HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

26 Biketrial game – cyklistika poněkud jinak (free hra)

26 Biketrial game – cyklistika poněkud jinak26 Biketrial game – cyklistika poněkud jinak26 Biketrial game – cyklistika poněkud jinak26 Biketrial game – cyklistika poněkud jinak

Od té doby, kdy člověk vynalezl první kolo, mám na mysli kolo jako takové a nikoliv bicykl, uběhly již tisíce let. Teprve o mnoho let se zrodil první velocipéd, který měl ovšem svým vzhledem a technickými vlastnosti k bicyklu, tak jak ho znáte dnes, hodně daleko. Vývoj jízdního kola se však nezastavil a tak dnes můžete spatřit na silnici kola pánská, i dámská, dokonce i dětská a to všech možných výrobních značek. Bicykly lze ovšem zařadit do kategorií i podle jiných hledisek, na kola sportovní, závodní, horská a dnes sem rozhodně patří i kola speciální, jaká budete používat v dnešní hře, tedy kola na „biketrial“. Vzhledem k výše mnou uvedeným informacím se ovšem jedná o disciplínu velice mladou, kladoucí důraz nejen na výborné vlastnosti kola, ale i na jezdce samotného a jeho technickou vyspělost.

Statut: freeware

Typ: simultory

Velikost: 35115 KB

Vrobce: Josef Vrabec a Marek Slováček  Web

Zobrazen celkem: 6596

Zobrazen tento msc: 5506

Hodnocen oblbenosti (1478x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Biketrial vznikl na konci sedmdesátých let ve Španělsku a do tehdejšího Československa ho přivezli na přelomu let sedmdesátých a osmdesátých čeští jezdci motocyklového trialu, kterým přišel vhod jako dobrá průprava. Od té doby uteklo již hodně času a z biketrialu se stal plnohodnotný individuální sport, kde musí jezdec na speciálně upraveném kole překonat rozmanité, přírodní nebo uměle vytvořené, kontrolní úseky během určeného časového limitu s co nejmenším počtem trestných bodů. Ty dostává zejména za dotyk nohy nebo těla o zem nebo překážku.

Minimální počet trestných bodů v jednom KÚ (kontrolní úsek) je nula a maximální počet je pět. Vítězem se tedy stává soutěžící, který po projetí všech KÚ má nejmenší počet trestných bodů. Pořadatel soutěže připraví 6 až 10 KÚ, které jezdci absolvují ve stanoveném pořadí dvou či tříkolově (nejčastěji se jede 10 KÚ a dvě kola). V KÚ je zakázán trénink. KÚ je vyznačen páskou a je dlouhý cca 20 až 30 metrů. Jezdci startují do soutěže v jedno či dvouminutových intervalech a po vyznačeném okruhu popořadě absolvují jednotlivé KÚ, kde je ohodnotí bodový rozhodčí a získaný počet trestných bodů jim vyznačí do penalizační karty.

Tu má každý závodník u sebe a kterou odevzdá po dojetí každého kola v prostoru startu a cíle. Čas na soutěž, během kterého musí jezdec absolvovat všechny stanovené KÚ je kolem 4-5 hodin. Jezdec musí mít povinně toto oblečení: dlouhé kalhoty, triko a přilbu (doporučuji dále trikot s dlouhým rukávem, prstové rukavice a boty nad kotníky). Biketrial se jezdí buď na 20-ti palcových speciálech a nebo na upravených horských kolech s 26-ti palcovými koly.

Snad se tak zdvíhá nová vlna biketrialu v různých podobách a sám jsem zvědav, která se ujme nejvíc. Já sám se vám budu snažit ukázat jak trialové hraní s kolem může být krásné. Potřebujete pro něj být hlavně mrštní a ohební, ale zároveň silní a vytrvalí. Hodnou dávku taky odvážní a pro jeho soutěžní podobu hodně soustředění a i chytří. To hlavně proto, že jednotlivé kontrolní úseky nesmíte před soutěží trénovat a tak si pouze při jejich prohlídce musíte dobře rozmyslet stopu a styl průjezdu.

To je na biketrialu možná to nejtěžší, ale možná i nejzajímavější. Samozřejmě, že ty soutěže jsou hlavně o tom jak vyskočit támhle na ten kámen, zase na nějaký jiný, přeskočit z jednoho na druhý, seskočit, sjet tu prudkou stráň, jinou zase vyjet, přejet potok přes kluzký šutry a tak dál.

Všude jsou ty kontrolní úseky ale postavené na jiných kamenech, na jiných stráních a v jiném potoku a ta různorodost je fajn. Celkově je 26‘‘ Biketrial zajímavým nadprůměrným projektem, s docela vydařenou rozmanitou grafikou a s tolikati herními možnosti, o kterých se vám v jiných hrách ani nesnilo.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)