HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Speedboat Fisher - závodní člun (free hra)

Speedboat Fisher - závodní člunSpeedboat Fisher - závodní člunSpeedboat Fisher - závodní člunSpeedboat Fisher - závodní člun

V této dobře promyšlené a zcela nápaditě provedené hře se stanete kormidelníkem vám svěřené rybářské lodi. Nebudete ji moci ovládat žádným kormidlem, nebo jinými příkazy, zde vám nepomohou ani tolik oblíbené kurzorové klávesy, či vaše počítačová myš. Ptáte se, jak lze tudíž takovou loď ovládat? Postačí vám zcela vaše klávesnice, ale s jednou důležitou podmínkou, ta je v tom, že musíte umět na ni velice dobře, tedy rychle a bezchybně psát. Ze tří stran se vám kolem lodi na modré vodě budou objevovat bílé nápisy, respektive slova. Uvidíte-li tudíž třeba na levoboku slovo „papa“ a chcete-li s lodí uhnout doleva, rychle musíte tento výraz naťukat na vaší klávesnici. Zdá se to být jednoduché? Pak si to ovšem vyzkoušejte sami, poznáte zároveň, do jaké míry jste srostlí s klávesnicí vašeho počítače.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 13219 KB

Výrobce: Trek Software  Web

Zobrazení celkem: 2901

Zobrazení tento měsíc: 2602

Hodnocení oblíbenosti (779x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Ne všichni autoři freeware nad tvorbou svých her přemýšlejí tak intenzivně, jako to zřejmě udělali tvůrci dnešní hry. Ono se neříká zřejmě nadarmo, že „myšlení bolí“ a rozhodně to tak u některých tvůrců freeware vypadá, oprašují dokola staré již zavedené náměty tak dlouho, dokud to je jen alespoň trochu možné. Dnešní autoři však vsadili na originalitu námětu a toto úsilí a jejich poctivá práce rozhodně slavily úspěch, jak se o tom určitě rádi přesvědčíte sami.

Vskutku někdy stačí jen prostě málo, aby se z obyčejné a okoukané hříčky stal velice nápaditý titul, neboť dobrý a neotřelý nápad je věcí, které nebude v oblasti tvorby plných her nikdy dost. Vždyť tak zvané „inovované“ hry typu Arkanoid, či Tetris, pouze přioděné do nové grafiky, přes snahu a veškeré úsilí jejich autorů již dnes hráčskou veřejnost rozhodně nenadchnou. Nenechejte se odradit prvním letmým pohledem, hra je to vskutku dobrá a navíc vás donutí se i zamyslet nad tím, zdali ovládáte klávesnici v takové míře, abyste mohli být sami se sebou spokojeni.

Nejzajímavějším atributem této hry je právě to, jakým způsobem budete ovládat vám svěřenou rybářskou loď, tedy opakovaným psaním slov na klávesnici vašeho počítače. Základní princip ovládání je tudíž na první letmý pohled velice jednoduchý, po stranách a na zádi lodě se pokaždé objeví nějaké slovo, jméno, či název, které v případě, že chcete odbočit na danou stranu nebo zrychlit, musíte rychle opsat. Obtížnost je tímto zpestřením o dost větší, protože když se vám náhle objeví přímo před překážka, budete mít vskutku co dělat, abyste stihli napsat slovo z několika písmen a úspěšně tím potřebný manévr zdárně dokončit.

Samotné grafické zpracování se ukazuje jako velmi rozporuplné, dobře vymakaná hladina perlící se vody, později i plná hemžících se ryb, působí hodně přesvědčivě, což se ale o ostatní grafice již říci nedá, snad největší slabinou jsou někdy až hodně rozmazané texty, toto by se autorům stávat vskutku nemělo. Co se však autorům přiznat musí, je skutečnost, že zvukové efekty a doprovodná hudba snesou ta nejpřísnější měřítka a rozhodně vás zaujmou. Zvláště jemná doprovodná hudba navozuje velice sentimentální a uklidňující náladu včetně požitku z plavby.

Jaké resumé pro vás tedy mám udělat na samý závěr? Námět a cíl hry jsou rozhodně inovačním prvkem a zcela originálním, osobité ovládání rybářské lodi je potom vůbec v oblasti freeware raritou. Jsem přesvědčena o tom, že hra vás určitě zaujme, i když zpočátku si grafiky hry a událostí na obrazovce moc neužijete. Pokud nejste mistry ve psaní, pak celou pozornost budete věnovat psaní, abyste s lodí někde nenarazili. Hra za stažení a zahrání ale vskutku stojí, když nic, tak si alespoň procvičíte vlastní prsty.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)