HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Chess 3D - vydařené české šachy. (free hra)

Chess 3D - vydařené české šachy.Chess 3D - vydařené české šachy.Chess 3D - vydařené české šachy.Chess 3D - vydařené české šachy.

Jistě znáte pověst o tom, jak jeden mocný vladař žádal po lidech, aby mu vynalezli hru, kterou ještě nikdo nezná a která by ho velice zaujala. Přihlásil se jeden muž a donesl mu skutečně jednu hru, kterou vladař neznal, destičku o rozměrech 8x8 políček a 16 černých a 16 bílých figurek, ano uhádli jste, byla to první šachová hra. Vladař byl přímo nadšen a řekl vynálezci, jakou odměnu by si přál. Ten mu odvětil, že chce na první políčko položit jedno zrnko obilí, na druhé dvě, na třetí čtyři a tak stále dál, až do šedesátého čtvrtého pole. Vladař se tomuto jeho přání, na první pohled velice naivnímu a skromnému s chutí zasmál, smál se ale jen tak dlouho, dokud mu jeho moudří rádcové nevysvětlili, že tolik obilí by se nenašlo ani v sýpkách celého světa. Tolik tedy pověst, vysvětlující původ šachů a záhadnost a složitost celé této hry.

Statut: freeware

Typ: sportovní

Velikost: 4010 KB

Výrobce: NewFolder Software  Web

Zobrazení celkem: 8983

Zobrazení tento měsíc: 7837

Hodnocení oblíbenosti (994x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Je všeobecně dobře známo, že tomu není tak dlouho, co se šachy hrávaly pouze na dřevěné, plátěné, nebo lepenkové destičce, s dřevěnými a později i s umělohmotnými figurkami. Ty doby jsou však již dávno pryč, dnes se dají různé stolní hry hrát i na počítačích a to nejen Šachy, ale i Dáma, Člověče nezlob se a jiné. To si zřejmě uvědomili i čeští autoři freeware, kteří vytvořili počítačové šachy a hned předem mohu směle říci, že velice vydařené. Podobných her najdete na Internetu rozhodně spousty, dnešní hra se však bezesporu řadí k těm nejvydařenějším kouskům.

Je zcela samozřejmé a notoricky známé, že hrát šachy sám proti sobě lze hrát tréninkově také, ale samozřejmě, pokud si chcete tuto hru, náročnou na logické uvažování plně vychutnat, musíte mít protihráče a na to autoři hry jakoby zapomněli, alespoň zčásti. Nevpracovali totiž do hry možnost vybavit ji umělou inteligencí, takže zahrát si proti vlastnímu počítači skutečně nelze. Jsou tu však dvě možnosti, ta první se nabízí očividně sama, pozvat si k počítači sourozence, či dobrého kamaráda a hrát spolu „na střídačku“ u jedné klávesnice vašeho počítače.

Tu druhou možnost už pro vás ale připravili autoři, kterými jsou členové českého tvůrčího kolektivu freeware „Newfolder Software“, jako malé překvapení a tak ti z vás, kteří mají možnost pevného připojení k Internetu bezpochyby dají přednost multiplayeru přes LAN, nebo s možností připojení ke vzdálenému počítači zadáním vaší IP adresy. Chess3D je tedy hrou naprosto přehlednou, kamera je umístěna do správně umístěného místa, což spolu s velice vydařeným grafickým zpracováním jen znásobuje celkový dojem ze hry. V případě použití hry ve dvou na jednom počítači zvolili autoři vskutku zajímavý a přehledný způsob označování figurek, díky čemuž se nemůžete nikdy ani náhodou splést.

Tím dokonalým a přehledným druhem nápovědy pro usnadnění rozhodování je tudíž označování pouze těch figurek, s kterými můžete právě pohybovat. Přehledná nápověda se objeví i ve chvíli, kdy si již vyberete figurku, se kterou hodláte táhnout, tehdy se na herní ploše zeleně vyznačí políčka, na která můžete příslušnou figurkou přemístit. Šachovnicí lze i pohybovat, přesněji řečeno natáčet kameru tak, že měníte úhel pohledu, což taktéž rozhodně zpříjemňuje hraní. Celkově lze tedy hru hodnotit velice kladně a věřím, že v ní všichni šachisté najdou zalíbení.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)