HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Shadow Shark – vodní dravci (free hra)

Shadow Shark – vodní dravciShadow Shark – vodní dravciShadow Shark – vodní dravciShadow Shark – vodní dravci

„Milujte se množte se“ zpívá anděl ve známé filmové písni a čert ho doplňuje slovy „perte se a žerte se“. Tak nějak by se dala popsat pointa dnešní freeware, kterou vám tu nabízíme ke stažení, samozřejmě ale především k zahrání. Život na souši a ve vzduchu není vůbec lehký, ba naopak. Všude číhá na každého tvora, člověka nevyjímaje, plno nástrah, úkladů a nebezpečí, ohrožující jejich zdraví, ne-li přímo život. Sám člověk pak dělá všechno pro to, aby naše Modrá planeta byla co nejdříve zničena. Že stejné zásady, o kterých se zmiňuji výše, platí i pod vodou, tím spíše pak v oceánech, o tom se můžete ihned přesvědčit i vy sami, pokud se do této hry s vervou pustíte.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 1706 KB

Výrobce: Susana and Victor Castro  Web

Zobrazení celkem: 3020

Zobrazení tento měsíc: 2839

Hodnocení oblíbenosti (789x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

V bibli se na jednom místě praví: „Větší požírají malé, aby sami byli potravou těm větším a ty se stanou krmí těch největších“. Je to přírodní zákon, na kterém nic nezměníte, ať už se vám to líbí, nebo ne. Zkuste sami vychovat malou rybičku, která zpočátku může pojídat jen malé měkkýše, aby mohla začít růst a tak pomalu počala nabývat na rozměrech, čímž se její obětí začnou stávat stále větší podmořští dravci, na které si jako mrňous nemohla ani pomyslet a musela se jim pod vašim vedením jenom zdaleka vyhýbat. Bude tedy záležet jen na vás, zda se vám správným naváděním rybičky na vhodnou a přiměřenou potravu podaří doslova ovládnout mořské dno, či se váš svěřenec stanete potravou těch větších, dravějších a silnějších různých vodních živočichů.

Celou dobu budete mít jediný, zato však nesmírně důležitý úkol, vést svého svěřence tak, aby stále dorůstal, chránit ho před silnějšími vodními dravci, za což budete odměňováni přiměřeným, ne vždy stejným počtem bodů. Ale pozor, jestliže vašim chráněncem zaútočíte na oběť, jejíž rozměry byť jen nepatrně převyšují ty vašeho svěřence, potom máte obrovskou smůlu a ryba, kterou ovládáte prodělá opravdu rychlou odtučňovací kúru, což ji zmenší až na její původní základní velikost. Trpělivost je tedy velice důležitým herním atributem, ze začátku je totiž přiměřené potravy skutečně málo a pokud už se nějaká sporadicky vyskytne, je nutné se k ní rychle dostat, aby vaše „dítko“ náhodou nepředběhl někdo jiný, tedy rychlejší a žravější.

Ale nezoufejte, po nějaké té chvilce tréninku a počátečních neúspěších se začnete ve vodě cítit jako doma, doslova jako „ryba ve vodě“ a požírání menších vodních tvorů se pro vašeho svěřence stane rutinou praxí. Díky tomu váš svěřenec vyroste a bude si moci troufnout na stále větší a větší vodní obludy. Lovec se tedy konečně stává kořistí a vaše už vzrostlá ryba vrací před časem větším dravcům všechno dokonce i s patřičnými úroky. Bohužel se pod mořskou hladinou počnou objevovat nové druhy ryb, znovu o hodně větší než pracně vámi vykrmená ryba, takže vaše pozornost nesmí ani na chviličku ochabnout, jinak dojde k tragédii, neboť udržet naživu i už poněkud přerostlého rybího svěřence není žádná procházka růžovým sadem a to nemluvím o tom, že občas se objeví na scéně vládce moří, tedy žralok a přidají-li se k němu i masožravé listy a ode dna se odrážející žraví krabové, může se vám velice lehce situace vymknout z rukou.

Zmíněný žralok, ačkoliv se na první pohled jeví jako skutečný a nepřemožitelný pán oceánu, má však také jednu slabinu, nevidí totiž dozadu. Jestliže tedy budete dostatečně šikovní a hlavně opatrní, můžete navést vašeho šupinatého svěřence ke žraločímu ocasu a nechat ho si na něm pochutnávat, což nejenže vám přináší větší počet bodíků, ale také z toho bude váš šupináč mnohem rychleji růst, je zřejmé, že vládcovo maso je mnohem vydatnější a více vyživující potravou. Ale pozor, žraločí prevít se někdy dokáže velice rychle a nečekaně otočit a ani rychlý úprk od jeho čelistí, plných ostrých vražedných zubů nemusí být úspěšný.

Grafické zpracování hry nesvědčí o tom, že by si s ním autoři dali hodně práce, nechci být nijak impertinentní, přesto mne napadá na její hodnocení jediné vyjádření, je „odfláknutá“. Mnohem lépe jsou už na tom zvukové efekty, z kterých je naprosto evidentní, že ani pod mořskou hladinou není pouhopouhé ticho, ale že se zde ozývají zvuky jako na některé rušné městské křižovatce. Domnívám se ale, že by bylo od autorů příjemnější přidat do hry nějakou vkusně vybranou doprovodnou hudbu, její absence je toiž vskutku značně na škodu celkovému dojmu z hry.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)