HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Ekolog – zachraňte zdravé ovzduší. (free hra)

Ekolog – zachraňte zdravé ovzduší.Ekolog – zachraňte zdravé ovzduší.Ekolog – zachraňte zdravé ovzduší.Ekolog – zachraňte zdravé ovzduší.

Ne všechny lidi na světě zajímá, co se děje se životním prostředím, ve kterém žijeme a někdy to dokonce vypadá tak, že se k němu chováme, ať už záměrně či nevědomě, jako k odsouzenci k smrti. Ono známé rčení „po nás potopa“ jako by stimulovalo mnohé z nás k tomu, abychom se starali pouze o náš vlastní prospěch a přitom vůbec nemysleli a nedbali na to, že po nás budou na naší „modré planetě“ žít další generace, v jakém prostředí a v jakém světě, to dnes ovlivňujeme různými činnosti právě my sami. Jistě se tedy sama od sebe nabízí otázka, zda za nějakou dobu budeme naši Zeměkouli ještě „modrou planetou“ vůbec nazývat. Způsobů, jak bojovat proti stále rostoucímu znečišťování ovzduší je mnoho, autoři dnešní hry zvolili formu textové hry, jejímž cílem je upozornit na tuto problematiku zábavnou formou.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 2130 KB

Výrobce: Jan Jirkovský a Tomáš Pfeifer  Web

Zobrazení celkem: 3066

Zobrazení tento měsíc: 2658

Hodnocení oblíbenosti (796x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Již delší dobu se vedou mezi hráčskou veřejností dlouhé diskuze, zda v současné době, kdy počítače jsou vybaveny mimo jiné vysoce kvalitními a výkonnými grafickými a zvukovými kartami, mají ještě textové hry v oblasti freeware naději se mezi jiné typy plných her ještě uplatnit a hráče zaujmout. Čeští autoři freeware Jan Jirkovský a Tomáš Pfejfer svojí dnešní hrou dokázali, že mají, neboť stále dokážou hráčům takových her co říci. Navíc je očividné, že se jim podařilo spojit zábavu ve stylu rčení „spojit užitečné s potřebným“.

Cílem a záměrem hry je tedy dle sdělení autorů samých upozornit na problémy, které se vyskytují v české dopravě, především ve větších městech. Jistě budete se mnou souhlasit, když řeknu, že znečišťování ovzduší a na něj navazující globální oteplování se stává aktuálním problémem, který je nutno řešit, podle mnoha odborníků je právě „za pět minut dvanáct“. Mnohým ekologickým aktivistům sice nechybí zápal a erudice pro řešení tohoto mnohými podceňovaného problému, ale brání jim v jejich aktivitě nedostatek finančních prostředků a i tímto se dnešní hra zabývá.

V hlavní části obrazovky se zobrazuje popis herní situace s vypsanými parametry a v menu akce, které můžete provést. Nemělo by se vám stát, že nebudete vědět, co se zrovna děje a co jaké tlačítko provede. Vždy máte k disposici seznam popsaných proveditelných akcí. Hra vám měří různé faktory, znečištění, peníze, vztah se čtyřmi různými skupinami, tedy veřejnost, politika, ekologická hnutí, průmysl, z jejichž přízně můžete profitovat, bezpečnost, energii a další, méně důležité. Platí přitom zásada, že se všechny hodnoty průběžně mění v hráčův neprospěch.

Tak například pro znečištění platí zásada, že pokud dosáhnete plných sta procent přípustné hodnoty, prohráváte. Peníze, tedy finance se nesmějí dostat na nulu, už vůbec ne do mínusu. Pokud se energie sníží na nulu, nebudete moci dělat nic jiného, než odpočívat, vaše aktivita je tudíž nulová. Důležitým herním atributem je vaše bezpečnost. Přesné hodnoty tohoto ukazatele sice neznáte, ale slovní vyjádření ano. V určitém okamžiku můžete být začít nenáviděni do té míry, že na vás bude spáchán atentát, je tedy bezpodmínečně nutné tomuto včas předejít.

Dalším důležitým faktorem jsou vztahy, přičemž všechny, kromě veřejnosti, mohou spadnout na nulu, nicméně pokud si nějakou „frakci“ rozhněváte, budete muset počítat s tím, že vám to bude nesmírně škodit. Důležitá položkou je potom především vydělávat peníze, a to formou dotací, případně také prací nebo podvody, které jsou ovšem poněkud riskantní. Navíc se domnívám, že byste finance, tolik potřebné pro tak dobrou věc, jako je ochrana životního prostředí, neměli získávat formou podrazů.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)