HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

FreeCol - osídlování nových zemí. (free hra)

FreeCol - osídlování nových zemí.FreeCol - osídlování nových zemí.FreeCol - osídlování nových zemí.FreeCol - osídlování nových zemí.

Dnešní hra je velice zdařilou předělávkou vám jistě dobře známé legendární tahové strategie „Colonization“, tedy přeloženo do naší mateřštiny „Osídlování“, ba dovolím si tvrdit, že ji v mnohém i předčí a navíc si ji dnes můžete zahrát, aniž byste za ni museli platit. „FreeCol“ je tedy stejně jako její originální předchůdce klasickou tahovou strategií, přičemž hlavním cílem hry je ovládat svůj vlastní národ v roce 1492, s nímž postupně expandujete a musíte se pustit do kolonizace Ameriky. Tuto dnešní hru je možno hrát jak v singleplayeru, tak i online po Internetu, přičemž právě zmíněný multiplayer se ke hře hodí víc a oproti „Colonization“ přináší nové možnosti a hlavně rozměry. Ať už si zvolíte singl, či multi, herní princip zůstává stejný, zvolte si tedy jeden ze čtyř nabídnutých národů a pusťte se tak do osídlování.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 13320 KB

Výrobce: FreeCol Team  Web

Zobrazení celkem: 8823

Zobrazení tento měsíc: 6669

Hodnocení oblíbenosti (1317x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Ptáte se, co vlastně budete na novém území dělat? Jistě jste pochopili již sami, že především stavět, rozšiřovat nová území, výhodně obchodovat a těžit maximum surovin s co nejmenšími náklady. Než všechno objevíte, bude to vám to ale chvíli trvat, ale poté, co pochopíte princip hry, zároveň tak spatříte její kouzlo a nádherné propojení všech herních atributů. K tomu, abyste se ve hře rychleji zorientovali, vám poslouží velice široký manuál a i když většina textů je potom přeložena do češtiny, přece jen mnohé, bohužel včetně mnou zmíněného manuálu pak zůstává v anglickém jazyku.

Velice obdivuhodným způsobem potom je nabídnuto samotné generování jednotlivých map, nastavit si můžete opravdu téměř nepřeberné množství různých atributů, či chcete-li atributů, po vybrání a nastavení je potvrdit a pak už se můžete pustit do hry samotné, ale pokud vám to nestačí, potom si v do hry vloženém editoru lze vytvořit i mapu vlastní, přičemž vaší fantazii se skutečně meze nekladou. Pokud se vám podaří vytvořit mapu unikátní, potom ji lze ze hry „vytáhnout“ a zaslat ji i svým přátelům.

Zpracování je sice opravdu až neuvěřitelně jednoduché, až prosté, ale oproti svému staršímu předchůdci je po stránce grafické mnohem lépe a přitažlivěji zpracováno, určitě vašemu oku zalahodí. Kvalita hry ale přesto jen neleží v její grafice, mnohem důležitější a vydařenější jsou ve hře vám nabídnuté možnosti. Veliký důraz je ve hře kladen na zdárné a úspěšné obchodování, zejména potom pomocí lodní přepravy, kdy můžete obchodovat se zbožím i v záoceánských zemích, dokonce i v Evropě. Tak například v právě objevené Americe naleznete bohatá ložiska cenných surovin, které potom nalodíte, odvezete do Evropy a tam je velice výhodně zpeněžíte.

Mohu vám stoprocentně zaručit, že pokud máte chuť pustit se do tahové strategie, potom lepší volbu, než zahrát si tuto skutečně vynikající a chytlavou hru, jste učinit ani nemohli. Sami zjistíte, že vás doslova pohltí a jen tak honem zase nepustí. Přece jen jedno bych ale hře vytknula, odradit vás mohou první herní neúspěchy, které se mohou dostavit, pokud plně nepochopíte alespoň základní princip hry. Mám pocit, že by se bylo autorům vyplatilo do hry vložit nějaký ten tutoriál, no vzhledem k tomu, že autoři hru stále inovují, snad se i tohoto dočkáte.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)