HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Lovec Krys - vzhůru na hlodavce (free hra)

Lovec Krys - vzhůru na hlodavceLovec Krys - vzhůru na hlodavceLovec Krys - vzhůru na hlodavceLovec Krys - vzhůru na hlodavce

Hra „Lovec krys“ je tahové RPG, kde se ujmete nějaké role viděné z izometrického pohledu, které je k vidění například u hry Diablo, Baldur´s Gate atd. Celou věc má na svědomí Jindřich Pavlásek, soudě podle této hry, velice schopný český autor freeware. Příběh hry není nijak výjimečný: "Jeden hloupoučký čaroděj si usmyslil, že udělá něco pro dobro lidstva, ale, jak už to často bývá, celá věc nevyšla tak, jak měla. Výsledkem byla jeho smrt a zrod zmutovaných krys. Na vás tudíž nyní bude, abyste se ujali role hrdiny, který vše vyřeší. Za vším pak samozřejmě stojí strašlivý démon, i v tomto případě mutant. Pokud vás zajímají konkrétní informace, potom vězte, že se zde nachází celkem dvanáct levelů, dvě různá prostředí, šest druhů nepřátel, jeden hlavní nepřítel a celých jedenadvacet předmětů v inventáři pro výuku.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 5109 KB

Výrobce: Jindřich Pavlásek  Web

Zobrazení celkem: 2634

Zobrazení tento měsíc: 2476

Hodnocení oblíbenosti (806x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Pokud byste od počátku sledovali na domovských stránkách autora vývoj jeho dnešní hry, potom byste tak jako já věděli, že má jít skutečně o něco zcela výjimečného ve stylu notoricky známého „Diabla“. Takže toto dlouho očekávané dílo už spatřilo světlo tohoto světa a jaký je výsledek, to budete moci posoudit i vy sami, pokud si hru stáhnete a pustíte se do hraní. Autor do hry zasadil vskutku veliké množství zajímavých a zcela originálních prvků, i když nutno hned předem konstatovat, že tato skutečnost je velice silně potlačena téměř mizernou hratelností a navíc silně poznamenána i stereotypem hraní, ne příliš vydařenou grafikou a spoustou dalších chyb.

Jestliže aspoň částečně sledujete freeware herní scénu, potom je vám určitě dobře známo, že mnou zmíněný původní „Diablo“ se představil zcela výjimečnou až nevídanou hratelností s velice originálním herním spádem, kdy vše probíhalo v reálném časovém sledu a na vás byla naprostá svoboda a volnost v pokračování ve hře, což se ovšem autorovi dnešní hry nepodařilo. Zvolil totiž zřejmě dosti neprobádanou a nevyzkoušenou „tahovou“ cestu a i když je naprosto nesporné, co bylo předlohou pro tuto jeho dnešní hru, výsledný efekt rozhodně zůstal hodně daleko i za autorovým přáním.

Ve hře potom vše probíhá tak, že do tahového režimu přepnete až při samotných soubojích, do té doby se můžete pohybovat naprosto bezpečně až na to, že se setkáte s několika nepříjemnými zádrhely, o kterých se zmíním později. V samotných soubojích se proti vám vždy postaví několik krys, které ač na to na první pohled nevyhlížejí, vás vzápětí zaskočí jejich obrovskou silou. Vzhledem k tomu, že na počátku hry jste až neskutečně slabí, nemáte dosti potřebných prostředků na vylepšení vlastní postavy, budete jen velice ztuha odolávat útokům zmíněných bestií a hratelnost hry tak podstatně klesá. Likvidovat je můžete zdálky, či zblízka, v prvním případě lukem s šípy, ve druhém pak mečem.

Na začátku hry navštívíte městečko, kde se dozvíte několik tuze potřebných informací o příběhu samotném, poté zajdete do obchůdku, kde nakoupíte pár zásob a odeberete se přímo do jeskyní, kde se poprvé setkáte se zmutovanými krysami. Velice rychle se bude muset vracet zpět do města, abyste za peníze obdržené za eliminované krysy nakoupili další potřebné prostředky, nezbytně nutné k vlastnímu přežití. Nakonec dojdete k názoru, že se jedná o naprostý herní stereotyp, neboť veškeré vaše hráčské aktivity se budou soustředit pouze na návštěvy jeskyní, kde pobijete několik krys, odeberete se do městského obchodu, kde dokoupíte vše potřebné dle vašich stávajících finančních možností.

Po technické stránce se hra autorovi příliš nevyvedla, i když mu je nutné přiznat, že se snažil odvést i v tomto směru poctivý kus zodpovědné práce. Animace se takzvaně zakusují, pohyb se často stává trhavým, objevují se ale i časté jiné chyby, o kterých kupodivu autor zřejmě ví (viz jeho vyjádření na domovských stránkách hry) a doporučuje jich si nevšímat. Udivujeme mně potom, že tyto chyby autor včas neopravil a pustil hru v tomto kabátě do světa, neboť potom se mohu téměř s jistotou domnívat, že se jedná o zcela nedokončený „nedodělek“.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)