dokonalý český simulátor městské hromadné dopravy, ve kterém si sami vyzkoušíte řízení celé společnosti, nakupování autobusů, sestavování jízdních řádů a vydělávání peněz. Traffic City potěší všechny příznivce MHD i milovníky autobusů, protože během celé herní doby se seznámíte s celou historií a několika typy autobusů a trolejbusů. Začínat budete s obyčejnými Karosami, později přibudou kloubové verze, ke konci se nejen zvyšuje kapacita strojů, ale i jejich luxus. Celá hra se odehrává během dvaceti let, jedno kolo tudíž samozřejmě znamená jeden rok. Důležitější jsou ovšem dvojice roků, kdy je v prvním spuštěna vždy nová linka a ve druhém probíhá dolaďování nově vzniklého jízdního řádu. Po nákupu vozidel a jejich přiřazení na konkrétní linky vás čeká nejtěžší úkol, tedy co nejlépe sestavit jízdní řád. Traffic City má tedy velice dobře propracovanou herní část, ale trpí mnoha jinými nedostatky v dalších oblastech, které jsou pro skutečně dobře zpracovaný simulátor nutné a nezbytné.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)