HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Icarus Flight – let bájného Ikara. (free hra)

Icarus Flight – let bájného Ikara.Icarus Flight – let bájného Ikara.Icarus Flight – let bájného Ikara.Icarus Flight – let bájného Ikara.

Víte, kdo byl Ikaros? Podle z jedné ze Starořeckých bájí se jedná o vynálezce umělého zpracování dřeva a plachty, který zahynul, prchaje s otcem Daidalem z Kréty. Po něm bylo potom nazváno moře Ikarské a ostrov Ikaria, dříve Doliché, na němž je dodnes ukazován jeho hrob. Ikaros (latinsky Icarus) byl tedy v řecké mytologii synem největšího řeckého stavitele a vynálezce Daidala. Narodil se v Athénách, avšak musel s otcem uprchnout na Krétu, kde je přijal krétský král Mínós, pro něhož poté Daidalos postavil labyrint, kde byl před světem schován Mínotaurus, napůl člověk, napůl býk. Když po létech athénský hrdina a budoucí král Théseus Mínotaura zabil, chtěl se Daidalos i se synem vrátit zpět do Athén, ale Mínós ho nechtěl propustit, aby neprozradil tajemství chodeb labyrintu, nebo ho nepostavil i někde jinde.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Výrobce: Kevin Mac Leod  Web

Zobrazení celkem: 4165

Zobrazení tento měsíc: 3354

Hodnocení oblíbenosti (1069x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Pokud tedy vám je příběh neznámý, potom vám ho ve stručnosti přiblížím. Daidalos věděl, že po moři je únik nemožný, proto vymyslel a sestrojil dva páry křídel, jednotlivá pera spojil voskem a na nich se i s malým synem vydal na cestu přes moře. Dal Ikarovi rady na cestu, aby stále otce sledoval a neztrácel ho z očí, aby neletěl příliš nízko, aby mu voda nepromáčela křídla, ale ani moc vysoko, aby mu slunce neublížilo.

Ikaros zpočátku otcovy rady dodržoval, ale když byli dále nad mořem, let se mu líbil a on zamířil výš, až začalo slunce více hřát, vosk se rozpustil a Ikaros se zřítil do moře. Otec mu nemohl nijak pomoci, než na hladině podle roztroušených per syna najít a na ostrově pohřbít jeho tělo. Ostrov i okolní moře se po něm nazývá Ikarské moře. Jiná verze o uložení syna nemluví, Daidalos se sám dostal na Sicílii a později se vrátil do rodných Athén. Daidalos a Ikaros jsou tudíž snad nejznámější dvojicí řeckých mýtů, navíc jsou prvními vzduchoplavci a Ikaros je zároveň i první obětí leteckého neštěstí v historii lidstva.

Hodně podobně, ne-li úplně stejně, to tudíž bude vypadat i v této hře, vyrobené v GameMakeru, v níž si autor vzal autor inspiraci ve výše mnou popisované starořecké báji. Vžijete se tedy do role člověka -letce, který již podle jeho oblečení nevypadá na hrdinu současné doby. Na vašich rukách jsou potom připevněna popruhy dvě mohutná křídla, pomocí nichž, pokud jimi máváte, dokážete skutečně vcelku dobře létat. Ocitnete se nad rozlehlým oceánem, cíl vaší cesty je v nedohlednu a přistát a odpočinout si alespoň na chvíli, to skutečně nelze. Účelem a především cílem hry je tudíž doletět co nejdále, získat co nejvíce bodů k dobru, ty pokud hra skončí vaším pádem do moře, nebo přiblížením se k Slunci, můžete vaším jménem odeslat na homepage autorů.

Při svém letu budete muset prolétávat pomocí mávání křídly mohutnými bílými branami, přes které je nutno prolétnout tak, abyste o ně byť jen nepatrně nezavadili, tak získáváte bonusy. Dále je zde spousta různých předmětů mnohem menších, ty je nutné sbírat, navíc musíte sbírat i malé penízky, na nichž je vyražena jejich hodnota, ty vám připisují body na váš účet, nalétávat a tak je získávat je nutné i na ikonky se symboly pírek. Abyste tuto leteckou akrobacii vůbec přežili, musíte mít stálý přísun vosku nového pro vaše křídla. Stejně jako bájnému Ikarovi, i vám se křídla při každém máchnutí rozpouští, což můžete vidět na ukazateli dole, kde ubývají pírka. Poté, co vám již nezbude žádné, přijdete o celistvost vašich křídel a střemhlav se zřítíte do moře, čímž hra končí.

Grafika hry, i když zpracovaná v GameMakeru se autorům rozhodně vydařila, za zdařilé je nutno považovat i zvukové efekty, obzvlášť věrohodně pak znějí „šplouchance“, pokud se zřítíte do vody. Hratelnost hry je dobrá, ovladatelnost zcela jednoduchá, snad jen tu příslovečnou „laťku“ obtížnosti nasadili autoři hry až neskutečně a domnívám se, že i navíc zcela zbytečně, příliš vysoko.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)