HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Fuel Reaction - nebezpečný průlet (free hra)

Fuel Reaction - nebezpečný průletFuel Reaction - nebezpečný průletFuel Reaction - nebezpečný průletFuel Reaction - nebezpečný průlet

Chtěli byste se alespoň na chvíli stát pilotem vojenské tryskové stíhačky a proletět se sice nebezpečnou, ale jinak nádhernou, zelení oplývající okolní krajinou? Potom vám nic nebrání v tom, abyste si spustili tento simulátor a odstartovali k letu. Herní simulátory nejsou příliš často předmětem zájmu autorů freeware, je určitě lehčí a snadnější stvořit nějakou tu „střílečku“, než se doslova piplat s nějakým simulátorem. Navíc ne všechny simulátory svádí hráče ke hraní, některé jsou jakoby napůl nedodělané a schází jim zcela originální autorský námět a záměr a jen málo které z nich se vyšvihnou nad průměrnost. Dnešní letecký simulátor patří ovšem mezi ty druhé mnou jmenované a dovolím si tvrdit, že náleží k těm nejlepším ve své herní kategorii, rozhodně tedy k nadprůměru ve srovnání s těmi, které jsem hrála a recenzovala.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 677 KB

Výrobce: Simon Johnson  Web

Zobrazení celkem: 2761

Zobrazení tento měsíc: 2480

Hodnocení oblíbenosti (730x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Ocitnete se tedy v kokpitu tryskové stíhačky a budete uhánět s větrem o závod vpřed jakousi úžlabinou, na tomto letu na vás ovšem číhá řada nebezpečí. Pokud se ale domníváte, že budete pomocí přístrojů a kniplu ovládat váš vzdušný stroj, potom jste zcela vedle a zřejmě budete i zklamání, neboť nic takového vám hra nenabízí. Po spuštění hry budete přeneseni do krásné a sluncem prosvícené krajiny, vyznačující se velikou členitostí terénu, který vám budou váš už tak dosti nebezpečný let ztěžovat. Zpočátku se sice můžete zálibně kochat pozorováním okolní krajiny, ale jakmile se na obzoru začnou objevovat první červeno-bílé nádrže, letecká idylka končí a vy rychle zbystřete vaši pozornost.

Vaše letadlo už samo o sobě potřebuje totiž doplňovat pohonné hmoty, pečlivě tedy sledujte ukazatel stavu paliva vlevo nahoře na hrací ploše, neboť pokud by se tento ocitnul na nule, váš let předčasně skončí. Palivo do vašeho letounu lze doplňovat tak, že jednou z vašich zbraní, tedy buďto razantní střelou (levý CTRL), nebo dokonce raketou (mezerníkem) rozstřelíte jednu z mnoha červeno bíle označených nádrží, nacházejících se na zemi a tak si palivo doplníte. Dalším nebezpečím jsou vaší nepřátelé, ukrývající se v tmavohnědých kvádrech, kteří čas od času proti vám vypustí střelu v podobě žluté koule, s jednoznačným úmyslem a záměrem, dostat se vám tak říkajíc „na kobylku“. Za likvidaci těchto mnou zmíněných objektů potom navíc získáváte i bodové ohodnocení.

Co se hratelnosti a zvláště pak obtížnosti týká, je možné na to mít, podle vyspělosti hráče, různý pohled a názor. Pouhé manévrování a občasné vystřelování bomb či raket může mnohé z vás po chvíli docela omrzet, ale jsem přesvědčena o tom, že většina hráčů po několika opakováních letu přijde hře jak se říká „na chuť“. Pokud se vám zdá, že váš let je až příliš pomalý, potom si ho zrychlete (levý SHIFT), ale tím větší pozornost musíte věnovat veškerému okolnímu dění. Nastane mimo jiné i větší spotřeba paliva, jakož i tehdy, pokud s letounem zavadíte o zem. Technické zpracování hry lze rozhodně hodnotit jako hodně nadprůměrné, ocenit lze i nápaditost autora, jakož i zcela příjemné grafické zpracování v 3D grafice.

Jistě mnozí z vás nad hrou „ohrnou nos“, vždyť ne nadarmo a zcela výstižně se v jednom z mnoha českých přísloví říká, že „někdo má rád holky, jiný vdolky“ a totéž platí v plném rozsahu i o této hře. Ti z vás, kteří jsou pak méně náročnější a i méně kritičtější, mohu říci i trpělivější, se mohou u dnešní hry nejen odreagovat, ale i docela dobře pobavit. Vzhledem k tomu, že docílené skóre si lze pod svým jménem zapsat do konečné výsledkové tabulky, můžete tedy stále překonávat sami sebe, nebo se dokonce s kamarádem střídat u vašeho počítače a soutěžit tak navzájem i mezi sebou.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)