HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Paralympix – sportovní zápolení vozíčkářů (free hra)

Paralympix – sportovní zápolení vozíčkářůParalympix – sportovní zápolení vozíčkářůParalympix – sportovní zápolení vozíčkářůParalympix – sportovní zápolení vozíčkářů

Tato hra je jakousi malou ódou a úcty vzdáním našim tělesně postiženým spoluobčanům, kteří ačkoliv jsou někdy z velké části imobilní, nevzdali se svému životnímu osudu a bojují s ním, ale i zároveň s vlastním já tak, aby dokázali i mnohým zcela zdravým lidem, že se jim nejen vyrovnají, ale v mnohém je i předčí. Je mezi námi mnoho úplně zdravých lidí, kteří dávají přednost vlastnímu pohodlí a pokud by nemuseli, raději by se ani nepohnuli ze svého křesla, odkud sledují pořady televize a ještě při tom pojídají vše, co jim přijde pod ruku. To mezi těžkými invalidy se ale dokonce najde řada sportovců, kteří nehodili flintu do žita a neváhají ani na chvilku se pustit i do různých sportovních disciplín a v nich bojovat o vítězství. Je určitě obdivuhodné, jak se dokázali vzepřít svému osudu, však si to v roli jednoho takového "vozíčkáře" vyzkoušejte sami.

Statut: freeware

Typ: sportovní

Velikost: 1777 KB

Výrobce: POUET  Web

Zobrazení celkem: 2792

Zobrazení tento měsíc: 2556

Hodnocení oblíbenosti (789x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Ne všichni a vždy si zdraví lidé dokážou představit, kolik velké námahy a mimořádného úsilí stojí těžké invalidy, zvláště pak tak zvané vozíčkáře, vykonávat běžnou činnost, která je pro zdravé lidi každodenní samozřejmostí, kolik bolesti musejí dennodenně překonávat. Z tohoto hlediska lze potom tvrdit, že dnešní hra má charakter pro vás zdravé hry výchovné, neboť pokud ji budete chtít zvládnout, brzy poznáte také, co to je když vás něco bolí. Pokud mi nevěříte, potom vězte, že to vše spočívá v ovládání hry, hned v prvním levelu a ve dvou jeho dalších kolech se totiž s vaší myší nadřete natolik, že bude dobré před počátkem hraní si ruku, kterou ovládáte myš preventivně natřít Alpou, později byste už mohli jen splakat nad výdělkem.

Několik sportů totiž budete ovládat myší tak neobvyklým způsobem, jaký jste snad ještě nikde jinde zřejmě nepoužili a nepotřebovali. Nebudete používat myší tlačítka, i její kolečko necháte v klidu, jen musíte doslova zběsile mávat s myší zleva doprava a obráceně, snad nejsrozumitelněji popíši tuto nutnou činnost tak, že s myší musíte rychle kmitat bez přestání do stran. Je to sice neobvyklé, ale velice účinné, chce to jen dostatek síly v ruce a dobré nervy, nejraději bych totiž někdy s myší, když jsem nedocílila toho co jsem chtěla, práskla o zem. Jen vědomí, že bych tím ničeho nedosáhla a případně vzniklá mně finanční škoda mne vždy od tohoto mého nekalého úmyslu zavčas odradila.

Mnou popsané nezvyklé a prudké pohyby myší v prvním levelu a jeho třech kolech totiž posouvají prvního vozíčkáře dopředu v závodě na body do strmého vrchu, jakmile ale byť jen na chvíli únavou zemdlíte a ve svém úsilí polevíte, potom se vozíčkář zřítí ze svahu dolů do strže. Druhá soutěž na řadě je potom jízda na čas, kde je nutné pomocí kurzorových kláves řídit zběsilou jízdu vozíčkáře vpřed po velice členité trati. Konečně ve třetí, tak trochu zvrácené sportovní soutěži, se s invalidou rozjedete, narazíte vědomě na překážku v podobě nádražní zarážky, setrvačnost vás vystřelí dopředu a budou vám ve třech pokusech odměřeny metry, tedy trochu morbidní, ale pro vás určitě zábavné skoky do dálky.

Námět hry a její cíl je tedy zřejmý, pokud jej ovšem nebudete brát jako ironický výsměch trvale vašim těžce tělesně postiženým spoluobčanům, ale upozornění na každodenní trampoty v jejich životě, což bylo záměrem autora této hry. Obtížnost hry tedy tkví pouze v mnou výše popsaném způsobu ovládání pomocí myši, máte na to tři pokusy a pokud všechny zvládnete, potom před vámi smekám svůj pomyslný cyranovský klobouk. Hratelnost je však přímo vynikající, nikde se nedá „umřít“ a celkové provedení hry, včetně grafiky a zvukových efektů musím hodnotit velice dobře, nelze mít k těmto atributům žádné větší výhrady, svůj účel splňují totiž na celých sto procent.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)