HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Battle for Wesnoth – válka se skřety. (free hra)

Battle for Wesnoth – válka se skřety.Battle for Wesnoth – válka se skřety.Battle for Wesnoth – válka se skřety.Battle for Wesnoth – válka se skřety.

A máme tu další tahovou strategii na seznamu freewarovek a musím říct, že je velmi povedená. Battle for Wesnoth si můžete zahrát ve Windows nebo v Linuxu a v češtině. Bohužel překlad není kompletní, takže najdete i anglický text mezi českým, ale určitě to není ňáké velké mínus. Zdá se mi, že je hra inspirovaná Warcraftem, kdo ví čím to je, asi těmi kampaněmi za nemrtvé a elfy. Určitě si u této hry užijete i legraci, když vám např. v situaci, kdy nemáte jinou volbu než se probít, vám řekne trol, že má bezva nápad a vy s očekáváním, že našel tajnou cestu, vám řekne, abyste tam vlítli a všechny pozabíjeli. Inu Trol je trol :) .

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 60658 KB

Výrobce: David White  Web

Zobrazení celkem: 5484

Zobrazení tento měsíc: 4126

Hodnocení oblíbenosti (938x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Battle for Wesnoth se děje v zemi, jak už je z názvu partné, Wesnoth. V hlavním menu máte vždy dole náhodnou radu, která vám má pomoct při plnění různých scénářů. Ve výcviku se naučíte základy, jak se verbujou jednotky, jak se můžete léčit nebo jak bojovat. Ve druhé části si už zabojujete proti skřetům kteří vtrhli do vaší země, ale pořád vám bude radit elf, který je s vámi ve vaší pevnosti.

Hra obsahuje kolem deseti kampaní, které jsou rozděleny na tzv. scénáře, v prvním scénáři budete třeba utíkat před skřety a spojenci vám budou pomáhat, a ve druhém zase budete mít na vybranou - buď skřety zničit nebo čekat až přijede loď. V jednom scénáři si budete moct vybrat koho chcete mít po svém boku - elfy nebo bandity? Po celou dobu hry budete dělat takováto důležitá rozhodnutí.

Vaše jednotky a váš hrdina samozřejmě budou dostávat ze zabíjení, odrážení útoku nebo naopak z úspěšného zásahu zkušenosti. Když jednotka dosáhne další úrovně můžete jí vybrat za co se promění např. elfí lukostřelec buď v hraničáře,který je dobrý jak s lukem tak s mečem nebo střelce který má 60-70% zásahu v jakékoli krajině. Jednotky si budete moct přivolávat ze svých minulých scénářích, takže, když už máte třeba elfího šampiona, můžete si ho znovu přivolat a nemusíte cvičit nového.

Když jsem zmínil krajiny myslel jsem tím, že ve Wesnothu jsou lesy, sníh, hory, kopce aj. V lesích mají velký bonus elfové, kteří se v lese pohybují rychle a lépe bojují naopak trpaslíci jsou jako doma v kopcích a horách a v lese jsou pomalejší. Na jednotky má také vliv denní doby. Zákonné jednotky (např. lidské) mají bonus , když je den, chaotické zase v noci (nemrtví). Neutrálním jednotkám je to fuk (elfové).

Celou hrou vás bude doprovázet dobře zvolená hudba a grafika je také vynikající. Hru si určitě užijete i s ostatními hráči v multiplayeru. A jak jinak za každý dohrané tažení se můžete kouknout, kdo ho pro vás připravil, abyste věděli komu za to dobrodružství můžete poděkovat.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)