HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Arkanoidu po Česku (free hra)

Arkanoidu po ČeskuArkanoidu po ČeskuArkanoidu po ČeskuArkanoidu po Česku

Arkanoid je hrou, která je stará snad jako počítače samy a na Internetu jich naleznete rozhodně desetitisíce, neboť toto téma je věčným i vděčným herním tématem všech autorů freeware a to jak zahraničních, jak vidno zde tak i českých. Kolektiv českých autorů, který má „na svědomí“ tuto dnešní hru a jímž není nikdo jiný, než vám již notoricky známý tvůrčí tým Lucasoft dokázal, že když se vezme rozum do hrsti a hodně se popřemýšlí, lze i na takovýto, u hráčů již téměř „profláknutý“ námět vytvořit hru, která se rozhodně vymyká ze známého „arkanoidního“, dnes již zevšednělého námětu a stvořit hru, plnou originálních a nových herních prvků, které ji posunou v pomyslném žebříčku kvality těchto her na nejvyšší příčky, neboť se jedná skutečně o hru promyšlenou a plně „vymakanou“.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 1319 KB

Výrobce: LucaSoftware  Web

Zobrazení celkem: 3342

Zobrazení tento měsíc: 2974

Hodnocení oblíbenosti (731x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Český kolektiv, zabývající se tvorbou freeware tedy dokázal téměř nemožné, když vytvořil, jak už se zmiňuji v popisku ke hře, nevšední dílko na omšelý náměť, což už samo o sobě svědčí o kvalitě tohoto kolektivu. Nedokázal však pouze to, již mnou zmíněné, ale určitě přesvědčil touto vynikající hrou navíc i o tom, že jedněmi tolik zavrhovaný a jinými zase obdivovaný grafický program Game Maker je schopný obstát v těžkých podmínkách jiných programových konkurentů a přiklonil tak jazýček pomyslných vah na stranu těch druhých mnou jmenovaný. I zde tady totiž autoři dokázali, že ve správných a nadšených rukách lze vytvořit téměř unikátní dílo v jakémkoliv programovacím jazyce.

Já sama jsem odehrála a recenzovala desítky, ne-li dokonce stovky her na toto téma a musím pravdivě říci, že až na malé a vzácné výjimky byly zpracované způsobem, který nejlépe vystihuje známý český příměr, tedy „na jedno brdo“. Nejde jen o to, že grafika, mimochodem velice působivá, je zpracována v rozměru 3D, ani to, že hru lze kdykoliv ukládat a to i přímo ve hře není nic tak zcela neobvyklého, velice zajímavým a dovolím si tvrdit že též neobvyklým až originálním prvkem je vložení do hry jakéhosi virtuálního obchodu, kde lze za určitých podmínek dokupovat různé předměty a tak si vylepšovat nejen ovládání, ale především vlastní herní prostředí.

Samotný princip hry Arkanoid je tak všeobecně známý, že by bylo oním příslovečným „nošením dříví do lesa“ se zde o něm podrobněji zmiňovat, či ho dokonce rozebírat a popisovat. Pomocí pálky, která tak trošičku připomíná lavór, nebo gumový nafukovací člun, odrážíte kuličku, pomocí které srážíte a rozbíjíte různobarevné cihličky, z nichž mnohé vám dokážou doslova zamotat hlavou. Pokud tedy kuličku, či chcete-li míč zasáhnete okrajem pálky, pak míček mění až neuvěřitelně svůj směr, což je mnohdy nepředvídané a může vás to až nepříjemně zaskočit.

Po stránce grafické a technického zpracování je na tom dnes mnou recenzovaná hra až neskutečně a neuvěřitelně více než dobře, hudby či zvuků se ve hře nedočkáte, neboť jak sami autoři uvádějí, šlo jim o to, aby hra měla co nejmenší stahovací objem, což se ji ovšem rovněž povedlo. Na závěr si ještě dovolím zdůraznit, že se jedná o dílko až nadprůměrně návykové, sama jsem u hraní strávila mnohem delší dobu, než mívám při psaní recenzí na freware ve zvyku. Snad k tomu nakonec přispěla i možnost zapsat se do konečné výsledkové tabulky, což mne nutilo mnou dosažený výsledek stále vylepšovat.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)