HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Cultivation - znepřátelení zahradníci. (free hra)

Cultivation - znepřátelení zahradníci.Cultivation - znepřátelení zahradníci.Cultivation - znepřátelení zahradníci.Cultivation - znepřátelení zahradníci.

Jedná se skutečně o velice zajímavý, snad dokonce i zkušební projekt, který je zaměřen na známou životní zásadu, ba co dám přímo zákon, tedy na boj o přežití. Zúčastníte se skutečné, i když naprosto nekrvavé bitvy o potravu, kdy na malém ostrůvku se mezi sebou utkávají k sobě nemilosrdní zahradníci, bojující mezi sebou o každou píď půdy. Každý z nich se ovšem snaží prosadit pěstování rostlin jeho druhu, ale navíc co nejvíce škodit ostatním zahradníkům, kteří pěstují jiný a zcela odlišný sortiment rostlin. Jejich cílem potom není nic jiného, než tímto agresivním způsobem získat celý lán půdy pouze pro sebe a pěstovat na něm jenom jimi prosazovanou rostlinu. Každý zahradník si tudíž nejprve ohraničí svůj vlastní prostor, do kterého zasadí svoji rostlinu, tu pak zalévá, hnojí a chrání ji před útoky těch ostatních nepřátel.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 399 KB

Výrobce: Jason Rohrer  Web

Zobrazení celkem: 3856

Zobrazení tento měsíc: 3242

Hodnocení oblíbenosti (1023x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Určitě vás překvapí především velice jednoduché ovládání, vystačíte si dokonale pouze s myší vašeho počítače, respektive s jejím levým tlačítkem. Toto vám slouží zejména k pohybu po rozlehlé hrací ploše, na kterou koukáte seshora, tedy se známého, tak zvaného „ptačího pohledu“. Na dolní liště potom stejným způsobem budete aktivovat jednotlivé funkce a příkazy. Jak už jsem se zmínila, všechny rostlinky lze sázet, spolu je pak párovat, ale také ničit, tedy přesněji trávit, když se vám rostlinné řady neposkládají podle vašich požadavků a představ.

Na škodu ovšem je potom skutečnost, že aktivní ikonky na lištách dole i vlevo nejsou popsány, takže budete muset zpočátku hodně trpělivě experimentovat, než přijdete sami na to, která k čemu slouží a na co se používá. Teprve potom, až si tyto funkce doslova vryjete do paměti, můžete se pustit do plnohodnotného hraní, chce to tedy hodně trpělivosti, kterou však plně zúročíte a přijdete pak hře na chuť. Velkým přínosem hry „Cultivation“ je opravdu ono náhodné generování, takže každá hra je zcela jiná a to nejen vizuálně, ale dokonce i hudebně, což zajišťuje velkou opakovanou možnost znovu hratelnosti. Nejedná se sice o klasickou strategii, ale přesto hra bezesporu za zahrání stojí.

Přestože se hra skutečně tváří jako klasická strategie, jde především o herní simulátor, který bych si dovolila nazvat sociálně zaměřeným. Bez jakékoliv interakce s dalšími postavičkami budete hrát rozhodně mnohem déle, než několik minut, navíc komunikace s ostatními „zahradníky“ má zcela jednoduchá pravidla. Někdy se musíte dokonce i s někým spojit, abyste nebyli ve svém počínání zcela osamoceni, je však zapotřebí nejdříve zjistit, který zahradník právě momentálně o takovou spolupráci vůbec stojí, neboť jen tak si připravíte novou generaci, která vás v případě smrti zachrání od totálního vyhynutí.

Jak už jsem jednou řekla, každá hra je naprosto jiná, takže stereotypem rozhodně trpět nebudete. K dispozici máte nekonečný počet možných strategií, můžete páchat dobro i zlo, tedy trávit cizí kytky, nebo vehementně podporovat úsilí vašich rivalů. Taktéž nevídané je i grafické zpracování hry, rostliny mají roztodivné tvary, některé rostou téměř samostatně, jiné je naopak nezbytně nutné neustále zalévat. Všemu pak vévodí nádherná barvitost, která se stává skutečnou pastvou pro oči.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)