HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Green Brains – zelené mozky (free hra)

Green Brains – zelené mozkyGreen Brains – zelené mozkyGreen Brains – zelené mozkyGreen Brains – zelené mozky

Tato hra je prvotinou vám již dobře známého českého autora freeware jménem David Kejík, píšící pod pseudonymem „Trautenberk“, jehož hru „Kyklop“, která dle počtu stažení i bodového hodnocení slavila na poměry našich stránek téměř nevídaný úspěch. Dnešní jeho hra „Green Brains“ je opět akční střílečkou, zdá se, že si autor v tomto herním žánrů libuje a cítí se v něm jako ona příslovečná „ryba ve vodě“. Ještě vám musím připomenout jednu velice důležitou věc, pokud se o tomto velice nadějném autorovi chcete dozvědět více, potom si přečtěte náš rozhovor s ním, tak budete moci spolu s námi nahlédnout do jeho autorské kuchyně. Jinak ještě k dnešní hře alespoň tolik, že ač se jedná o autorský debut, už obsahuje i multiplayer, což též hodně vypovídá o autorových schopnostech.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 1521 KB

Výrobce: Trautenberk  Web

Zobrazení celkem: 3453

Zobrazení tento měsíc: 3089

Hodnocení oblíbenosti (902x):

0%   25%   50%   75%   100%  
60%

Dnešní hra „Green Brains“ je tudíž střílečkou v 2D provedení a jak je u tohoto autora zvykem, samozřejmě zpracovanou v programovém jazyce GameMaker. Obsahuje i zajímavý mód tak zvaný „skirmish“, což volně přeloženo do češtiny znamená „půtka“, či „šarvátka“. Můžete si však zahrát i „kampaň“, která začíná tréninkem, kde se naučíte ovládat svoji postavu vojáka a též můžete i spustit hru pro dva hráče a tak hrát se sourozencem či dobrým kamarádem na jedné klávesnici vašeho počítače. Oproti jiným střílečkám zde máte navíc možnost vlastnit i spolubojovníky, které jsou vám v „kampani“ automaticky přidělení a ve „skirmish“ módu si je můžete za určitých podmínek přikupovat.

Hra toho nepotřebuje mnoho k vysvětlování, jednak je zpracována velice přímočarým způsobem a navíc pro vás autor připravil i návod k ovládání, který si kdykoliv ve hře můžete vyvolat pomocí klávesy F1, do hry se potom vracíte mezerníkem, či klávesou ESCAPE. Lapidárně řečeno, tato hra je velice vydařeným dílem, kterou lze bez rozpaků označit jako vojenskou, operačně taktickou akci, navíc velmi dobře předem při tvorbě promyšlenou. Nejedná se totiž pouze a jen o bezhlavé pobíhání a střílení po všem, co se pohybuje, ale budete muset hodně používat i různé taktické manévrování a tak zapojit do hry i vlastní mozkové závity, přeneseno na postavu vojáka, kterou ovládáte, pak tedy její „zelený mozek“.

Jako první co byste měli spustit vám doporučuji zahrát si „kampaň“, zde jak už jsem řekla se naučíte nejen ovládat postavu vojáka Topola, ve spolupráci kurzorové klávesnice a myši se naučíte pohybovat a střílet. Poté už půjde přímo do tuhého, následují další mise tak říkajíc „naostro“, kde budete muset plnit velice rozmanité a rozdílné úkoly, ale i tady vás formou textových vložek povede dál téměř „za ručičku“ sám autor, což jistě oceníte i vy sami. Budete muset eliminovat všechny nepřátelské vojáky v jednotlivých misích, rozstřelovat barely, dobývat nepřátelské objekty a také chránit a zabezpečovat vaše vlastní.

Hrát budete tak zvaně z „ptačího pohledu“, což je rozhodně velice přehledné, i když mnohdy narazíte na problémy, vaši nepřátelé po vás totiž velice často začínají už střílet tehdy, když se ještě neocitnout na hrací ploše. Potom nezbývá nic jiného, než uhýbat jejich střelám pomocí kurzorových šipek pravá-levá a pálit před sebe zcela naslepo do míst, odkud přilétají střely nepřátel. Vzhledem k tomu, že vás autor hry „obdařil“ pouze jediným životem, není tento způsob boje nic příjemného a budete muset pokud budete chtít uspět a přežít, tento styl soubojů převzít za svůj a stále se v něm navíc i zdokonalovat.

Pokud vám mohu poradit, zaměřte svoji pozornost na „skirmish“ a „multiplayer“, kde na několika různých místech na mapě naleznete základnu se zdroji potřebných surovin, za peníze získané v bojích si dokupujete vaše ochránce, spolubojovníky a též sběrače. Navíc se taktéž samozřejmě aktivně zapojujete do boje i vy samotní, v případě nutnosti a potřeby vypomáháte s obranou, eliminujete ochránce soupeřovi a hlavně jejich nosiče surovin. Z tohoto ze všeho pak jednoznačně vyplývá, že i když se jedná o hru akční, najdete v ní i spousty prvků z her strategických.

Grafika hry rozhodně nikoho neurazí, jakož ani její cíl a námět. Hra je i zčásti ozvučena, snad jen ta obtížnost, vzhledem k mnou výše uvedeným připomínkách k vedení a způsobu boje je až příliš náročná, zde vám opravdu nastavil autor „laťku“ hodně vysoko.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)