HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Snakes and ladders – hadi a žebříky, stolní hra. (free hra)

Snakes and ladders – hadi a žebříky, stolní hra.Snakes and ladders – hadi a žebříky, stolní hra.Snakes and ladders – hadi a žebříky, stolní hra.Snakes and ladders – hadi a žebříky, stolní hra.

Deskové hry byly vynalezeny už ve starověku jako jedna z mnohých zábav pro chvíle odpočinku. Patří mezi ně „Šachy“, „GO“-japonská tradiční národní stolní hra čínského původu pro dva hráče se 181 bílými a černými kameny na desce o 361 bodech. „Halma“- desková hra, při níž se hráči kombinací tahů a přeskoků snaží přemístit figurky ze svého základního postavení do postavení protihráče. O tom, že sem bezesporu patří i u nás velice dobře známá a oblíbená hra „Člověče se nezlob se“, vás jistě nemusím přesvědčovat. A právě tento její herní princip se stal, i když v poněkud jiném a odlišném pojetí, základem pro dnešní deskovou počítačovou hru „Snakes and Ladders“. Pakliže máte tyto deskové hry též v oblibě a jste jejich příznivci, potom si skutečně tuto hru vyzkoušejte, rozhodně totiž neprohloupíte.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 1506 KB

Výrobce: Garf Inc.  Web

Zobrazení celkem: 11814

Zobrazení tento měsíc: 10887

Hodnocení oblíbenosti (1866x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Deskové hry tedy vznikaly a hrály se v dobách, kdy lidstvo ještě o počítačích nemělo ani potuchy. Zdálo by se tedy, že s příchodem počítačů a vzniku počítačových her už deskovým hrám definitivně odzvonilo, což se ovšem ani zdaleka nezakládá na pravdě. Tyto stařičké hry totiž inspirují ke tvorbě i autory freeware a online i v dnešní době a jisté je, že ani v této počítačové podobě dnes neztrácejí svůj půvab a i nadále se těší hráčské pozornosti a oblibě.

„Snakes and Ladders“ tudíž nabízí jednu takovou hru v počítačové podobě, přičemž vše začíná výběrem počtu hráčů a zapsáním jejich jmen, či alias do herní listiny. Autoři pro vás do hry zakomponovali možnost hraní dokonce až v devíti hráčích, čímž ovšem vůbec nechci tvrdit, že hra by neměla své kouzlo i tehdy, pokud se do hry pustíte byť i sami.

Velice důležitý je potom ale samotný obsah a smysl hry, která se odehrává na jediné velké desce. Tato má na sobě čísla od jedničky až po stovku, přičemž začínáte po již zmíněném zvolení počtu hráčů a zapsání jmen na jedničce a to tak, že tak jak je tomu i v mnou již zmíněném „Člověče se nezlob se“ roztočíte virtuální hrací kostku a tak automaticky postoupíte o tolik políček vpřed, kolik po zastavené kostka ukázala. Vaším cílem, ostatně i jako cílem každého hráče, pokud hrajete hru o více hráčích, je co nejdříve dosáhnout políčka, označeného stovkou.

Určitě se vám ale může zdát podivné, proč se tato hra ale jmenuje „Snakes and Ladders“, tedy „Hadi a žebříky“. Je to tedy proto, že hadi i žebře jsou umístěny po herní ploše takovým způsobem, že žebřík i had vždy na jedněch políčcích začíná a na jiných končí, převážně pak o několik řádků níž, nebo výš, což potom znamená, že stoupnete-li hadovi na hlavu, tak vás přesune o značný kus zpět, naopak šlápnutím na políčko se spodní částí žebříku se posunete o notný kus nahoru, přičemž obráceně to v žádném případě takto nefunguje. Je samozřejmé, že tento způsob „hadího“ vracení je stále častější, čím více se blížíte k vytouženému cíli, tedy ke stovce.

Hodnotit grafické zpracování deskové hry by bylo samozřejmě pustým nesmyslel, nutno však říci, že samotný herní princip je vymyšlen skutečně dobře. I když musím znovu konstatovat, že v mnohém připomíná „Člověče se nezlob se“, což však vůbec nic nemění na tom, že zahrát si tuto hru vám mohu jen doporučit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)