HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Boomlands - ve válečné vřavě. (free hra)

The Boomlands - ve válečné vřavě.The Boomlands - ve válečné vřavě.The Boomlands - ve válečné vřavě.The Boomlands - ve válečné vřavě.

Strategií v oblasti freeware je na rozdíl od různých akčních her a arkád a to jak na našich tak i zahraničních stránkách skutečně jako onoho příslovečného šafránu. Není se ovšem skutečně čemu divit, ono vyrobit strategii a ještě k tomu velice vydařenou, což mohu o této dnešní hře směle říci, není žádná jednoduchá práce, ale je nutné si dát záležet nejen na námětu, ale i na samotném technickém provedení a herním zpracování. Děj dnešní hry se odehrává, jak zjistíte sami po spuštění hry, v dávném středověku a jejími hlavními aktéry jsou spolu dva sousedící králové, obývající hrady. Nevím co je vedlo k tomu, že se jednoho dne rozhodli vyhlásit si válku a pustit se do boje, jisté ovšem je, že se tak právě stalo. V této chvíli vstupujete do boje vy, ovládáte krále a jeho vojska, ty vpravo můžete přenechat na starost svému počítači.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 2526 KB

Výrobce: TIG SOURCE  Web

Zobrazení celkem: 2985

Zobrazení tento měsíc: 2648

Hodnocení oblíbenosti (841x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Nebýt politiků a zvrácených hlav vedení států, prostý lid by mezi sebou sám od sebe nikdy neválčil. Obyčejný člověk má totiž tolik všedních a každodenních starostí, že na podobné nápady nemá nejen choutky, ale ani čas. Že války nikdy nebyly pro lidstvo přínosem, to snad ani nemusím zdůrazňovat, nejenže dochází vždy k velkým finančním nákladům, které vyprazdňují státní pokladny, ale což je mnohem horší, prostí kmáni přicházejí o život, zatím co znepřátelení vůdcové si hřejí vlastní zadek v teplíčku a těší se ze své moci.

No dnešní hra ovšem končí úplně jinak, než je tomu ve skutečném životě, královské pokladny sice otevírají své poklady, ale nakonec, až oba králové se ocitnou na mizině, potom budou muset podstoupit bij na život a na smrt sami dva proti sobě. Bývá zvykem a pravidlem že agresor je zpravidla dříve nebo později totálně poražen, no v této hře, ve které snad ani nevíte, kdo si začal, mají obě výsosti stejné vyhlídky.

Cílem vašeho snažení tedy bude dobytí nepřátelského hradu, jak velice to bude náročné, odvisí od vás, tedy od toho, jakou obtížnost si navolíte. Nastavit si můžete i národy, za které a s kterými chcete bojovat, lze si nastavit i počáteční stav financí ve vaší královské pokladně, ale kupodivu i v protivníkově. Každá pokladna má ale svoje dno, což se týká i dnešní hry, máte-li v úmyslu vyhrát, o čemž samozřejmě nepochybuji, potom musíte nakupovat s rozvahou a šetřit financemi. Od toho máte velice laciné pracovní síly, které jako pilné včeličky nosí do hradu dříví a tak doplňují finance v erární královské pokladně.

Pro oba hrady lze tedy produkovat čtyři druhy jednotek: dělníka, lučištníka, rytíře a vlčího nájezdníka. Dělníci ovšem nemají žádné bojové zdatnosti a slouží výhradně ke sbírání dřeva, což má za následek doplňování financí do králi plundrované pokladny. Zbylé tři kasty mnou jmenovaných příslušníku pak slouží pouze k bojovým účelům. Pouze pro váš hrad si navíc můžete dokupovat různé další příslušenství, jako například skladiště dřeva, přídavnou obranu nebo dokonce i velice účinné dělo.

Vaším úkolem je tedy nejen zničit protivníkův hrad, ale též ho ruinovat finančně, přičemž je nutné vlastní finance udržovat v maximální míře, což jak zjistíte sami, není vůbec jednoduchá záležitost. Nakonec dojde na pořad i závěrečný souboj obou králů, kdy vyhrává ten z nich, který je na tom psychicky lépe, což spatříte znázorněno v procentech. Král, zúčastňující se závěrečného souboje, vstupující do boje s minusovými procenty, nemá vůbec žádnou šanci na přežití.

Graficky na tom není hra vůbec špatně, vynikající je i tvůrčí nápad, stejně před kritikou obstojí i hratelnost a technické zpracování. Hře na škodu je pouze jediná, zato však veliká chyba, vše se odehrává pouze na jednom a témže bojišti a možnosti změn jsou velice nepatrné, mám na mysli volbu obtížnosti a národy bojujících stran.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)