HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Ten Little Indians – deset malých Indiánů (free hra)

Ten Little Indians – deset malých IndiánůTen Little Indians – deset malých IndiánůTen Little Indians – deset malých IndiánůTen Little Indians – deset malých Indiánů

Ten Little Indians je takzvaná text-based adventure, tedy textová dobrodružná hra. Čerpá z her, které byly velice populární v 80. letech minulého století. Oproti svým předchůdcům však přináší mnoho nových prvků. Jedním z nich je skutečnost, že je přizpůsobena studentům angličtiny na úrovni Elementary (základní) a Pre-Intermediate (mírně pokročilí). Principem hry je komunikace mezi hráčem a počítačem pomocí psané angličtiny. Pomyslný hrdina hráči sdělí, kde se právě nachází, co vidí kolem sebe apod. Hráč potom zadává příkazy, na které tento hrdina reaguje. Může se herním prostředí pohybovat a zkoumat ho, sbírat a používat předměty, řešit rozličné situace apod. I přesto, že je hra založena na psaní a čtení, snadno vás vtáhne do děje. Atmosféra hry je dokreslena velkým množstvím pěkných ilustrací.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 4337 KB

Výrobce: Vitware  Web

Zobrazení celkem: 6941

Zobrazení tento měsíc: 6584

Hodnocení oblíbenosti (1077x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Ten Little Indians je hrou založenou na verbální komunikaci mezi počítačem a hráčem pomocí klávesnice. Základní princip hry spočívá v tom, každá textová adventura má hrdinu, imaginární postavu, která s hráčem komunikuje. Hrdina popíše hráči situaci, například kde se nachází, co kolem sebe vidí a kam může jít. Hráč ho potom musí vést celou hrou pomocí jednoduchých příkazů v angličtině. Slovní zásoba odpovídá velkému množství anglických slov, sloves, podstatných jmen, přídavných jmen, předložek, členů a podobně, slovní zásoba hlavního hrdiny je však omezena. Pokud nerozumí jednomu příkazu, měli byste se pokusit říct totéž jinými slovy, nebo zkusit jiný slovosled.

Nejpoužívanějším typem věty, kterým hrdina rozumí, je věta rozkazovací, jako je např. příkaz, či instrukce (např. open the door, go through the hole), příkazy lze i spojovat pomocí čárek, či spojky “and” (např. take the glass and the key, unlock the door and then enter). Za pomoci příkazů se můžete prostředím hry pohybovat, zkoumat předměty, používat je a manipulovat s nimi, anebo aktivovat jeden ze zabudovaných herních prvků, jako je například slovník, mapa, či systém nápovědy. Hrdina buď sám přímo řekne, kam lze dále jít, nebo na to hráč musí přijít sám z popisu místnosti (např. pokud hrdina řekne “I can see an open door”).

Příkazy používané k pohybu herním prostředí jsou například go, climb, walk, enter, leave etc. (go through the door, enter the house atd.) Většinou je možné pohybovat se pomocí světových stran (north, south, east, west, up, down nebo jejich kombinací, např. north-east). Příkaz potom může znít např. go north. Pro zjednodušení hra rozumí I jejich zkratkám. (n, s, e, w, u, d). Snadno se můžete vrátit na místo, ze kterého jste přišli pomocí příkazu go back. Protože prostředí hry může být opravdu rozsáhlé a složité, můžete kdykoliv vyvolat automatickou mapu, která vám usnadní orientaci, viz „Zvláštní herní prvky“.

Pečlivě zkoumat okolí je nesmírně důležité, protože spousta důležitých věcí, podrobností a předmětů je skryta, nebo ji nelze vidět na první pohled. K tomu můžete použít velké množství sloves, například examine, look at/in/out of/through/under, search, read (look in the box, search the body, examine the sofa, read the book). Ve hře se setkáte s mnohými věcmi a předměty, které můžete nosit s sebou, navzájem je kombinovat a různě je používat. K tomu lze použít téměř neomezený slovník sloves (open, close, lock, burn, break, cut, sit on, throw, break, hit, dig, atd.) a vytvářet tak příkazy jako unlock the door with the big key, nebo break the window nebo use the knife to destroy the painting. Pokud chcete s předmětem něco udělat, mnohdy bude důležité ho nejprve sebrat. Kdykoliv můžete zjistit, co má hrdina právě u sebe pomocí příkazu inventory nebo zkráceně inv.

Popsala jsem vám jen část podmínek hraní, které jsem čerpala přímo ze hry autorů, pokud se budete chtít dovědět více, najděte si další podrobné informace přímo v menu hry.

Herní příběh je velice důmyslný a dobrodružný. Malý chlapec jednoho krásného dne objeví na půdě podivný starý klíč. Zjistí, že je to klíč od starého opuštěného domu po jeho dávném prapředkovi, v kterém se ukrývá spousta tajemných předmětů. Nejvíce chlapce však láká pověst o deseti malých soškách indiánů, které mají mít údajně nadpřirozené schopnosti. Proto se s klíčem v ruce vydává na toto bohapusté místo s pevnou vírou, že prožije napínavé dobrodružství. Tedy právě v tomto okamžiku vstupujete do hry vy, od této chvíle všechny tudíž jeho kroky řídíte pouze jen vy samotní.

Jedná se skutečně o velice praktickou a dobrodružnou hru, o to více je nutno navíc ocenit skutečnost, že se v ní procvičíte v angličtině, takže i když hra svým pojetím není skutečným originálem, výsledný efekt práce autorů je nutno hodnotit a ocenit velice vysoko.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)